Recenzja StrongVPN 2020

Rozpocznijmy naszą recenzję StrongVPN od stwierdzenia, że ​​firma z siedzibą w San Francisco świadczy usługi VPN od około jedenastu lat. To czyni go jednym z pionierów w branży. Co więcej, ich podstawowa grupa wsparcia istnieje od około dwudziestu lat i rozumie, że obsługa klienta jest kluczem do dobrej obsługi. Sieć StrongVPN składa się z około 700 serwerów. Są one strategicznie rozmieszczone w 46 miastach w 26 różnych krajach, co pozwala im świadczyć usługi VPN z niemal dowolnego miejsca na świecie. Posiadają niestandardowe oprogramowanie dla systemów Windows, Mac OS X, iOS i Android. Ułatwia to łączenie się z ich serwerami VPN bez względu na urządzenie, z którego się łączysz. StrongVPN wprowadził bezpłatne SmartDNS dla członków w 2017 roku.


StrongVPN

Ceny i oferty specjalne

StongVPN oferował różnorodne pakiety VPN, ale z przyjemnością informujemy, że to się ostatnio zmieniło. Teraz oferują jeden pakiet all-inclusive. Możesz subskrybować co miesiąc lub co rok. Abonament miesięczny wynosi 10,00 USD, a rachunek roczny 52,49 USD. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy udostępnić ekskluzywna zniżka dla StrongVPN. Możesz zaoszczędzić 25% na miesięcznym koncie lub zarejestrować się na cały rok nieograniczonego dostępu VPN za jedyne 4,37 USD miesięcznie. To sprawia, że ​​ich usługa jest wyjątkowa.

Ceny StrongVPN

Co dostajesz za 4,37 USD miesięcznie? StrongVPN oferuje następujące korzyści dla wszystkich swoich subskrybentów:

 • Bezpłatne niestandardowe oprogramowanie VPN dla systemów Windows, Mac OS X, iOS i Android
 • Absolutnie brak rejestrowania aktywności użytkowników podczas połączenia z VPN
 • 2 jednoczesne połączenia
 • Nieograniczona przepustowość i wykorzystanie VPN
 • Bezpłatny dostęp SmartDNS do odblokowania ograniczeń geograficznych
 • Światowe wirtualne adresy IP z ponad 675 serwerów w 26 krajach
 • Współdzielone adresy IP wśród subskrybentów dla lepszej prywatności
 • Wybór protokołów VPN: IKEv2, OpenVPN (UDP lub TCP), SSTP, L2TP lub IPSec
 • Szczegółowy wybór szyfrowania – ręczny wybór siły szyfrowania
 • Zapora ogniowa przed atakami podczas korzystania z VPN
 • Zdolność do obejścia cenzury i ograniczeń geograficznych
 • Ochrona hotspotu Wi-Fi przed hakerami i kradzieżą tożsamości
 • Obsługa VoIP pozwala zaoszczędzić na kosztach długodystansowych
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Metody płatności StrongVPNStrongVPN oferuje kilka różnych sposobów zapłaty za swoją usługę VPN. Akceptują następujące karty kredytowe: VISA, MasterCard, American Express i Discover. Możesz zapłacić za pomocą PayPal, jeśli chcesz scentralizować wszystkie swoje płatności online w jednej witrynie. Możesz również zapłacić Bitcoinem, jeśli chcesz być bardziej anonimowy. Jeśli korzystasz z PayPal lub Bitcoin, wszystko, co jest potrzebne do założenia konta, to nazwa użytkownika, hasło i adres e-mail.

Okres próbny bez ryzyka

StrongVPN nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego. Wiedzą jednak, że chciałbyś sam wypróbować ich usługę. Oferują nowym abonentom 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w 100%. To powinien wystarczyć na całkowite przetestowanie usługi VPN. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz w pełni usatysfakcjonowany, zwrócą Ci pełną cenę zakupu. Musisz wypełnić i przesłać formularz anulowania w ciągu pięciu dni od daty zakupu. Ten formularz można znaleźć w strefie klienta na jego stronie internetowej w menu „Konta VPN”. Wnioski złożone później niż pięć dni od daty zakupu nie podlegają zwrotowi.

Lokalizacje sieci i serwerów StrongVPN

Sieć StrongVPN rozrosła się z biegiem lat wraz z postępem technologii. Ich sieć ma obecnie około 700 serwerów VPN w 26 różnych krajach z dostępem do ponad 87 000 adresów IP. Posiadają serwery na prawie każdym większym kontynencie, w tym w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Najlepszy zasięg jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Holandii i Niemczech. Oto lista krajów, w których obecnie hostowane są serwery:

 • Azja – 6 miast (ponad 25 serwerów)
  • Hongkong, Izrael, Japonia, Singapur, Malezja, Turcja
 • Europa – 23 miasta (ponad 170 serwerów)
  • Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Łotwa, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Rumunia, Federacja Rosyjska, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania
 • Ameryka północna – 17 miast (380+ serwerów)
  • Kanada – Toronto, Montreal, Vancouver
  • Stany Zjednoczone – Atlanta, Buffalo, Chicago, Dallas, Denver, Las Vegas, Los Angeles, Miami, Nowy Jork, Phoenix, San Francisco, Seattle, St. Louis, Waszyngton D.C.
 • Ameryka Południowa – 1 miasto (2 serwery)
  • Meksyk

Z tej listy łatwo zauważyć, że StrongVPN ma serwery na całym świecie. Domyślnie ich sieć korzysta z protokołu OpenVPN UDP, ale obsługuje także SSTP, L2TP, IPsec, IKEv2 i PPTP.

StrongVPN

Prywatność i ochrona

Przeglądając zasady StrongVPN, stwierdziliśmy, że nie rejestrują oni żadnych działań użytkowników w swojej sieci VPN. Mają obszerną politykę prywatności, która dokładnie określa, w jaki sposób obsługują żądania informacji. Oto kilka fragmentów ich zasad:

StrongVPN nie gromadzi ani nie rejestruje żadnego ruchu ani korzystania z usługi wirtualnej sieci prywatnej.

Będziemy postępować zgodnie z wszystkimi ważnymi żądaniami wezwania sądowego, które są zgodne z literą prawa. Nie możemy podać informacji, których nie mamy.

… Ani nie śledzimy aktywności przeglądania użytkowników zalogowanych do naszej usługi VPN

StrongVPN ma siedzibę w San Francisco w Kalifornii i podlega wszystkim prawom i procedurom sądowym Stanów Zjednoczonych i Kalifornii. Uważają, że Stany Zjednoczone są dobrym miejscem dla usługi VPN, ponieważ nie mają obowiązkowej polityki przechowywania danych, jak ma to obecnie miejsce w wielu miejscach na świecie. Będą musieli stosować się do wszystkich oficjalnych nakazów sądowych i przekazywać wszystkie informacje o ruchu użytkowników. Ponieważ jednak nie przechowują dzienników ruchu użytkowników ani korzystania z VPN, przestrzegaliby takich zamówień, nie przekazując niczego. StrongVPN nie może dostarczyć informacji, których nie ma.

Jakie szyfrowanie oferuje StrongVPN użytkownikom ich usług VPN? Implementują OpenVPN jako główny domyślny protokół w swoich klientach Windows, Mac OS X i Android. Protokół TLSv1.2 służy do uwierzytelniania i kontroli serwera. Domyślnie używa 2048-bitowej wymiany kluczy i 2048-bitowego certyfikatu RSA do weryfikacji, że klucz rzeczywiście pochodzi z serwera StongVPN. Domyślnie wszystkie dane są szyfrowane i deszyfrowane przy użyciu szyfru AES-128-CBC zainicjowanego 128-bitowym kluczem, a uwierzytelnianie HMAC jest włączone.

Aplikacja StrongVPN na iOS domyślnie korzysta z protokołu IKEv2. IKEv2 jest tak samo bezpieczny jak OpenVPN i jest odpowiedni dla urządzeń mobilnych. Łatwo łączy się ponownie i utrzymuje sesję VPN w przypadku utraty lub zmiany połączenia. Wynika to ze wsparcia MOBIKE. Bez względu na system operacyjny zawsze możesz mieć pewność, że cały Twój ruch internetowy jest bezpiecznie szyfrowany za pomocą StongVPN.

Wsparcie StrongVPN

StongVPN jest jedną z niewielu usług, które mają 24-godzinny czat na żywo, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania techniczne, sprzedażowe lub rachunkowe. W naszych kontaktach z pracownikami czatu na żywo stwierdziliśmy, że są szybcy, uprzejmi i od razu odpowiadają na pytanie, które mieliśmy na temat usługi. Czasami przekierowują nas do często zadawanych pytań i stron pomocy, aby pomóc w naszych pytaniach. W przypadku większych problemów technicznych udostępniają oni system pomocy technicznej z biletami e-mail 24/7/365 z krótkim czasem reakcji, dzięki czemu masz pewność, że ktoś pracuje nad Twoim problemem.

Formularz wsparcia StrongVPN

StrongVPN zapewnia prosty formularz do przesyłania biletów. Musisz wpisać „Imię i nazwisko”, „Adres e-mail”, „Temat” i „Opis” swojego problemu. Wybierz „Dział” spośród następujących: nadużycie, fakturowanie / księgowość / zamówienia, sprzedaż, wsparcie techniczne. Dostępne są opcjonalne opcje dla typu połączenia z systemem operacyjnym i VPN. Po wypełnieniu wszystkich z nich zaznacz „Nie jestem robotem” i kliknij zielony przycisk „Prześlij”. Po zarejestrowaniu się w ich usłudze możesz zalogować się do strefy klienta na ich stronie internetowej i uzyskać dostęp do biletu priorytetowego, który umożliwia dołączanie plików dziennika i zrzutów ekranu.

StrongVPN

Oprogramowanie klienckie i aplikacje mobilne

Mamy przewodniki konfiguracji, które pomogą Ci rozpocząć korzystanie z StrongVPN. Zamiast pokazywać je wszystkie w naszej recenzji, podzieliliśmy je na osobne posty, aby ułatwić czytanie przewodników. Są dość długie. Po zarejestrowaniu się w serwisie po prostu odwiedź sekcję przewodników na naszej stronie lub kliknij dowolny z poniższych łączy. Podajemy link do przewodnika dla każdego systemu operacyjnego wraz z krótkim przeglądem klienta.

StongVPN ma niestandardowe oprogramowanie dla systemów Windows, Mac OS X, iOS i Android. Możesz pobrać tych niestandardowych klientów ze strony konfiguracji StrongVPN ich witryny internetowej, do której można uzyskać dostęp, klikając „Ustawienia” w menu głównym witryny.

StrongVPN meni

Po otwarciu strony konfiguracji kliknij przycisk systemu operacyjnego, jak pokazano na następnym obrazie, aby pobrać instalator klienta na komputer lub przenieść do iTunes Store, aby pobrać aplikację na iOS lub Google Play na aplikację na Androida.

Konfiguracja StrongVPN

Mają tu również ręczne konfiguracje do konfigurowania sieci VPN przy użyciu różnych protokołów, w tym OpenVPN, L2TP / IPsec i PPTP na Androidzie, iOS, Linux, routery Tomato, routery DD-WRT i Chrome OS. Po zarejestrowaniu konta wyślemy Ci powitalną wiadomość e-mail z Twoją nazwą użytkownika i hasłem, abyś mógł połączyć się z siecią VPN serwerów za pomocą wybranego oprogramowania klienckiego.

Czas przyjrzeć się oprogramowaniu, które ich zespół. opracował dla usługi VPN. Zaczniemy od StrongVPN dla Windows

Klient Windows StrongVPN

Proponuję zapoznać się z naszym przewodnikiem, aby uzyskać pełne spojrzenie na klienta Windows. Nie jest trudny w użyciu. Zwłaszcza dla tych, którzy chcą tylko wybrać lokalizację i połączyć się. W przeszłości serwery przełączników były procesem zaangażowanym, ale wszystko to minęło. Możesz wybrać pomiędzy IKEv2, OpenVPN (UDP lub TCP), SSTP i L2TP. Stamtąd po prostu kliknij menu rozwijane serwera na środku klienta. Prawa strona naszego zrzutu ekranu pokazuje częściową listę usług VPN. Jak widać, StrongVPN ma kilka lokalizacji serwerów w Stanach Zjednoczonych.

Teraz czas na StrongVPN dla komputerów Mac.

Klient StrongVPN dla komputerów Mac

Klient Mac jest tak prosty, jak to tylko możliwe. W razie potrzeby masz kilka opcji do skonfigurowania, ale nie musisz nic zmieniać. Możesz wybrać lokalizację serwera i połączyć się. Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad klientem, istnieje obszar ustawień, w którym możesz skonfigurować protokół. Domyślnie klient Mac ma IKEv2, ale obsługuje także L2TP, IPSec i OpenVPN. Możesz także ustawić niestandardowy numer portu.

Następny jest Aplikacja StrongVPN na iOS.

Aplikacja StrongVPN na iOS

Niezależnie od tego, czy chcesz się połączyć za pomocą iPhone’a, czy iPada, aplikacja StrongVPN na iOS ma wszystko. Aplikacja pozwala wybierać między IKEv2 i IPSec. Polecam pozostać przy zalecanym protokole IKEv2, który dobrze nadaje się do przełączania między Wi-Fi a sieciami komórkowymi. Łączenie się z ich siecią to tylko kran. Wybierz lokalizację serwera, a aplikacja zaszyfruje Twoje dane.

Na koniec, spójrzmy na StrongVPN dla Androida.

Aplikacja StrongVPN na Androida

Użytkownicy Androida mają kilka zaawansowanych funkcji, które pomagają w pełni wykorzystać sieć StrongVPN. Aplikacja pozwoli Ci włączyć szyfrowanie, które pomoże ci uniknąć technik głębokiej kontroli pakietów w krajach takich jak Chiny. Możesz ustawić port zdalny, a także zaoszczędzić na zużyciu baterii. Aplikacja jest odpowiednia dla tych, którzy podróżują i chcą ochrony prywatności, a także możliwości śledzenia najnowszych wiadomości i innych stron internetowych.

Test prędkości StrongVPN

Byliśmy zadowoleni z ogólnej wydajności usługi StrongVPN. Z testu prędkości poniżej widać, że ich prędkość była doskonała. Zgodnie z oczekiwaniami nastąpiła pewna utrata prędkości podczas połączenia z jednym z ich serwerów VPN. Jest to oczekiwane ze względu na narzut związany z szyfrowaniem całego ruchu VPN. Jednak strata ta mieściła się w dopuszczalnych wartościach w przypadku StrongVPN.

Test prędkości StrongVPN

Jak widać na powyższych zdjęciach, szyfrowane połączenie obniżyło naszą podstawową prędkość pobierania ISP z 66,25 Mb / s do 61,83 Mb / s. Jest to spadek o około 9,3% na serwer w Atlancie, GA. Uważamy to za akceptowalne i należy do najlepszych testowanych sieci VPN. Ta minimalna utrata prędkości połączenia jest warta bezpieczeństwa oferowanego przez szyfrowanie całego ruchu internetowego.

Recenzja StrongVPN: Podsumowanie

StrongVPN działa w branży VPN od 2005 roku. Ich główne biuro znajduje się w San Francisco. Ich sieć składa się z ponad 600 serwerów rozproszonych w 23 różnych krajach z ponad 87 000 adresów IP dostępnych dla użytkowników. Posiadają wiele szybkich serwerów w popularnych krajach, takich jak USA, Wielka Brytania, Kanada i Holandia. Nie rejestrują żadnych informacji o swoich użytkownikach podczas korzystania z ich usług. Wszyscy są objęci systemem honorowym w odniesieniu do swoich warunków świadczenia usług. Są przyjazne dla VoIP i P2P i twierdzą, że na żądanie organów sądowych dotyczące informacji o działaniach użytkowników będą przestrzegać, nie przekazując niczego, ponieważ nie rejestrują działań subskrybentów podczas korzystania z serwerów VPN.

StrongVPN oferuje niestandardowe klienty oprogramowania dla systemów Windows, Mac OS X, Android i iOS. Te aplikacje są łatwe do zainstalowania i pozwalają użytkownikom łączyć się z serwerami VPN za pomocą kilku kliknięć myszy lub dotknięć ekranu. Ich klient Windows zawiera funkcję „kill switch”, która przerywa komunikację w przypadku spadku VPN. Oprogramowanie dla systemów Windows i Android zawiera technologię szyfrowania danych, która pomaga ukryć je przed głęboką kontrolą pakietów. Może to pomóc chronić cię przed cenzurą w krajach takich jak Chiny i Iran.

Aplikacje StrongVPN zapewniają jedne z najlepszych dostępnych szyfrowań przy użyciu AES-128 i AES-256. Większość oprogramowania domyślnie korzysta z OpenVPN ze względu na jego szybkość, bezpieczeństwo i ogólną niezawodność. Aplikacja na iOS zaleca IKEv2, ponieważ obsługuje MOBIKE. IKEv2 ułatwia ponowne łączenie się z VPN podczas zmiany hotspotów Wi-Fi lub przesyłania z sieci domowych do komórkowych bez utraty sesji VPN.

StongVPN zapewnia ręczne samouczki i wizualne instrukcje konfiguracji, aby połączyć się z ich usługą za pomocą Windows, Mac OS X, Android, iOS, Windows Phone, Ubuntu, Amazon, Google Chrome OS, routerów DD-WRT, routerów Tomato i niektórych innych urządzeń. Ich wsparcie rozpoczyna się od usługi czatu online 24/7/365. Posiadają obszerną bazę często zadawanych pytań, która obejmuje system sprzedaży biletów e-mail z krótkim czasem realizacji. Oficjalnie mówią, że nie rejestrują żadnej aktywności użytkowników VPN podczas uzyskiwania dostępu do ich sieci.

Co najbardziej podobało nam się w serwisie:

 • Ekskluzywna zniżka dla naszych czytelników
 • Klienci dla Windows i Mac OS X
 • Aplikacje mobilne na iOS i Androida.
 • Nie rejestrują żadnej aktywności użytkownika dla swoich subskrybentów.
 • Bezpłatny dostęp SmartDNS dla wszystkich członków.
 • 24/7/365 obsługa czatu na żywo w przypadku drobnych problemów technicznych lub związanych z rozliczeniami. Szybki czas zawracania na biletach e-mail.
 • Przełącznik zabijania VPN w kliencie oprogramowania Windows.
 • Scrambler danych chroniący przed głęboką kontrolą pakietów.
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy bez ograniczeń.

Pomysły na ulepszenie usługi:

 • Wyczyść niektóre starsze elementy w swoich niestandardowych klientach.
 • Dodaj więcej lokalizacji serwerów do swojej sieci (serwery regionalne dla Oceanii i Afryki).

Sieć StrongVPN obejmuje większość głównych kontynentów. Mają szybkie serwery w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej i Południowej oraz Azji. Wszyscy nowi członkowie objęci są 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, dzięki czemu będziesz mieć dużo czasu na przetestowanie usługi. Daj im test i zobacz, co myślisz. Z przyjemnością informujemy, że StrongVPN oferuje naszym czytelnikom zniżki. Możesz zapisać się na nieograniczony dostęp już od 4,37 USD miesięcznie dzięki naszej wyjątkowej zniżce.

StrongVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map