Instrukcja instalacji ExpressVPN iOS

Możesz użyć aplikacji ExpressVPN na iOS, aby połączyć się z ich usługą z dowolnego miejsca na iPhonie lub iPadzie. Po utworzeniu konta i zalogowaniu się na jego stronie internetowej pod zakładką subskrypcji zobaczysz zielony przycisk „skonfiguruj ExpressVPN”. Kliknij na to, a przejdziesz na stronę z licencjami, gdzie znajdziesz link do pobrania najnowszej aplikacji iOS dla ExpressVPN. Rozwiń iOS (iPhone, iPad & iPod) i kliknij zielony przycisk „zainstaluj ExpressVPN na iOS”, jak pokazano na poniższym obrazku. Pozostaw to okno otwarte, zapamiętaj lub zapisz nazwę użytkownika i hasło, ponieważ będą one potrzebne do zalogowania się i aktywacji aplikacji na iOS.


Pobieranie aplikacji ExpressVPN na iOS

Ze sklepu Apple iTunes pobierz aplikację na urządzenie iPhone lub iPad. Po pobraniu aplikacji rozpocznie się instalacja. Obrazy wyświetlone poniżej pokazują niektóre ekrany w tym procesie konfiguracji. Na pierwszym obrazie musisz stuknąć Zezwól, aby instalacja nie była kontynuowana. Środkowy obraz zawiera pytanie, czy chcesz udostępnić anonimowe dane pracownikom pomocy technicznej ExpressVPN, aby pomóc im ulepszyć usługę. To jest opcjonalne. Ostatni obraz wskazuje, że konfiguracja została zakończona.

Konfiguracja aplikacji ExpressVPN na iOS

Stuknięcie przycisku „obejrzyj wycieczkę” na ostatnim zdjęciu powyżej spowoduje wyświetlenie następujących zdjęć od lewej do prawej. Pierwszy obraz poniżej pokazuje, że możesz połączyć się z bieżącą lokalizacją UK – Londyn lub dotknąć strzałki w górę, aby wybrać inną lokalizację. Środkowy obraz poniżej pokazuje wyniki stukania w innym miejscu. Spowoduje to otwarcie karty rekomendacji ekranu lokalizacji. Ostatni obraz jest wynikiem wybrania czerwonego przycisku „połącz” na pierwszym ekranie. W tym przypadku tworzy połączenie między prawdziwą lokalizacją, Francja – Paryż (pokazane na niebiesko na mapie) i serwerem VPN w wybranej przez nas lokalizacji, UK – Londyn. Czerwona linia połączenia wskazuje, że zostało nawiązane połączenie między dwiema lokalizacjami. Możesz nacisnąć przycisk „rozłącz”, aby przerwać połączenie. Ta prezentacja ilustruje niektóre funkcje aplikacji ExpressVPN na iOS, które omówimy bardziej szczegółowo w dalszej części tego rozdziału. Teraz, kiedy odbyliśmy wycieczkę, kontynuujmy.

Aplikacja ExpressVPN na iOS

Stuknięcie przycisku „świetnie, chodźmy” przeniesie nas do pierwszego z ekranów pokazanych na poniższym obrazku. To jest ekran logowania i jego siostrzane ekrany slajdów. Obrazy ilustrują tylko niektóre funkcje usługi ExpressVPN. Stuknięcie przycisku „Zaloguj się” spowoduje wyświetlenie ekranu logowania, w którym możesz wpisać swoją nazwę użytkownika (adres e-mail) i hasło ze strony konta, które wcześniej zapisałeś lub zapamiętałeś. Spowoduje to aktywację aplikacji na Twoim urządzeniu i umożliwi nawiązanie połączenia z siecią ExpressVPN.

Logowanie do aplikacji ExpressVPN na iOS

Po pierwszym zalogowaniu do aplikacji na iOS zobaczysz ekran podobny do pokazanego po lewej stronie poniżej. Ten ekran umożliwia powiększanie i pomniejszanie mapy oraz przeciąganie jej w lewo lub w prawo. Czerwone kropki na mapie oznaczają lokalizacje serwerów ExpressVPN, z którymi można się połączyć. Aktualnie wybrana lokalizacja pokazana jest na dole ekranu pod przyciskiem „Połącz”. Wybrana lokalizacja na pierwszym ekranie poniżej to USA – Nowy Jork. Przewijanie ekranu w dół i w lewo pozwala nam dotknąć lokalizacji USA – Atlanta, tak jak to zrobiliśmy na drugim zdjęciu. To sprawia, że ​​jest to wybrana lokalizacja, ponieważ teraz możemy zobaczyć USA – Atlanta pod przyciskiem „połącz” na środkowym obrazku. Stuknięcie w lokalizację Atlanty otworzyło również bańkę informacyjną pokazującą logo ExpressVPN, nazwę lokalizacji, adres IP serwera w tej lokalizacji oraz niebieską ikonę reprezentującą otwarte połączenie. Możesz nacisnąć niebieską ikonę, aby zainicjować połączenie z lokalizacją USA – Atlanta. Alternatywnie możesz po prostu dotknąć czerwonego przycisku „połącz”. Ostatni ekran wyświetla połączenie z serwerem VPN w lokalizacji USA – Atlanta. Niebieska ikona pokazuje teraz zamknięte połączenie, a czerwony przycisk „połącz” został zastąpiony szarym przyciskiem „rozłącz”. Możesz także zobaczyć czerwoną linię połączenia między Twoją aktualną lokalizacją a lokalizacją, z którą jesteś połączony. Stuknięcie niebieskiej ikony spowoduje zerwanie połączenia i powrót do mapy wyśrodkowanej w miejscu zamieszkania, która jest wyświetlana jako niebieskie kółko. Alternatywnie możesz nacisnąć przycisk „rozłącz”, aby zamknąć połączenie.

Połączenie ExpressVPN iOS

Stuknięcie strzałki w górę (^) obok wybranej lokalizacji spowoduje otwarcie ekranu lokalizacji. Ekran lokalizacji ma trzy zakładki, które są następujące:

 • Zalecana – Ta karta pokazuje najlepsze lokalizacje serwerów zalecane dla Ciebie przez ExpressVPN.
  • Najpierw wyświetlana jest najlepsza rekomendacja, a następnie lista innych rekomendacji. Ilustruje to pierwszy obraz poniżej.
 • Ulubione – Pokazuje dwie różne listy lokalizacji. Pierwszy to trzy najnowsze połączenia uporządkowane według najnowszych. Drugi to lista ulubionych lokalizacji. Ta zakładka jest pokazana na środkowym obrazku poniżej.
  • Wybierz preferowane połączenie, dotykając bezbarwną gwiazdkę obok nazwy lokalizacji, która następnie zmieni kolor na czerwony. Stuknięcie czerwonej gwiazdy spowoduje odwrócenie procesu.
 • Wszystko – Wyświetla listę wszystkich połączeń posortowanych według regionu. Ta zakładka jest pokazana na ostatnim obrazku poniżej.
  • Cztery regiony są następujące: Ameryki; Europa; Afryka, Bliski Wschód & Indie; i region Azji i Pacyfiku. Stuknięcie jednej ze strzałek w dół spowoduje rozwinięcie tego regionu.
  • Najbardziej zalecane lokalizacje są sortowane u góry każdego regionu.

Karty lokalizacji ExpressVPN iOS

Stuknięcie nazwy pod którąkolwiek z kart lokalizacji spowoduje otwarcie połączenia z tą lokalizacją. Kraje można powiększać lub zmniejszać, dotykając trójkątów obok nich. Oprócz tych kart możesz także dotknąć szkła powiększającego, aby wyszukać określoną lokalizację. Podczas wpisywania liter w wyszukiwaniu wyświetlana lista lokalizacji będzie reagować i dostosowywać się, aż pojawi się szukana lokalizacja. Następnie dotknij go, aby otworzyć połączenie z nim.

Ustawienia ExpressVPN iOS

Ostatnią rzeczą, którą chcemy sprawdzić w aplikacji ExpressVPN na iOS, są ustawienia, do których można uzyskać dostęp, dotykając ikony menu (trzy czerwone poziome linie) w lewym górnym rogu ekranu, jak pokazano na pierwszym obrazie powyżej. Drugim obrazem jest ekran który otwiera się po dotknięciu ikony menu. Sekcja ustawień w środku ma kilka opcji, które możesz wybrać.

 • Automatyczne wznowienie połączenia (włącz / wyłącz)
 • Protokół VPN – Domyślnie jest ustawiony na automatyczny. Ekran po prawej stronie pokazuje opcje dostępne dla aplikacji na iOS, które są UDP, TCP i IPSec.
 • Udostępnij dane diagnostyczne (włącz / wyłącz)

Aplikacja na iOS zaprojektowana przez zespół ExpressVPN przypomina inne napisane przez siebie oprogramowanie niestandardowe. Jest łatwy w instalacji i obsłudze. Dzięki niemu masz tylko kilka dotknięć, aby bezpiecznie połączyć się z dowolnym serwerem VPN w ich sieci. Zapewniają wiele sposobów wyboru lokalizacji, z którą chcesz się połączyć. Możesz łączyć się z serwerami na różne sposoby, jak pokazaliśmy w tej części recenzji.

Odwiedź ExpressVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map