Podręcznik instalacji systemu Windows OverPlay

Pobieranie Windows OverPlayPobierz klienta Windows OverPlay ze strony konfiguracji VPN na swojej stronie internetowej, wybierając „Konfiguracja -> Konfiguracja VPN ”z menu głównego witryny. Po przejściu na tę stronę kliknij przycisk Windows. Spowoduje to załadowanie strony zawierającej link do strony pobierania systemu Windows. Kliknij link „Setup OverPlay VPN: Windows PC (OverPlay Client)”, aby kontynuować instalację. Mają także link na tej stronie, aby skonfigurować VPN z niestandardową wersją OpenVPN, która aktualizuje się przy użyciu swoich bieżących list serwerów, gdy działa. Na koniec ta strona zawiera również łącza do przewodnika krok po kroku oraz wizualne przewodniki dotyczące ręcznej konfiguracji systemu Windows za pomocą PPTP, L2TP i OpenVPN.


Kliknij link „Setup OverPlay VPN: Windows PC (OverPlay Client)”, aby kontynuować instalację. Na następnej stronie kliknij link „Klient OverPlay dla systemu Windows można pobrać tutaj”.

OverPlay - skrót na pulpicie systemu WindowsZapisz plik overplay_vpn_setup.exe w systemie, a następnie uruchom go, aby zakończyć instalację klienta Windows OverPlay na komputerze. Instalacja zajmuje tylko około minuty. Po zakończeniu zauważysz na pulpicie nową ikonę, taką jak ta pokazana po prawej stronie. Możesz dwukrotnie kliknąć ikonę w dowolnym momencie, gdy chcesz uruchomić aplikację. Przy pierwszym uruchomieniu klienta OverPlay dla systemu Windows zostanie wyświetlony następujący ekran:

OverPlay - logowanie do systemu Windows

Kliknięcie przycisku „Zarejestruj się” spowoduje przejście do witryny OverPlay w celu zakupu konta. Zakładając, że już zarejestrowałeś się za pomocą naszej zniżki, po prostu chcesz wprowadzić swoją „Nazwę użytkownika” i „Hasło”, a następnie kliknąć przycisk „Zaloguj się”. Aplikacja zapamięta twoje hasło, więc nie będziesz musiał ponownie wprowadzać poświadczeń za każdym razem, gdy łączysz się z siecią OverPlay. Nie musisz jednak pozostać zalogowany. W zależności od sytuacji możesz się wylogować, gdy skończysz korzystać z OverPlay. Jest to bardzo łatwe, a za chwilę pokażemy Ci dokładnie, jak to zrobić. Najpierw spójrzmy na ekran główny, który będzie wyświetlany przy każdym otwarciu klienta OverPlay dla systemu Windows.

Aplikacja Windows OverPlay

Możesz myśleć o tym jak o ekranie głównym lub ekranie połączenia dla aplikacji. To jest główny ekran, którego będziesz używać do łączenia się z siecią OverPlay. Na tym ekranie masz kilka opcji. Za chwilę przejrzymy je bardziej szczegółowo, ale nie musisz ich zmieniać. Jeśli jesteś zadowolony z lokalizacji serwera wymienionej w polu „Zmień widoczną lokalizację”, możesz przejść dalej i kliknąć zielony przycisk „Połącz”. Ekran zmieni się po połączeniu z serwerem.

Połączono z siecią OverPlay

Jak widać, klient pokazuje teraz, że jesteśmy połączeni z serwerem w Atlancie w stanie Georgia. Zamazaliśmy adres IP, ale po podłączeniu OverPlay zapewni ci nowy wirtualny adres IP w tej samej lokalizacji, co serwer. Umożliwi to przeglądanie Internetu tak, jakbyś był w tym mieście. Na tym ekranie nie ma wiele więcej do omówienia. Możesz po prostu kliknąć przycisk „Rozłącz” po zakończeniu korzystania z VPN. Następnie możesz albo kliknąć „X” w prawym górnym rogu, aby zamknąć aplikację, albo kliknąć „Wyloguj się” u góry, jeśli nie chcesz, aby klient zapamiętywał twoje dane logowania przy następnym otwarciu.

Istnieje kilka dodatkowych opcji w kliencie OverPlay. Na początek musisz mieć możliwość zmiany lokalizacji serwera, a zespół OverPlay uprościł to. Spójrz przez chwilę na obraz naszego ekranu głównego. Ten z dużym zielonym przyciskiem „Połącz”. W polu „Zmień widoczną lokalizację” zauważysz ikonę pinezki obok Stanów Zjednoczonych w Atlancie. Kliknięcie pinezki spowoduje wyświetlenie ekranu wyboru serwera, jak pokazano poniżej.

Ekran wyboru serwera OverPlay

Jeśli przyjrzysz się uważnie obrazowi, zauważysz, że pokazuje on kraj, miasto i polecenie ping dla każdej lokalizacji serwera. Możesz sortować według dowolnej kolumny. Jedną z naszych ulubionych funkcji klienta OverPlay jest to, że pinguje wszystkie serwery za Ciebie. Jeśli sortujesz według polecenia ping, tak jak to zrobiliśmy powyżej, otrzymasz najniższe czasy pingowania, które zazwyczaj będą najszybszymi serwerami na podstawie bieżącej lokalizacji. Po znalezieniu lokalizacji, z którą chcesz się połączyć, po prostu kliknij nazwę, a następnie kliknij przycisk „OK” u dołu ekranu. Spowoduje to powrót do ekranu głównego, na którym klikniesz zielony przycisk „Połącz”, aby natychmiast nawiązać bezpieczne połączenie z wybraną lokalizacją serwera.

Jest jeszcze jeden klient klienta, który chcemy objąć, a mianowicie opcje dostępne w zakresie szyfrowania. Łatwiej to wyjaśnić, pokazując jeszcze raz ekran główny.

Aplikacja Windows OverPlay

Na tym ekranie jest jeszcze jedno pole, którego jeszcze nie omówiliśmy. Jest zatytułowany „Wybierz preferencje połączenia” i oferuje suwak z trzema opcjami, od prędkości do bezpieczeństwa. Każdy z nich szyfruje twoje połączenie za pomocą OpenVPN, aby wszystkie były bezpieczne. Różnica polega na tym, czy klient używa szyfrowania AES 256-bitowego, czy 128-bitowego szyfru AES. Chcemy, aby wszystko było tak proste, jak to możliwe, aby w skrócie dowolna z trzech opcji szyfrowała Twoje dane i pomagała chronić Twoją prywatność w Internecie. Preferujemy ustawienie „Zrównoważony”, które znajduje się pośrodku pokazanego powyżej suwaka.

Chcieliśmy zobaczyć, jak duży wpływ będą miały poszczególne preferencje szyfrowania na szybkość, dlatego połączyliśmy się z lokalizacją ich serwerów w Atlancie, korzystając z każdej z trzech opcji i zarejestrowaliśmy naszą prędkość. Jest to dalekie od idealnego eksperymentu, ale da ci pewne wyobrażenie o tym, czego doświadczyliśmy, przełączając między aplikacjami „Szybkość”, „Zrównoważony” i „Bezpieczny”. Oto nasza szybkość dla każdego z trzech poziomów szyfrowania.

OverPlay Poziomy szyfrowania Windows

Opcja „Szybkość” była najszybsza przy 60,93 Mb / s, przy „Zbalansowanym” przy 60,48 Mb / s, a „Bezpieczeństwo” wciąż działało z imponującą 58,97 Mb / s. Jak widać, nasza prędkość nie zmieniła się tak bardzo między opcjami protokołu. W rzeczywistości różniło się mniej niż 2 Mbps. To naprawdę zależy od szybkości połączenia z usługodawcą internetowym i tego, co planujesz zrobić podczas połączenia z VPN. Zalecamy ustawienie „Zrównoważony” dla większości użytkowników, ale możesz przetestować każde ustawienie, aby sprawdzić, które jest najlepsze, i przełączać się między nimi w dowolnym momencie.

Odwiedź OverPlay

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map