Testy VPN – jak sprawdzić VPN pod kątem wycieków

Test wycieków VPNCzasami dostawcy VPN wabią użytkowników w fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Ostatnie badanie wykazało, że do 84% VPN wycieka twój adres IP. Ponieważ korzystanie z VPN ma pozostać anonimowe, wycieki narażają Cię na niebezpieczeństwo. Kolejny problem z niektórymi dostawcami wynika z uszkodzonych funkcji. Na przykład, ochrona przed wyciekiem IPv6 może w rzeczywistości przeciekać twój adres IP lub przełączniki zabicia mogą nie zapobiegać przesyłanym informacjom. Dlatego powinieneś przetestować połączenie swojego ulubionego dostawcy VPN, aby upewnić się, że pomyślnie przejdzie te testy. Oto niektóre z naszych ulubionych, które przeszły testy szczelności VPN.


Sprawdzanie wycieków

Jedną z najbardziej wszechstronnych witryn do testowania dostawcy VPN jest https://www.doileak.com teren. Wydaje się, że jest to punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich najczęstszych wycieków, a także niektórych nietypowych.

Testy te zidentyfikują:

 1. Poproś o adres IP – Ten test pokazuje twój adres IP w Internecie w ogóle. jeśli korzystasz z usługi VPN, powinna ona wyświetlać ich adres i lokalizację zamiast Twojej.
 2. System operacyjny – Korzystają z kilku różnych narzędzi, aby uzyskać te informacje. Obejmuje JavaScript, przeglądarki i odciski palców TCP / IP.
 3. Rodzaj połączenia – Chociaż jest to w większości identyczne na wszystkich urządzeniach, niektóre małe parametry są wdrażane inaczej w zależności od typu połączenia. Patrząc na te parametry, zwykle mogą wykryć, w jaki sposób testowany komputer jest podłączony do Internetu.
 4. Przeglądarka – To jest podobne do narzędzia do wykrywania systemu operacyjnego, o którym właśnie wspomnieliśmy. Wykrywają to w ten sam sposób.
 5. Źródło żądania DNS – Wycieki DNS nie ujawniają samego adresu IP, ale mogą ujawnić, że rzeczy nie są takie, na jakie wyglądają. Jako przykład Netflix używa takich wskazówek, aby zapobiec fałszowaniu geograficznemu. Zainteresowany obserwator posiadający odpowiednie uprawnienia może zmusić Twojego usługodawcę internetowego do ujawnienia prawdziwego adresu IP. Jeśli pojawi się wynik „zielony”, oznacza to, że żądania DNS i HTTP są zgodne i wydają się pochodzić z tego samego obszaru. Nie oznacza to jednak, że twoje prawdziwe IP jest ukryte.
 6. Różnica stref czasowych – Wykryty przez JavaScript, To określi twoją strefę czasową w oparciu o twoją lokalizację. Jeśli korzystasz z VPN, wyświetli się strefa czasowa lokalizacji.
 7. Ruch SSL – Jeśli Twoja sieć VPN nie obsługuje protokołu SSL, Twoje dane mogą przesyłać wszystkie poufne dane w postaci zwykłego tekstu. Oczywiście to zła rzecz. Musisz się upewnić, że każdy dostawca, którego używasz, przejdzie ten test.
 8. Wyciek WebRTC IP – WebRTC brzmi jak dobry pomysł. Dzieje się tak, ponieważ umożliwia czat wideo, połączenia wideo i udostępnianie przeglądarki P2P. Jednak pozwala również każdej witrynie natychmiast zobaczyć Twój prawdziwy adres IP. Aby rozwiązać ten problem, będziesz potrzebować rozszerzenia przeglądarki, takiego jak WebRTC Leak Prevent (dla Chrome).
 9. Torrent IP – Korzystając z tego testu, możesz sprawdzić, czy klient Torrent używa sieci VPN do wysyłania żądań do trackera Torrent.
 10. Torrent DNS – Ten test pomaga wykryć serwer DNS, z którego korzysta Twój klient torrent. W ten sposób możesz sprawdzić, czy Twój klient Torrent używa twojej sieci VPN do wysyłania żądań do trackera Torrent.
 11. Obsługa Flash – Chociaż używanie Flasha może być powszechne, test ten sprawdzi, czy w systemie uruchomi się automatycznie. Jeśli tak, będziesz chciał go całkowicie zablokować lub przynajmniej upewnić się, że nie uruchomi się automatycznie.
 12. Obsługa WebGL – To bardziej wada niż wyciek. Może to później stanowić zagrożenie bezpieczeństwa.
 13. Pliki cookie stron trzecich – Pliki cookie stron trzecich ułatwiają firmom śledzenie Twojej obecności w Internecie. Chociaż może ci się spodobać ukierunkowane reklamy, może dostarczyć wystarczającej ilości informacji, aby dopasować twoje prawdziwe IP do anonimowego adresu IP.

Chociaż ta witryna testowa może nie zidentyfikować wszystkiego, da ci dobre miejsce do rozpoczęcia. Dostępnych jest kilka innych stron internetowych, ale na tej stronie jest wiele najczęstszych testów. Pamiętaj, że grupa, która publikuje tę stronę, używa humoru, ale informuje Cię, że może potencjalnie zebrać informacje dla siebie. Informacje, które gromadzą, mogą być nieco niepokojące, ale pokazują, jak, dlaczego i jakie dane mogą być gromadzone.

Witryna testów szczelności

Jak widać, testowanie sieci VPN może być łatwe. Korzystając z tych testów, możesz sprawdzić, czy Twój dostawca VPN jest dobrym wyborem. Jeśli nie, rozważ jedną z naszych ulubionych sieci VPN.

RangaVPN ServiceVPN Fan
PriceVisitServer
Lokalizacje Nie
LogsBrowser
Rozszerzenia Smart
DNS
1ExpressVPN6,67 USDExpressVPN160Pole wyboruPole wyboruPole wyboru
2)NordVPN3,49 USDNordVPN87Pole wyboruPole wyboruPole wyboru
3)Prywatny dostęp do Internetu2,85 USDPIA49Pole wyboruPole wyboru
4CyberGhost2,75 USDCyberGhost80Pole wyboruPole wyboru
5IPVanish3,25 USDIPVanish76Pole wyboru
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map