IPVanish iOS Podręcznik instalacji

Przycisk IPVanish iOSNajnowszą aplikację IPVanish na iOS można znaleźć na stronie konfiguracji. Aby się tam dostać, kliknij link „Aplikacje” u góry strony. Spowoduje to otwarcie strony oprogramowania VPN. Kliknij przycisk iOS, aby rozpocząć. Spowoduje to załadowanie podstrony konfiguracji systemu iOS, która zawiera informacje o najnowszej aplikacji na system iOS i link do sklepu z aplikacjami. Ta strona zawiera także ręczną konfigurację krok po kroku oraz wizualne przewodniki dotyczące konfiguracji urządzenia z iOS za pomocą L2TP i PPTP.


Aby pobrać aplikację, kliknij przycisk „Pobierz z App Store”. W iTunes kliknij przycisk pobierania, aby rozpocząć instalację aplikacji. Aplikacja IPVanish jest kompatybilna z iOS 8.0 i nowszym. Po rozpoczęciu instalacji zobaczysz ekran podobny do pokazanego po lewej stronie poniżej. To ostrzeżenie dla systemu iOS mówi, że cały ruch internetowy przechodzi przez VPN. Jest podobny do ostrzeżenia zaufania wydanego przez urządzenia z Androidem. Musisz pozwolić na to, aby instalacja VPN była kontynuowana. Obraz po lewej pokazuje kolejny komunikat instalacyjny z pytaniem, czy chcesz otrzymywać powiadomienia i powiadomienia IPVanish. To jest opcjonalne.

Instalacja IPVanish iOS

Po przejściu powyższego powiadomienia aplikacja będzie musiała wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się do usługi IPVanish. Zakładając, że podałeś nazwę użytkownika i hasło do swojego konta IPVanish i zalogowałeś się, aplikacja wyświetli monit o utworzenie profilu VPN. Spowoduje to skonfigurowanie konfiguracji IPVanish IKEv2 dla urządzenia z systemem iOS. Po zainstalowaniu tego profilu zobaczysz ekran główny IPVanish, taki jak pokazany poniżej po lewej stronie. Jest to główny ekran połączenia aplikacji w stanie rozłączonym. Pokazuje się, że połączenie jest odłączone, a przełącznik jest biały, co oznacza, że ​​jest w stanie odłączonym. Wyświetlony adres IP i widoczna lokalizacja to Twój prawdziwy adres IP i lokalizacja. Ten ekran wyświetla również status twojego konta oraz datę jego odnowienia.

Połączenie IPVanish iOS VPN

Stuknięcie w ekran wzdłuż linii poniżej stanu połączenia, który pokazuje lokalizację (Atlanta, USA) na powyższym obrazku, spowoduje przesunięcie listy lokalizacji serwerów z prawej strony. Ilustruje to powyższy środkowy zrzut ekranu. Stuknięcie w serwer na tej liście spowoduje jego wybór i powrót do głównego ekranu połączenia. Stuknięcie przełącznika spowoduje połączenie z wybranym serwerem. Ostatni ekran powyżej pokazuje to połączenie z serwerem Atlanta w USA. Zauważ, że stan połączenia pokazuje teraz połączenie i że przełącznik suwakowy jest teraz zielony. Wyświetlany jest również adres IP przypisany przez serwer VPN i pokazuje widoczną lokalizację Atlanty w USA. Jesteś teraz połączony, a cały Twój ruch internetowy jest szyfrowany przed zewnętrznym szpiegowaniem. Odłączanie jest tak proste, jak dotknięcie przełącznika suwakowego. Aby zmienić serwery, wystarczy wybrać inny serwer i powtórzyć proces.

Ostatnie ekrany, które chcemy sprawdzić w aplikacji IPVanish na iOS, to ekrany ustawień, do których można uzyskać dostęp, dotykając ikony „hamburger” lub menu (trzy poziome linie) w lewym górnym rogu ekranu głównego. Główny ekran ustawień pokazano po lewej na poniższym obrazku. Jest podzielony na trzy sekcje: ogólne, zaawansowane i subskrypcja. Sekcja ogólna pozwala jedynie ocenić IPVanish, dotykając strzałki skierowanej w prawo i pokazuje aktualną wersję aplikacji. Sekcja zaawansowana z opcjami na żądanie, które omówimy później. Pozwala wybrać protokół połączenia VPN i ponownie zainstalować profil VPN, jeśli został uszkodzony, co czasami zdarza się w przypadku profili VPN. Domyślnym protokołem aplikacji na iOS jest IKEv2, ale można go zmienić na IPSec.

IKEv2 jest nie tylko domyślnym protokołem, ale także najlepiej nadaje się do urządzeń mobilnych takich jak iPhone i iPad, ponieważ obsługa jest wbudowana i ogólnie uważa się go za tak szybki, bezpieczny i niezawodny jak protokół OpenVPN. Również jego konstrukcja sprawia, że ​​jest on odpowiedni do automatycznego ponownego łączenia i ponownego ustanawiania połączenia VPN, gdy połączenie zostanie tymczasowo utracone, co czasami zdarza się podczas podróży. Protokół IKEv2 obsługuje protokoły Mobility and Multihoming (MOBIKE), co czyni go idealnym dla użytkowników mobilnych, którzy regularnie przełączają się między punktami dostępowymi lub tych, którzy przełączają się między domowymi sieciami Wi-Fi i mobilnymi danymi, gdy są poza domem.

Ostatnia sekcja ekranu głównych ustawień ustawień wyświetla informacje o subskrypcji, np. Przy odnawianiu konta. Pozwala także przywrócić wygasłe zakupy. Wreszcie możesz wylogować się z usługi VPN z tego miejsca.

Ustawienia aplikacji IPVanish na iOS

Przyjrzeliśmy się wszystkim ustawieniom oprócz tych znajdujących się pod ekranem na żądanie, do którego można uzyskać dostęp, dotykając prawej strzałki skierowanej z prawej strony. Ten ekran pokazano po prawej stronie na powyższym obrazku. Zawiera opcje połączenia VPN. Opcje te są następujące:

 • Zawsze włączone
  • Włączenie tej opcji spowoduje, że zawsze będziesz mieć połączenie z siecią VPN IPVanish.
 • Połącz automatycznie dla następujących identyfikatorów SSID
  • Włączenie tej opcji gwarantuje, że zawsze będziesz próbował połączyć się z VPN dla wyświetlonych identyfikatorów SSID.
  • Ma to wbudowane identyfikatory SSID, takie jak Panera, attwif, Google Starbucks i inne.
  • Możesz także dodać własne identyfikatory SSID, takie jak sieć domowa lub inne.
 • Połącz automatycznie dla następujących stron internetowych
  • Włączenie tej opcji gwarantuje, że zawsze będziesz próbował połączyć się z VPN dla wyświetlanych stron internetowych.
  • Ma to wbudowane strony internetowe, takie jak twitter.com, facebook.com, youtube.com i inne.
  • Możesz również dodać własne strony do tej listy.

Te opcje zapewnią de facto podstawowy przełącznik „zabicia” dla aplikacji na iOS lub wybranych identyfikatorów SSID i stron internetowych.

Jak widać, aplikacja IPVanish na iOS pozwala łatwo łączyć się z serwerami VPN w sieci za pomocą zaledwie kilku dotknięć ekranu urządzenia iOS. Zawiera de facto przełącznik „zabicia”, który pozwala wybiórczo wybierać identyfikatory SSID i witryny internetowe, które chcesz automatycznie łączyć z usługą VPN. Na koniec domyślnie jest ustawiony IKEv2, jeden z najlepszych protokołów VPN dla urządzeń mobilnych takich jak iPhone i iPad ze względu na obsługę MOBIKE.

Odwiedź IPVanish

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map