ExpressVPN Mac Podręcznik instalacji

Ci, których systemem operacyjnym jest Mac OS X, nie zostali pominięci przez personel techniczny ExpressVPN. Stworzyli klienta, aby ułatwić ci także łączenie się z serwerami VPN w ich sieci. Podobnie jak w przypadku klienta Windows, musisz najpierw zarejestrować się w serwisie, a następnie zalogować się na stronie swojego konta w ich witrynie, aby pobrać plik instalacyjny ExpressVPN dla komputerów Mac. Będziesz chciał przejść do zakładki subskrypcji swojego konta i kliknąć zielony przycisk „skonfiguruj ExpressVPN”. Spowoduje to przejście do strony licencji, na której można pobrać plik instalacyjny najnowszego klienta dla systemu Mac OS X 10.9 i nowszych (Mavericks, Yosemite, El Capitan).


Następnie kliknij zielony przycisk „pobierz teraz”, aby pobrać plik instalacyjny klienta Mac na komputer. Zanim to zrobisz, wybierz kod aktywacyjny w żółtym polu i użyj Command + C, aby go skopiować, aby za chwilę wkleić go do klienta, aby aktywować licencję na twoje konto. Możesz użyć kodu rejestracyjnego na wielu komputerach. Po prostu upewnij się, że masz pod ręką kod, ponieważ będziesz musiał go wprowadzić przy pierwszym uruchomieniu klienta na każdym urządzeniu Mac.

Pobieranie klienta ExpressVPN dla komputerów Mac

Gdy plik instalacyjny znajdzie się na komputerze, musisz go uruchomić, aby zainstalować klienta Mac. Spowoduje to zainstalowanie ikony uruchamiania aplikacji ExpressVPN na Launchpadzie, tak jak pokazano na obrazku po lewej stronie poniżej. Podczas pierwszego uruchomienia klienta Mac musisz go aktywować, wklejając kod aktywacyjny, który wcześniej skopiowaliśmy. Drugi obraz poniżej pokazuje ten ekran aktywacji. Zaznacz pole powyżej „uruchom ExpressVPN przy uruchomieniu” i naciśnij Command + V, aby wkleić kod. Po wklejeniu kodu kliknij szary przycisk OK, aby aktywować klienta. Ostatni ekran pokazuje, że pomyślnie aktywowaliśmy licencję na oprogramowanie i możemy teraz zacząć korzystać z aplikacji.

Aktywacja klienta ExpressVPN Mac OS X.

Naciśnięcie przycisku „zacznij korzystać z aplikacji” spowoduje wyświetlenie ekranu takiego jak ten po lewej stronie poniżej. To jest nie połączony stan dla klienta. Można go łatwo rozpoznać po dużym czerwonym odblokowanym zamku. Pokazuje także ostatnią lokalizację, z którą się połączyliśmy, co ułatwia tam ponowne połączenie. Naciśnięcie zielonego przycisku „połącz” połączy nas z USA – w naszym przypadku z Nowym Jorkiem. The połączony ekran na środkowym obrazku pokazuje to połączenie. Oprócz wyświetlania „połączony” ma także obraz zielonej blokady w stanie zablokowanym. Oznacza to, że nasze połączenie jest teraz bezpieczne i że jesteśmy połączeni z serwerem VPN w Nowym Jorku. Naciśnięcie czerwonego przycisku „rozłącz” spowoduje zamknięcie naszego połączenia. Ostatni obraz pokazuje wybór lokalizacji ekran, do którego można uzyskać dostęp, klikając link „wybierz inną lokalizację” na ekranie po lewej stronie poniżej. Alternatywnie możesz kliknąć przycisk wielokropka „…” w prawym górnym rogu jednego z dwóch pierwszych ekranów i wybrać próbnik lokalizacji z listy, która się pojawi.

ExpressVPN Połączenie klienta Mac

The wybór lokalizacji ekran pokazany po prawej stronie zawiera cztery elementy menu do tworzenia i zamawiania lokalizacji do wyboru:

 • Ulubione lub „gwiazda” – Pokazuje dwie różne listy.
  • Ostatnie połączenia – jest to lista trzech najnowszych połączeń uporządkowanych od najnowszego do najstarszego.
  • Ulubione – lista ulubionych połączeń w kolejności alfabetycznej.
   • Ulubione wybiera się, klikając szarą gwiazdkę po prawej stronie lokalizacji na dowolnej liście menu. (Gwiazdka zmieni kolor na żółty, wskazując, że jest to ulubiona lokalizacja)
   • Ulubione można wybierać na poziomie kraju lub miasta. Preferowanie miasta zawsze łączy Cię z tym miastem, podczas gdy kraj łączy Cię z najlepszą lokalizacją serwera w tym kraju w danym momencie.
   • Ulubione można odznaczyć, klikając żółtą gwiazdkę lokalizacji, którą chcesz usunąć.
 • Zalecana – Lista najlepszych ofert ExpressVPN dla Ciebie.
 • Przez region – Tihs wyświetla listy regionalne, które możesz wybierać, w tym Ameryki, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu & Indie i Azja i Pacyfik.
 • Wg nazwy – Wyświetla listę wszystkich lokalizacji w kolejności alfabetycznej.

Poszczególne kraje lub regiony można rozszerzać lub zmniejszać, klikając trójkątne kształty po lewej stronie. Pełną listę można wyodrębnić / zagęścić, klikając ikonę rozwijania / kurczenia (trójkąt skierowany w dół z poziomymi liniami) w prawym górnym rogu wybór lokalizacji ekran.

Jak pokazuje poniższy zrzut ekranu, lista rozwijana uzyskana po kliknięciu wielokropka ma inne opcje oprócz wyboru lokalizacji. Drugi to test prędkości. The test prędkości ekran pokazano po prawej stronie poniżej. Ten ekran pomoże ci ustalić najszybsze połączenie dla twojego aktualnego celu. Mierzy kilka różnych zmiennych:

 • Czas oczekiwania – Czas potrzebny na przeniesienie danych z komputera do lokalizacji serwera VPN (w milisekundach).
  • Niższe opóźnienie jest najlepsze i ogólna zasada jest taka, że ​​im bardziej oddalona jest lokalizacja serwera, tym większe jest opóźnienie.
 • Prędkość pobierania – Miara przesyłanych danych na sekundę (kb / s)
  • Wyższa prędkość pobierania jest lepsza.

Korzystając z tych pomiarów i niektórych obliczeń „czarnej skrzynki”, ExpressVPN określa a Indeks prędkości który jest liczbą określającą, jak szybkie będzie Twoje połączenie z tą lokalizacją. Wyższe indeksy prędkości reprezentują szybsze połączenia. Tabelę można posortować według dowolnego nagłówka kolumny, klikając go. Na przykład kliknięcie nagłówka kolumny lokalizacji spowoduje uporządkowanie go alfabetycznie. Jest to przydatne, aby łatwo znaleźć najszybszy serwer w danym kraju. Możesz uruchomić test prędkości i zapisać wyniki do przyszłych porównań. Kliknięcie „?” na dole testu podpowie Ci, jak znaleźć najszybszą wersję dla swojego celu. Opcja pomocy pozwoli ci wysłać zgłoszenie do pomocy technicznej lub podać link do strony wsparcia ExpressVPN. Opcja diagnostyki umożliwia przeglądanie lub zapisywanie poleceń połączenia w celu rozwiązania problemów z połączeniem.

ExpressVPN Opcje Test prędkości

Ostatnią opcją, którą chcemy zbadać, są preferencje, które otwiera preferencje ekran z trzema zakładkami: ogólne, protokoły i zaawansowane. Zakładka ogólna jest pokazana na obrazku poniżej po lewej stronie. Umożliwi to wybranie automatycznego uruchamiania klienta ExpressVPN podczas uruchamiania i łączenie się z ostatnią lokalizacją, gdy klient zostanie uruchomiony. Możesz także kupić nowe subskrypcje i przełączać się między nimi, wprowadzając inny kod aktywacyjny (jest to równoważne ze zmianą użytkownika). Na koniec możesz polecić znajomym, aby zarobili bezpłatny miesiąc usługi w ExpressVPN.

Preferencje ExpessVPN

Druga zakładka ekranu preferencji to zakładka protokołów i jak pokazano na powyższym obrazku. Dostępne protokoły obejmują:

 • Wybierz protokół automatycznie – Pozwoli to ExpressVPN wybrać najlepszy protokół dla twojego połączenia
  • Zwykle będzie to protokół OpenVPN (UDP).
 • UDP-OpenVPN – Zapewnia to najlepszą prędkość i bezpieczeństwo, ale nie zawsze może działać.
 • TCP-OpenVPN – To często działa, jeśli OpenVPN (UDP) nie działa, ale działa wolniej.
 • L2TP-IPsec – Kolejna dostępna opcja korzystająca z klucza wstępnego.
 • PPTP – Najmniej bezpieczny ze wszystkich protokołów i nadaje się tylko do przesyłania strumieniowego.

Protokoły inne niż OpenVPN mogą mieć podzbiór lokalizacji sieciowych, z którymi można się połączyć. Automatycznie wybierz protokół i jest to najlepsza opcja dla większości użytkowników i nie należy go zmieniać, chyba że masz problem z połączeniem.

Ostatnia karta ekranu preferencji to karta zaawansowana, która jest pokazana poniżej i obecnie ma tylko jedną opcję. Ta opcja określa, czy chcesz udostępniać anonimowe dane z testu prędkości i informacje o połączeniach, aby pomóc im w stworzeniu szybszej, bardziej niezawodnej sieci.

Zaawansowane Preferencje ExpressVPN

Klient ExpressVPN dla systemu Mac OS X ma ten sam wygląd i upadek klienta Windows. Umożliwia użytkownikom komputerów Mac łączenie się i rozłączanie z siecią za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszą. Nie ma przełącznika „zabicia”, takiego jak klient Windows lub bardziej zaawansowanych opcji. Jednak, podobnie jak klient Windows, użytkownicy komputerów Mac mogą łatwo wybrać serwer VPN, połączyć się z nim, rozłączyć się z nim, a następnie ponownie połączyć z nowym. Pomaga zapewnić prywatność, zabezpieczając połączenie podczas korzystania z Internetu.

Odwiedź ExpressVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map