Czy VPN korzysta z danych? Jaki jest wpływ na ograniczenia danych?

Czapki danychKoncepcja niepomiarowego planu danych dla amerykańskich operatorów komórkowych jest wciąż stosunkowo nowa. Chociaż niektórzy użytkownicy mają niesprecyzowane plany, większość nadal stosuje ograniczenia danych. Innymi słowy, większość nadal płaci za ilość wykorzystywanych danych. Prowadzi to do ciągłego sprawdzania wykorzystania danych, abyś nie przekroczył limitu. To powiedziawszy, ochrona prywatności podczas podróży jest bardzo ważna. Nikt nie chce, aby ich wrażliwe dane zostały skradzione. Osoby posiadające nieograniczony abonament i tethering (wykorzystujące usługę mobilną jako hotspot Wi-Fi) są narażone na kradzież. Jeśli znasz sieci VPN, znasz pozytywne korzyści z korzystania z nich. Jeśli nie, możemy pomóc w zapoznaniu się z podstawami i pokazać, dlaczego jest to tak ważne. Zacznijmy od kilku głównych powodów używania VPN i tego, co robi.


Powody korzystania z VPN i jak to działa

Być może słyszałeś, że VPN pomoże chronić twoją prywatność, ale możesz nie wiedzieć, w jaki sposób, dlaczego jest to ważne, a nawet jeśli musisz z nich skorzystać. Jeśli jesteś osobą nastawioną na bezpieczeństwo, możesz już znać odpowiedź na niektóre z tych pytań. Jeśli jesteś nowy w społeczności, korzystanie z VPN jest dobrym pomysłem, gdy tylko możesz.

 • Korzystanie z VPN dla prywatności – Kiedy łączysz się z serwerem za pomocą oprogramowania klienckiego, tworzysz bezpieczny tunel do tego serwera. Następnie cały ruch jest przekierowywany przez to połączenie. Oznacza to, że Twoje dane są szyfrowane i znacznie trudniejsze do uzyskania w zwykły sposób. Jeśli ostatnio zwracałeś uwagę, wiesz, że niektóre organizacje federalne skorzystały już z okazji szpiegowania obywateli.
 • Korzystanie z VPN w celu obejścia ograniczeń – Niezależnie od tego, czy korzystasz z taryfowego planu taryfowego, czy z limitem danych, mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące sposobu korzystania z usługi. Dzięki planowi pomiarowemu wszystko liczy się do limitu danych.

Jak wspomnieliśmy, Twoje dane przechodzą przez bezpieczne połączenie, gdy korzystasz z VPN. Oznacza to, że tak, używasz danych, gdy z nich korzystasz. Jeśli korzystasz z planu z ograniczeniem danych, wykorzystasz dodatkową kwotę z VPN. Wzrost o 5–15% w stosunku do danych, których normalnie używasz, jest powszechny. Wynika to z faktu, że zaszyfrowane dane wymagają większej przepustowości niż dane niezaszyfrowane. Jeśli masz limit swojego abonamentu, musisz go monitorować. Na przykład, jeśli zamierzasz użyć 10 GB danych, będzie to tylko 9 GB + 1 GB szyfrowania. Chociaż nie chcemy, aby zniechęcał Cię do korzystania z VPN w celu ochrony Twojej prywatności, zapewne wiesz, jak szybko może wzrosnąć wykorzystanie danych. Uważnie obserwuj swoje użycie. W przeciwnym razie możesz zapłacić dodatkowo 10–15 USD za wykorzystany GB, w zależności od używanego operatora.

Nieograniczone plany nie zawsze są nieograniczone

Chociaż każdy amerykański przewoźnik oferuje jakąś formę „niesprawdzonego” planu, nie zawsze jest on naprawdę nieograniczony. Bez względu na powód, dla którego korzystasz z niezmierzonego planu, istnieją pewne ograniczenia. Niektórzy przewoźnicy ograniczają przepływ danych w zależności od sposobu korzystania z usługi. Na przykład klienci T-Mobile mogą użyć do 7 GB, zanim zaczną ograniczać przepustowość. W&Limit T to 22 GB. Niektórzy zaczynają prędkości dławienia już po 500 MB. Możesz także oczekiwać, że niektóre dławią pewne zastosowania, takie jak używanie oprogramowania do torrentowania, Netflix lub innych. Korzystając z VPN i zmieniając port w kliencie VPN, możesz pomóc powstrzymać te firmy przed ograniczeniem pobierania plików. Zanim zaczną to robić, muszą być w stanie określić, co robisz w Internecie. Połączenie VPN na porcie 443 zatrzyma dławienie ruchu.

Wpływ korzystania z VPN na twoje ograniczenia danych

Jeśli potrzebujesz sieci VPN zamiast sieci Wi-Fi, różne protokoły i siły szyfrowania mają różny wpływ na wykorzystanie danych. Obowiązują one niezależnie od tego, czy korzystasz z planu taryfowego, czy z limitem. Poniżej znajduje się lista protokołów, poziomów szyfrowania i ich wpływu. Najpierw zaczniemy od najmniej.

 • PPTP (128-bit)
 • IKEv2 (128-bit)
 • L2TP / IPsec (128-bitowy)
 • OpenVPN (128-bit)
 • Ukryty / zaciemniony OpenVPN (128-bit) (ustawienie to będzie widoczne w niektórych serwisach)
 • IKEv2 (256-bit)
 • L2TP / IPsec (256-bit)
 • OpenVPN (256-bit)
 • Stealth / zaciemniony OpenVPN (256-bit)

Chociaż OpenVPN jest najpopularniejszy ze względu na szybkość i bezpieczeństwo, możesz wypróbować również inne opcje. Jeśli zaoferowano Ci opcję PPTP, pamiętaj, że jej twórca nie uważa, że ​​zapewnia odpowiednią ochronę. Inne powinny jednak zapewniać przyzwoitą ochronę. Jak można się domyślać, zaciemniona 256-bitowa wersja jest najbezpieczniejsza, ale najwolniejsza. Zdecydowanie zalecamy używanie IKEv2 dla iPhone znajomości. Jedna wielka przewaga nad L2TP / IPSec polega na tym, że IKEv2 szybko łączy się ponownie, jeśli stracisz połączenie lub przejdziesz między sieciami.

Patrząc na listę, możesz zastanawiać się, jaka jest różnica między OpenVPN a ukrytymi / zaciemnionymi wersjami protokołów. Ukrywanie się sprawia, że ​​twoja sieć VPN jest prawie niewykrywalna. Oczywiście jest to niezwykle pomocne, jeśli odwiedzasz kraj, w którym korzystanie z VPN jest marne. Zajmuje więcej przepustowości niż standardowa wersja OpenVPN, ale w niektórych przypadkach może uchronić Cię przed ograniczeniem przepustowości Internetu lub w innych.

Teraz przyjrzymy się niektórym standardowym elementom danych i ich przybliżonemu kosztowi przepustowości. Pamiętaj, że są to tylko szacunki, więc Twoje rzeczywiste użycie może się różnić. Pamiętaj, że użycie VPN może zwiększyć te liczby o 5% -15%. Niewielki wzrost jest wart tego, aby zabezpieczyć Twoją prywatność.

 • E-mail (wysłany lub odebrany, tylko tekst) = 35 KB
 • E-mail (wysłany lub odebrany) z małymi załącznikami = 350 KB
 • 1 minuta połączonej gry = 1 MB
 • Post w mediach społecznościowych = 250 KB
 • Standardowa strona internetowa = 180 KB
 • 1 minuta strumieniowego przesyłania muzyki = 1 MB
 • Pobieranie aplikacji / gry / piosenki = 4 MB
 • 1 minuta przesyłania strumieniowego wideo (SD) = 4,5 MB
 • 1 minuta przesyłania strumieniowego wideo (HD) = 16,5 MB

Podsumowując, mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na niektóre pytania i sprawiliśmy, że zastanowiłeś się, jak najlepiej wykorzystać VPN do ochrony danych mobilnych. Chociaż nieznacznie zwiększy wykorzystanie przepustowości, korzyści, bezpieczeństwo i spokój uzyskiwane dzięki korzystaniu z VPN są tego warte. Skontaktuj się z nami @VPNFan jeśli masz dodatkowe pytania.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map