Instrukcja instalacji ExpressVPN dla Androida

Możesz pobrać aplikację na Androida, logując się na stronie konta ExpressVPN i naciskając przycisk „Konfiguruj ExpressVPN”. Spowoduje to otwarcie linku do jego strony w sklepie Google Play. Dotknij tego. Tam kliknij, aby go zainstalować, a następnie otwórz go na urządzeniu z Androidem.


Instalowanie aplikacji ExpressVPN na Androida

Konfigurowanie aplikacji ExpressVPN na Androida

Po otwarciu aplikacji konieczne będzie skonfigurowanie kilku opcji, aby można ją było otworzyć. Ekran logowania pozwoli Ci wprowadzić dane do konta (adres e-mail i hasło). W przeciwnym razie możesz zainicjować 7-dniowy bezpłatny okres próbny (tylko dla aplikacji mobilnych), podając adres e-mail.

Konfigurowanie aplikacji ExpressVPN na Androida

Następnie musisz skonfigurować usługę VPN, zezwalając jej na uprawnienia potrzebne do ustanowienia usługi ExpressVPN na tablecie z Androidem. Wreszcie możesz na przemian przesyłać raporty o awariach, testy prędkości, status połączenia (sukces lub awaria) i inne zbiorcze dane do zespołu pomocy technicznej, aby ulepszyć ich sieć.

Pierwsze połączenie aplikacji ExpressVPN

Po uwierzytelnieniu aplikacji i skonfigurowaniu jej początkowych opcji konfiguracji, otworzy się po raz pierwszy. Pulpit połączeń otwiera się ze wskazówkami, aby zapoznać się z łatwością połączenia z usługą. Domyślnie wybrana będzie inteligentna lokalizacja. Jest to miejsce, które według aplikacji jest najlepsze do ogólnego surfowania z dowolnego miejsca. Jest to określane za pomocą anonimowych wskaźników, takich jak prędkość pobierania, opóźnienie i odległość między komputerem a serwerem sieciowym.

Pierwsze połączenie aplikacji ExpressVPN dla Androida

Aby nawiązać pierwsze połączenie, dotknij przełącznika „Wyłączone”. Po zakończeniu połączenia zielona tarcza obejmie przełącznik „On”. Ponieważ łączysz się po raz pierwszy, aplikacja wyświetla monit o potwierdzenie bezpieczeństwa.

Menu aplikacji ExpressVPN dla systemu Android

Zanim spojrzymy na aplikację w akcji, spójrzmy na menu funkcji i opcji dostępnych dla nas do podłączenia i korzystania z usługi. Dostęp do tego menu można uzyskać, dotykając ikony hamburgera (trzy poziome linie) w lewym górnym rogu deski rozdzielczej.

Menu ustawień aplikacji ExpressVPN dla systemu Android

Pierwszym z tych elementów jest menu „Ustawienia”. Składa się z trzech ustawień VPN i niektórych informacji. Ustawienia są następujące:

 • Protokół VPN – domyślnie ustawiony jest na automatyczny i należy go tu zostawić, chyba że wystąpią problemy z połączeniem.
  • UDP – to OpenVPN, domyślnie aplikacja, ponieważ jest najszybsza
  • TCP – to błąd sprawdzający protokół OpenVPN, który działa lepiej na dużych odległościach lub słabych sieciach.
 • Automatyczny start – uruchamia aplikację po włączeniu telefonu z Androidem.
 • Wyślij dane ExpressVPN – w celu poprawy usług. To nieosobowe dane zagregowane.

Menu ustawień aplikacji ExpressVPN dla systemu AndroidInne elementy menu aplikacji ExpressVPN dla systemu Android

Są to również ekrany zawierające informacje o koncie i pomoc. Na ekranie konta znajduje się link do polecania znajomych. Jeśli zasubskrybują, zarówno ty, jak i oni, otrzymacie 30 bezpłatnych dni dostępu VPN.

Na ekranie pomocy znajduje się link do strony pomocy technicznej w ich witrynie. Możesz także otworzyć formularz, aby utworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej z tego ekranu. Bilet pozwoli Ci wprowadzić informacje o swoim problemie lub pytaniu i zawierać diagnostykę, jeśli jest to problem z połączeniem. Następnie możesz wysłać go do zespołu wsparcia ExpressVPN. Odpowiedź na nasze pytanie otrzymaliśmy w ciągu około godziny.

Menu aplikacji ExpressVPN dla systemu AndroidKorzystanie z aplikacji ExpressVPN na Androida

Połączenie z „Inteligentną lokalizacją” jest dobrym wyborem do ogólnego surfowania, ponieważ zapewnia dobrą prędkość i stabilność. Są jednak chwile, w których możesz chcieć połączyć się z określonym krajem, aby skorzystać z określonego zasobu lub usługi.

Wybór nowej lokalizacji połączenia

Możesz wybrać określone kraje lub miasta, z którymi chcesz się połączyć, dotykając przycisku „Wybierz lokalizację”. Spowoduje to otwarcie ekranu listy lokalizacji. Ten ekran ma trzy zakładki:

Wybór nowej lokalizacji połączenia

 • Zalecana – Zawiera inteligentną lokalizację i około dziewięciu innych krajów zalecanych przez aplikację na podstawie Twojej lokalizacji. Stuknięcie strzałki po prawej stronie kraju spowoduje rozwinięcie go do poziomu miasta. Stuknięcie gwiazdki po prawej stronie lokalizacji spowoduje dodanie jej do listy ulubionych. Czerwona gwiazda wskazuje, że jest to ulubiona. Powinieneś ulubione lokalizacje, z których regularnie korzystasz.
 • Wszystko – to pełna lista wszystkich lokalizacji sieciowych ExpressVPN. Organizują ją następujące regiony: Ameryki, Europa, Azja i Pacyfik oraz Afryka, Bliski Wschód i Indie.
 • Niedawny – to lista ostatnich połączeń, a następnie lista ulubionych lokalizacji. Aby połączyć się z lokalizacją, po prostu dotknij ją, jak w przypadku UK-East London.

Wyszukiwanie lokalizacji i ping

Dwie inne funkcje, które mogą ułatwić wybranie lokalizacji o dobrej wydajności, to wyszukiwanie i pingowanie. Aby z nich skorzystać, musisz być odłączony od sieci ExpressVPN. Stuknij przełącznik, aby rozłączyć w razie potrzeby. Będziesz wiedział, że jesteś rozłączony, ponieważ zobaczysz zarówno przyciski „Inteligentna lokalizacja”, jak i „Wybierz lokalizację”.

Łatwiejszym sposobem wybrania lokalizacji, jeśli znasz kraj, z którym chcesz się połączyć, jest skorzystanie z szybkiego wyszukiwania. Wybierz ikonę wyszukiwania i zacznij pisać w lokalizacji. Podczas pisania lista będzie filtrować, przenosząc Cię na górę. Działa to zarówno z krajami, jak i miastami.

Korzystanie z wyszukiwania lokalizacji i pingowania

Ostatnią funkcją, na którą chcemy spojrzeć, jest test ping. Ten test mierzy czas w milisekundach potrzebny do przejścia sygnału z komputera na serwer, z którym jesteś połączony. Aby uruchomić test, dotknij ikony prędkościomierza w lewym górnym rogu ekranu lokalizacji. Niższe liczby zazwyczaj wskazują szybsze lokalizacje. Są to zwykle lokalizacje bliższe tobie. W tym przypadku dobrym wyborem byłyby Stany Zjednoczone i Kanada.

Widać, że aplikacja ExpressVPN jest łatwa w instalacji i obsłudze. Jedno kliknięcie to wszystko, co jest niezbędne do ogólnych potrzeb surfowania dzięki funkcji „Inteligentna lokalizacja”. Wykorzystuje protokół OpenVPN do bezpiecznych połączeń. Żadna wiedza techniczna nie jest wymagana do korzystania z niej do łączenia się z siecią ExpressVPN. Wystarczy kilka dotknięć, aby wybrać nowe lokalizacje. Korzystanie z funkcji ping i wyszukiwania ułatwia ten proces. Jedno dotknięcie rozłączy cię. Nic nie może być prostsze.

Odwiedź ExpressVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map