Avira Antivirus Pro 2016 recenzia

Avira LogoAvira je rodinná nadnárodná nemecká softvérová spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1986. Prvú verziu antivírusového softvéru vydali v roku 1988. Od tej doby došlo k mnohým vylepšeniam. Avira v súčasnosti ponúka tri rôzne verzie svojho softvéru. Sú to Avira Antivirus Pro, Internet Security Suite a Total Security Suite.


To, čo si vyberiete, samozrejme závisí od vašich cieľov. V tejto recenzii porovnáme rôzne verzie a ceny. Výber, ktorý vyberiete, závisí od vašich potrieb. Ceny sú tu uvedené pre všetky tri verzie. Všetky zobrazené možnosti vám umožnia chrániť tri počítače jeden rok.

Ceny pre AviraAko vidíte na obrázku vyššie, Antivirus Pro je 44,99 dolárov. Všetky verzie poskytujú antivírusovú ochranu spoločnosti Avira v reálnom čase, úplnú online ochranu, ochranu údajov a identity, zabezpečenú ochranu domácej siete a funkciu, ktorú nazývajú sebaobranou. Internet Security Suite je 57,99 dolárov. Ponúka niekoľko nástrojov na zrýchlenie a vyladenie. Konečným produktom je Total Security Suite za 109,99 dolárov. Ďalšou funkciou, ktorú ponúka Avira pre Total Security Suite, je VPN. Prejdeme možnosti a vysvetlíme ich.

Máte viac ako tri počítače alebo chcete viac ako jeden rok? Avira chápe a má až tri ročné plány s až piatimi zariadeniami. V nasledujúcej tabuľke uvádzame ceny balíka Internet Security Suite. Ďalšie ceny za ďalšie produkty nájdete na ich stránkach.

3 počítače PC5
1 rok$ 57,99$ 122,99
2 roky$ 87.99$ 184,99
3 roky$ 116,99$ 246,99

V krátkosti prejdeme rôzne funkcie, aby sme vám pomohli čo najlepšie zvoliť. Na účely tejto kontroly použijeme systém Windows 10. Avira tiež podporuje staršie verzie systému Windows. Rovnakú licenciu možno použiť pre Mac, ale Avira pre Android je dodatočný poplatok. Neexistuje prémiová verzia Avira pre iOS.

Antivírusová ochrana

Antivírusové programy vo všeobecnosti fungujú rovnako. Po nainštalovaní softvéru sa vykoná úvodná kontrola. To vám rýchlo oznámi, či sú na vašom počítači nejaké hrozby. Odporúčame spustiť úplnú kontrolu, pretože vírusové programy niekedy hrozbu nezistia vždy okamžite. Nezabúdajte, že ak pridáte externé disky, musíte spoločnosti Avira povedať, aby skenovala akékoľvek externé disky. Inak ich automaticky neskenuje. Skenovanie môže byť naplánované automaticky a vy môžete skenovanie spustiť tak často, ako chcete.

Všetky tri verzie Avira ponúkajú herný režim. To vám dáva možnosť odložiť skenovanie, takže vaše zdroje sa nevyužijú, ak ste v strede niečoho. Žiadny hráč nechce byť pri hraní hry spomalený. Umožnením oneskorenia si hráči nemusia vyberať medzi ochranou a výkonom.

Tlačidlo AviraFunkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov

Antivírusový program sa často odlišuje od iného často tým, čo ponúkajú. Všetky produkty Avira ponúkajú svoju bezpečnosť. Môžete si tiež vybrať iné možnosti, v závislosti od toho, čo hľadáte. Ako sme už spomenuli, ako príklad budeme používať balík Internet Security Suite.

Hlavná konzola Avira

Pozrime sa na vlastnosti antivírusu Avira.

 • Ochrana v reálnom čase – Zahrnuté vo všetkých verziách, chráni pred všetkými hrozbami vírusov a škodlivého softvéru.
 • Celková bezpečnosť online – Ochrana pred útokmi typu phishing, infikovanými webovými stránkami a útokmi e-mailov.
 • Ochrana údajov a identity – Táto funkcia zaistí vaše online bankovníctvo a nákupné údaje.
 • Zabezpečená domáca sieť – Analyzuje a zabezpečuje vašu domácu sieť.
 • Inteligentné technológie – Poskytuje nástroje na opravu vírusov, AI a sebaobranu (nástroj, ktorý bráni malvéru v deaktivácii antivírusového softvéru.

Súčasťou balíka Internet Security Suite sú tieto ďalšie nástroje na vyladenie počítača.

 • Rýchlejšie PC – Tento nástroj spravuje váš štart a skracuje oneskorenie.
 • Najvyšší výkon – Optimalizuje a dôkladne vyčistí váš počítač.
 • Viac miesta a pamäte – Uvoľňuje živú pamäť a odstraňuje nevyžiadané súbory
 • Ochrana osobných údajov – Čistí a skartuje údaje prehliadača.
 • Dlhšia výdrž batérie – Zakáže nepotrebné služby na šetrenie energie. To je skvelá vlastnosť pre notebooky.

Najvyššia ponúkaná úroveň je Total Security Suite. Zahŕňa všetky funkcie, ktoré sme práve spomenuli, spolu so službou VPN. Stiahli sme bezplatnú verziu siete VPN, aby sme ju otestovali, ale výsledky rýchlosti neboli dobré. Ak používate bezplatnú verziu, ale neobmedzené množstvo údajov v softvéri Total Security Suite, dostanete mesačne 500 Mb mesačne. Možno, že rýchlosti sú lepšie aj s neobmedzenou verziou. Ak bezplatná verzia predstavuje ich platenú službu VPN, existujú lepšie riešenia. veľa VPN sú lacnejšie a majú viac miest na pripojenie. Preto sa nám páči, že spoločnosť Avira má k dispozícii nástroje na zabezpečenie dobrého fungovania vášho počítača.

Inštalácia a podpora

Antivírusový softvér by sa mal dať ľahko nainštalovať. Po výbere požadovanej verzie kliknite na tlačidlo prijatia a inštalácie. Po inštalácii uvidíte na vašej ploche dáždnik Avira. Ikonu nájdete aj na paneli úloh. Kliknutím na ikonu panela sa zobrazí obrázok nižšie. Odtiaľ môžete kliknúť na kontrolnú konzolu Antivirus Pro, System Speedup a Phantom VPN. Okrem toho môžete nainštalovať Bezpečnosť prehliadača, Prehliadač skautov a SafeSearch Plus.

správa pre konzolu Avira

Konzola Antivirus Pro je miesto, kde prehľadávate, aby ste sa uistili, že váš systém neobsahuje vírusy.

Skenovacia konzola pre Avira

Ako vidíte, máte veľa možností na skenovanie. Ak dostanete balík Internet Security Suite alebo Total Security Suite, nástroje nie sú zabudované do hlavnej konzoly. Namiesto toho sa na pracovnej ploche zobrazia ďalšie ikony, pretože ide o samostatné aplikácie.

Zo strany podpory ponúkajú vedomostnú základňu, e-mailovú a telefonickú podporu.

Vplyv na systém a antivírusový výkon

Pri hľadaní antivírusového softvéru sú zvyčajne dôležité dva faktory a vplyv: výkon a výkon. Vplyv na systém predstavuje množstvo oneskorení, ktoré AV softvér spôsobuje na vašom počítači. Avira robí dobrú prácu, aby zabezpečil hladký chod ich softvéru. Podľa nezávislého testovacieho laboratória, av-Test, mala Avira skóre výkonu 100%. Softvér v testoch naživo fungoval lepšie ako priemer v priemysle.

Aj keď rýchlosť je faktorom, tiež chcete antivírusový program, ktorý vás tiež ochráni. V testoch v reálnom svete laboratórium, ktoré sme spomínali vyššie, zistilo, že Avira blokovala v priemere 98% hrozieb. To je lepšie ako priemer v priemysle 97%. Tiež nenašli žiadne falošné poplachy (softvér, ktorý je omylom označený ako vírus), keď sa porovnávajú priaznivo s priemerom, ktorý je tri. Toto sú dobré výsledky pre antivírusový program.

Tlačidlo AviraNaše testy

Pri kontrole antivírusového softvéru radi robíme aj vlastné testy. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako to dosiahnuť. Môžete otestovať rýchlosť alebo citlivosť na vírus. Existuje niekoľko webových stránok, ktoré majú bezplatné nástroje na testovanie antivírusu. Keď sme sa pokúsili stiahnuť falošné vírusové súbory, dostali sme interaktívnu správu o tom, že došlo k problému. Na tomto obrázku sa môžete rozhodnúť, ako chcete hrozbu riešiť.

Obrazovka detekcie hrozieb Avira

Ďalším testom, ktorý radi robíme, je vytvorenie falošného vírusového dokumentu a jeho uloženie do počítača. Keď sme tento test vykonali pomocou Aviry, došlo k asi 10 sekundovému oneskoreniu od uloženia súboru do jeho zistenia. To je rozumné množstvo času. Niektoré programy AV nájdu súbor okamžite, zatiaľ čo iné ho nenájdu, kým sa neskončí skenovanie. Tu vidíte vyskočené falošné vírusy, ktoré sme dostali.

Falošné vírusové vyskakovacie okno pre Avira

Pri testovaní sme objavili jednu vec. Na USB disk sme umiestnili falošný vírusový súbor a pripojili ho k počítaču. Zdá sa, že nie sú automaticky kontrolované na prítomnosť vírusov. Potom sme vykonali rýchlu kontrolu pomocou predvolených nastavení a súbor nebol objavený. Ak chcete skontrolovať bezpečnosť externej jednotky, budete musieť prejsť na možnosti skenovania a vykonať vlastnú kontrolu jednotky. Aj keď by ste mohli vykonať úplnú kontrolu systému, môže to trvať hodinu alebo viac, v závislosti od súborov, ktoré máte. Samozrejme, ak dostanete antivírusové upozornenie, ktoré ukazuje falošne pozitívne, jednoducho kliknite na políčko s podrobnosťami a informujte softvér.

Avira Antivirus Security pre Android

Avira Antivirus vám umožňuje pripojiť vaše zariadenia k primárnemu účtu na ochranu proti krádeži. Avšak aj keď máte podporu viacerých zariadení, prémiová verzia je ďalších 11,99 dolárov ročne. Pozrime sa, ako ho nainštalovať. Začnite tým, že prejdete do Obchodu Google Play a vyhľadáte antivírusovú ochranu Avira. Potom klepnite na tlačidlo Inštalovať a po dokončení kliknite na tlačidlo Otvoriť.

Inštalačné obrazovky Avira

Na obrazovke nižšie máte možnosť podniknúť prehliadku. Z tohto dôvodu túto obrazovku preskočíme a zaregistrujeme sa neskôr. Odtiaľto môžete zapnúť funkciu zabezpečenia proti krádeži. To vám umožní sledovať zariadenie manuálne. Ak vám telefón niekedy niekto ukradol, môže to byť užitočný nástroj. Je tiež dobré, ak máte deti a chcete vedieť, či sú tam, kde hovoria, že sú. Klepnutím na ikonu antivírusového programu sa zobrazí obrazovka, ako je uvedená napravo. Teraz môžete zariadenie skontrolovať a skontrolovať, či neobsahuje vírusy. Ak sa rozhodnete prihlásiť, môžete využívať všetky funkcie mobilnej verzie.

Prehliadka Avira mobile

Medzi ďalšie funkcie, ktoré môžu byť použité na strednej obrazovke, patria Avira SafeSearch, Blokovanie aplikácií, Čierna listina (pre nechcené hovory), Poradca ochrany osobných údajov (na zistenie, ktoré aplikácie môžu ovplyvniť vaše súkromie), Avira Optimizer, Ochrana identity a Zabezpečené prehliadanie (verzia Pro) iba). Verzia Avira Antivirus pre iOS je podobná.

Záverečné myšlienky

Zistili sme, že Avira Antivirus Pro je všade dobrý produkt. Naše testy ukázali rýchlu reakciu na vírusy a tieto výsledky boli podporené výsledkami nezávislých laboratórií. Aplikácia Avira Antivirus Pro nie je náročná na prostriedky, takže pri skenovaní by mali byť použiteľné aj staršie počítače. Počas skenovania sme nemali žiadne problémy s rýchlosťou počítača. Nezabudnite skontrolovať všetky externé jednotky, ktoré ste pripojili, pretože sa nebudú skenovať automaticky. Chráňte tri počítače jednou licenciou.

Tlačidlo Avira

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map