Recenzja LiquidVPN

Rozpocznijmy naszą recenzję LiquidVPN od krótkiej historii firmy. Firma LiquidVPN została założona w 2013 roku przez Dave’a Coxa, inżyniera sieci z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy w najbardziej zaawansowanych prywatnych centrach danych w Stanach Zjednoczonych. Nie są jednym z najstarszych lub największych dostawców VPN w kosmosie. Rzeczywiście stwierdzili, że ich celem nie jest ilość, ale jakość, jeśli chodzi o rozbudowę infrastruktury sieci VPN. Nie chcą iść na kompromis, jeśli chodzi o prywatność użytkowników i ich bezpieczeństwo. Dlatego LiquidVPN ustanowił podstawowy zestaw wymagań dotyczących prywatności, neutralności sieci, polityki użytkowania, sprzętu, redundancji, ruchu, komunikacji równorzędnej i przepustowości, które centra danych muszą spełnić, zanim rozważą dodanie tam serwerów. W związku z tym są to dość małe usługi VPN z niewielkim rdzeniem klastrów serwerów zlokalizowanych w strategicznych miejscach na całym świecie.


Recenzja LiquidVPN

Zespół LiquidVPN szczyci się obsługą klienta, stwierdzając, że większość zapytań jest rozpatrywana w ciągu 30 minut, chyba że, jak to ująłem, „wczesne godziny poranne”, może to potrwać kilka godzin. LiquidVPN jest technicznie innowacyjny, ponieważ obsługuje wiele topologii tuneli VPN, w tym „Modulowanie adresów IP”, które zbadamy później. Wreszcie, LiquidVPN jest usługą przyszłościową. Dowodem na to jest ich eksperymentowanie z algorytmami szyfrowania NIST (National Institute of Standards and Technology), takimi jak Camellia-256-CBC dla protokołu OpenVPN w kilku jego lokalizacjach.

Ceny i oferty specjalne

Struktura cenowa LiquidVPN różni się od większości sieci VPN tym, że wycenia swoje usługi na podstawie liczby jednoczesnych połączeń z ich siecią. Nazywają swoją ofertę: SideKick, który umożliwia dwa jednoczesne połączenia; Road Warrior, który pozwala na cztery, i Ultimate, który pozwala na osiem. Podobnie jak większość dostawców VPN, oferują zniżki na wszystkie swoje plany, jeśli subskrybujesz na dłuższy okres. LiquidVPN oferuje wszystkie swoje plany na dwa okresy: jeden miesiąc i jeden rok.

Ceny LiquidVPN

Jak widać powyżej, LiquidVPN sprzedaje swój plan SideKick za 7,00 $ miesięcznie i 57,00 $, co oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić 27,00 $ lub około 32% kupując rejestrację na rok pracy. Chociaż plan Ultimate może potencjalnie zaoszczędzić Ci ponad 50% ceny miesięcznej, tylko niewielka liczba zaawansowanych użytkowników będzie potrzebować tak wielu jednoczesnych połączeń. Dlatego „ulubionym miejscem” usługi LiquidVPN wydaje się być plan Road Warrior. Zapisanie się na rok tego pakietu pozwoli Ci zaoszczędzić 51,00 USD lub około 42,5% ceny miesięcznej. Ciesz się nieograniczoną siecią VPN z czterema jednoczesnymi połączeniami już od 5,75 USD miesięcznie.

Usługa LiquidVPN daje nieograniczony dostęp do około 44 serwerów w 9 różnych krajach. Będziesz miał dostęp do jednych z najbardziej niezawodnych algorytmów szyfrowania, aby chronić i zabezpieczyć cały ruch internetowy. Będziesz także mógł wybierać spośród czterech rodzajów połączeń tunelowych IP, aby określić swój poziom anonimowości podczas surfowania w Internecie. Ponadto będziesz mieć dostęp do ich prywatnej, zaszyfrowanej, bezstratnej usługi LiquidDNS. Korzystanie z usługi LiquidDNS pozwoli ci uzyskać dostęp do ich funkcji beta, co pozwoli Ci korzystać z wielu różnych amerykańskich i brytyjskich usług parowych z dowolnej lokalizacji VPN.

LiquidVPN akceptuje wiele różnych opcji płatności, w tym Bitcoin, karty kredytowe i PayPal. Akceptowane karty kredytowe to Visa, Mastercard, Discover American Express, JCB, EnRoute, Diners Club, Visa Debit i Visa Electron. Płatność jest w dolarach amerykańskich. Płacenie za pomocą Bitcoin pozwoli ci na większą anonimowość.

Okres próbny bez ryzyka

Chociaż LiquidVPN nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego dla żadnej ze swoich usług, ma 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Pozwoli ci to na przejrzenie usługi i sprawdzenie, czy jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz zadowolony z ich usług, chętnie zwrócą ci opłatę subskrypcyjną w ciągu pierwszych siedmiu dni pracy. Aby otrzymać zwrot pieniędzy, musisz najpierw anulować usługę, a następnie wysłać bilet do działu rozliczeń. Zwrot środków zostanie przyznany w ciągu siedmiu dni od zapłaty za usługi, jeśli przed zażądaniem zwrotu nie wykorzystano nadmiernej ilości zasobów. Ta ostatnia część, „nieuzasadniona ilość zasobów” z ich warunków, mogłaby być bardziej zrozumiała.

Odwiedź LiquidVPN

Funkcje usługi LiquidVPN

Usługa LiquidVPN obejmuje dostęp do 44 serwerów w 16 miastach w 9 różnych krajach z dostępem do ponad 2000 publicznych adresów IP. Osoby, które subskrybują swoje usługi VPN, będą mogły również korzystać z ich LiquidDNS. LiquidDNS to zaszyfrowana, bezrejestrowa usługa Smart DNS LiquidVPN. Jest to prywatna usługa DNS, która jest w 100% własnością i jest zarządzana przez LiquidVPN i udostępniana wyłącznie abonentom LiquidVPN. Umożliwi to wykonywanie zaszyfrowanych zapytań wyszukiwania bez logowania. Może to uchronić Cię przed niechcianym marketingiem, rządową cenzurą witryn takich jak Twitter i YouTube oraz złośliwym phishingiem.

Używanie ich serwerów LiquidDNS do surfowania po Internecie nie tylko zwiększy twoją prywatność, ale także pozwoli ci uzyskać dostęp do ich nowej usługi beta, która pozwoli ci oglądać media strumieniowe z USA i Wielkiej Brytanii z dowolnej lokalizacji ich serwerów VPN bez konieczności połączyć się z serwerem w jednym z tych krajów.

Kolejną funkcją oferowaną przez usługę LiquidVPN jest możliwość wyboru rodzaju połączenia IP używanego w połączeniu tunelowym VPN. Dostępne opcje są następujące:

 • Wspólny adres IP – ogólna topologia stosowana przez większość sieci VPN
  • Jest to ustawienie domyślne dla wszystkich protokołów VPN: OpenVPN, SSTP, L2TP, PPTP
  • Połączenia są chronione przez zaporę sieciową (NAT)
  • Zalecane dla urządzeń, które nie mają zapory ogniowej, takich jak smartfony i tablety lub nie mają dostępu do hotspotów Wi-Fi, takich jak lokalna restauracja
  • Zapewnia pewien stopień anonimowości, ponieważ adresy IP są współużytkowane przez innych użytkowników LiquidVPN
 • Publiczny adres IP – zapewnia jeden dynamicznie przypisywany publiczny adres IP na sesję użytkownika
  • Adresy wracają do puli po użyciu, aby zostać ponownie przypisane do innych użytkowników
  • Zalecany do codziennego surfowania po Internecie, pobierania P2P, grania, VoIP i innych ogólnych czynności.
  • Mniej prywatności, ponieważ ruch można śledzić z powrotem do adresu IP i tylko na nim jesteś
  • Nieocenzurowany dostęp do otwartego Internetu ze wszystkimi portami oprócz portu 25 otwartego
 • Modulowanie adresu IP – Publiczny adres IP moduluje się przy każdym nowym żądaniu dostępu do usługi internetowej… tzn. Ładuje zdjęcie, zmienia stronę, klika łącze itp..
  • Wykorzystuje wspólne adresy IP
  • Połączenie jest o 20-40% wolniejsze niż inne połączenia VPN z powodu dodatkowego obciążenia
  • Zapewnia największą anonimowość, ponieważ śledzenie jest praktycznie niemożliwe
  • Nie będzie działać ze wszystkimi witrynami, które możesz odwiedzić
 • Dedykowane IP – Publiczny adres IP jest przypisany tylko Tobie i nigdy się nie zmienia
  • Wymaga dodatkowej konfiguracji z twojej strony, aby otwierać i zamykać porty
  • Nie zapewnia anonimowości, ponieważ ruch można prześledzić bezpośrednio do publicznego adresu IP, do którego tylko Ty masz dostęp
  • Używaj tylko wtedy, gdy potrzebujesz adresu IP, który się nie zmienia

Ostatnią cechą usługi LiquidVPN jest doskonałe bezpieczeństwo zapewniane przez jej szyfrowanie. Usługa obsługuje protokoły OpenVPN (UDP / TCP), SSTP, L2TP / IPsec i PPTP. Protokół PPTP, który używa 128-bitowego MPPE, ma najniższe szyfrowanie i jest ogólnie uważany za przydatny tylko wtedy, gdy Twoim celem jest szybkość, a nie bezpieczeństwo, lub jeśli żaden inny protokół nie jest dostępny dla twojego urządzenia. LiquidVPN używa szyfrowania AES dla SSTP, który jest głównie dla Windows i może przebijać większość zapór ogniowych. Ich protokół L2TP / IPsec wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES i jest dobry dla urządzeń mobilnych, które mają wbudowaną obsługę tego szyfrowania. Wreszcie ich implementacja szyfrowania OpenVPN korzysta z 256-bitowego AES CBC z 4096-bitowym kluczem RSA i Camellia-256-CBC, jeśli jest dostępna. Oznacza to, że będziesz w stanie znaleźć połączenie VPN, które odpowiada Twoim potrzebom bezpieczeństwa.

Odwiedź LiquidVPN

Lokalizacje sieci i serwerów LiquidVPN

Sieć LiquidVPN obejmuje dostęp do 44 serwerów w 16 miastach w 9 różnych krajach z dostępem do ponad 2000 publicznych adresów IP.

Kraje Miasta Protokoły Polityka logowania
916OpenVPN TCP / UDP, SSTP, L2TP / IPsec, PPTPBrak dzienników

Lista krajów i miast, w których LiquidVPN ma serwery VPN, jest krótka i obejmuje:

 • Kanada – Toronto, ON
 • Niemcy – Frankfurt
 • Holandia – Alblasserdam; Amsterdam; Rotterdam
 • Romaniza – Bukareszt
 • Singapur – Singapur
 • Szwecja – Sztokholm
 • Szwajcaria – Zurych
 • Zjednoczone Królestwo – Manchester
 • Stany Zjednoczone – Chicago, IL; Kansas City, MO; Los Angelas, Kalifornia; Manassas, VA; Miami, Floryda; Piscataway, NJ

Chociaż LiquidVPN może nie mieć takiej liczby serwerów, jak niektórzy dostawcy VPN, starają się to nadrobić jakością i strategicznym rozmieszczeniem serwerów w swojej sieci. Każdy serwer w swojej sieci ma dedykowany port 1 Gb / s, który zapewnia jedno z najszybszych możliwych połączeń z Internetem. Wszystkie lokalizacje w ich sieci mają serwery, które obsługują wspólne adresowanie IP. Posiadają serwery we wszystkich lokalizacjach, które obsługują wszystkie protokoły VPN: OpenVPN, SSTP, L2TP / IPsec i PPTP. Obecnie mają oprogramowanie klienckie dla systemów Windows i Mac OS X. Posiadają także aplikację na Androida w wersji beta. W bazie wiedzy znajdują się przewodniki, które pomagają abonentom ręcznie zainstalować usługę przy użyciu wszystkich obsługiwanych protokołów w systemach Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android, routerach DD-WRT i innych urządzeniach. Oprócz tych podstawowych wymagań sieć LiquidVPN oferuje serwery chronione DDoS do 20 Gb / s, serwery zoptymalizowane pod kątem P2P oraz serwery z portami 10 Gb / s, które są strategicznie rozmieszczone w celu poprawy ich wydajności sieci.

Odwiedź LiquidVPN

Prywatność i ochrona

Chociaż LiquidVPN ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, mają ścisłe wymagania Brak dziennika Polityka prywatności. Nie rejestrują żadnych danych użytkowania od użytkowników VPN. Przechowują tylko informacje niezbędne do obsługi ich usługi. Innymi słowy:

LiquidVPN zdecyduje się na dobrowolne zamknięcie części lub całości swojej sieci i przeniesienie do innej jurysdykcji lub całkowite zamknięcie, zanim dopuści się naruszenia prywatności. Będziemy publicznie ogłaszać prośby o informacje dotyczące naszych użytkowników i sieci LiquidVPN. Zapewniamy cotygodniowy Kanarek Warrant, gwarantujący, że każde otrzymane żądanie informacji zostanie udostępnione publicznie.

LiquidVPN nie utrzymuje żadnych dzienników sesji. Odwiedzane witryny i rodzaj wysyłanych / odbieranych danych to Twoja firma. Nie monitorujemy tego rodzaju ruchu. Dane sesji nigdy nie są przechowywane ani rejestrowane, twoje dane internetowe i prywatność użytkowania są dla nas najważniejsze.

Ich polityka prywatności, a także przejrzysty sposób, w jaki obsługują prośbę o informacje, publikując je publicznie i wszelkie podejmowane działania, świadczą o ich zaangażowaniu w Twoją prywatność. Ponadto akceptują płatności za pomocą Bitcoin, aby jeszcze bardziej chronić Twoją prywatność i anonimowość podczas korzystania z ich usług.

LiquidVPN zapewnił również bezpieczeństwo ruchu internetowego i nawyków przeglądania. Oferują one obsługę następujących protokołów VPN, w tym OpenVPN (TCP / UDP), SSTP, L2TP / IPsec i PPTP. Może to pomóc zaszyfrować cały ruch online i zabezpieczyć go przed wścibskimi oczami. Klienci LiquidVPN używają protokołu OpenVPN z 256-bitowym AES CBC z 4096-bitowym kluczem RSA lub szyframi Camellia-256-CBC, które zapewnią jedne z najlepszych dostępnych na rynku zabezpieczeń szyfrujących.

OpenVPN jest najbezpieczniejszym protokołem VPN. Jest to bardzo wszechstronny protokół, który obsługuje teraz większość typów urządzeń. L2TP / IPsec jest doskonałym wyborem dla urządzeń mobilnych takich jak iOS, ponieważ większość z nich obsługuje natywnie i jest łatwa w konfiguracji, chociaż może być nieco wolniejsza niż niektóre inne protokoły. Ich implementacja L2TP / IPsec wykorzystuje bit AES-256. Oferują również obsługę SSTP, która jest głównie dla systemu Windows i pozwoli skalować większość zapór ogniowych. Włączenie obsługi protokołu PPTP, który ma szerokie wsparcie dla platformy, jest łatwe do skonfigurowania i szybkie z powodu niskiego poziomu szyfrowania, pozwala na obsługę jeszcze większej liczby urządzeń. Jest to popularny wybór dla mediów strumieniowych, w których bezpieczeństwo nie jest najważniejsze.

Zapewnienie obsługi czterech różnych topologii tuneli OpenVPN pozwala zabezpieczyć ruch internetowy i sam zdecydować, jak anonimowy chcesz być podczas surfowania w Internecie. Korzystanie z modulowania adresów IP może sprawić, że twoje nawyki internetowe będą praktycznie niemożliwe do wykrycia. LiquidVPN ma przewodniki, które pomagają zainstalować go na wielu różnych urządzeniach przy użyciu wszystkich obsługiwanych protokołów. Udostępniają nawet przewodniki dotyczące konfigurowania usługi za pomocą routerów DD-WRT. Mają nawet przewodnik, jak korzystać z ich usług w oprogramowaniu PFSense.

Odwiedź LiquidVPN

Testy praktyczne

Uzupełniamy naszą recenzję LiquidVPN kilkoma praktycznymi testami oprogramowania klienckiego, aby zobaczyć, jak łatwo jest skonfigurować i używać, a także przetestować jego ogólną wydajność. Chciałbym zacząć od stwierdzenia, że ​​LiquidVPN wypadł dobrze w naszym teście prędkości. LiquidVPN ma niestandardowe oprogramowanie klienckie dla systemów Windows i Mac oraz właśnie wydaną wersję beta aplikacji na urządzenia z systemem Android. Udostępniają instrukcje krok po kroku dotyczące konfigurowania usługi przy użyciu różnych protokołów na innych typach urządzeń, takich jak iOS, Android i inne urządzenia mobilne. Mają także przewodniki dotyczące korzystania z ich usług w routerach Linux i DD-WRT.

Łączenie z Windows

LiquidVPN ma niestandardowego klienta dla systemu Windows, który pozwoli ci połączyć się z dowolnym serwerem w sieci za pomocą protokołu OpenVPN. Możesz pobrać klienta z jego strony internetowej. Podczas instalacji klienta zobaczysz kilka ekranów konfiguracji. Pierwszy pozwoli ci utworzyć ikonę pulpitu dla LiquidVPN i uruchomić klienta po zakończeniu instalacji. Drugi zainstaluje sterownik OpenVPN TAP dla Windows.

Wybór LiquidVPN

Jeśli wybierzesz opcję Uruchom klienta po zakończeniu instalacji, zobaczysz zrzut ekranu podobny do pierwszego na powyższym obrazku. To jest główny ekran połączenia dla klienta. Po prawej stronie czerwonego przycisku Połącz znajduje się przycisk z ikoną lokalizacji GPS systemu Android. Kliknięcie tego przycisku spowoduje wyświetlenie zrzutu ekranu podobnego do środkowego powyżej. To jest ekran wyboru serwera, który pozwala wybrać serwer, z którym chcesz się połączyć. Ten ekran jest podzielony na dwa obszary. Pierwszy obszar tego ekranu pozwala wybrać kryteria wyboru serwera, które obejmują:

 • Region – Pozwala zobaczyć wszystkie serwery w danym regionie
  • Dostępne opcje: Wszystkie, Unia Europejska, Ameryka Północna, Azja, Europa Wschodnia
 • Protokół – Umożliwia wybór protokołu używanego do połączenia
  • Dostępne opcje to: OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP, PPTP
 • Topologia – Pozwala wybrać typ połączenia IP, który pozwala kontrolować stopień anonimowości
  • Dostępne opcje to: Wspólne, Publiczne, Moulating, Dedykowane
 • Ulubione – Pozwala pokazać tylko zapisane ulubione serwery

Druga część ekranu wyboru serwerów pokazuje serwery, które spełniają wybrane kryteria. Kliknięcie strzałek okręgu po prawej stronie polecenia ping wyświetli najnowsze opóźnienia (ping) dla wybranych serwerów w milisekundach. Kliknięcie czerwonej gwiazdki naprzeciw określonego serwera spowoduje wybranie tego serwera jako ulubionego. Trzeci zrzut ekranu powyżej pokazuje ulubione, które wybraliśmy. Kliknięcie na serwerze na Florydzie w USA o nazwie Leesin wybiera go.

Połączenie LiquidVPN

Powoduje to zrzut ekranu podobny do pokazanego po lewej stronie na powyższej ilustracji. Jak widać na tym zrzucie ekranu, wybrany serwer Floryda, USA [Leesin] pojawia się na przycisku połączenia pod słowem „połącz”. Kliknięcie tego przycisku inicjuje proces połączenia, co powoduje wyświetlenie środkowego zrzutu ekranu powyżej z czerwonym przyciskiem połączenia zmieniającym się na żółty przycisk połączenia. Jeśli po raz pierwszy łączysz się z usługą, okno, w którym możesz wprowadzić i zapisać swoją nazwę użytkownika i hasło. Tę czynność należy wykonać przed rozpoczęciem procesu łączenia. Zrzut ekranu po prawej stronie pokazuje zakończone połączenie. Teraz, gdy sprawdziliśmy, jak wybrać serwer i połączyć się z nim za pomocą oprogramowania klienckiego, spójrzmy na części ekranu połączenia. Analizując te części na powyższym zrzucie ukończonego połączenia, widzimy następujące elementy:

 • Odłącz przycisk – Kliknięcie tego spowoduje rozłączenie nas z wybranym serwerem
 • Ikona wyboru serwera – Pojawi się ponownie, gdy odłączymy się od naszego wybranego serwera
 • Wykres słupkowy przesłanych danych – Pokazuje prędkość wysyłania i pobierania (Mb / s) połączenia oraz wykres słupkowy w trakcie sesji
 • Aktualny stan – Odłączony lub podłączony
 • Włącz / wyłącz przycisk blokady cieczy – Wersja Windows płynnej blokady używa interfejsu API Windows Filtering Platform do tworzenia reguł, aby całkowicie odciąć urządzenie od Internetu, a następnie otwiera otwór, aby połączyć się z serwerami LiquidVPN i utworzyć zaszyfrowany tunel między dwiema lokalizacjami. Zapewnia to ostateczny przełącznik zabijania, ponieważ każda próba (złośliwe oprogramowanie, wyciek WebRTC, wyciek DNS itp.) W celu obejścia zaszyfrowanego tunelu jest po prostu odrzucana, chyba że zezwolisz mu na ominięcie zapory ogniowej za pomocą menu ustawień.
 • Informacja
  • Aktualny adres IP – Adres IP przypisany przez serwer, z którym jesteś aktualnie połączony
  • Timer dla bieżącej sesji – czas w sekundach od rozpoczęcia sesji
  • Bieżąca topologia i szyfrowanie używane w bieżącym połączeniu – współdzielony, OpenVPN-256 bit

Odwiedź LiquidVPN

Kliknięcie przycisku rozłączenia na trzecim zrzucie ekranu powyżej spowoduje powrót do rozłączonego zrzutu ekranu, który świeci się powyżej lewej strony. Stąd możesz wybrać inny serwer, klikając ikonę wyboru serwera, jak pokazano wcześniej. W przeciwnym razie możesz kliknąć koło zębate w lewym górnym menu i wybrać ustawienia. Spowoduje to wyświetlenie menu ustawień, które pozwoli Ci zmienić sposób działania VPN. Ma trzy zakładki (od lewej do prawej): ogólny, zaawansowany i blokadę płynów. Karta ustawień ogólnych ma dwie sekcje; uwierzytelnianie i opcje. Podanie nazwy użytkownika i hasła spowoduje zapisanie go do przyszłych zmian na serwerze. Opcje na karcie ustawień ogólnych obejmują:

 • Połącz automatycznie, gdy połączenie zostanie zerwane
 • Połącz automatycznie po uruchomieniu LiquidVPN
 • Uruchom LiquidVPN podczas uruchamiania systemu
 • Zminimalizuj do zasobnika po podłączeniu
 • Sprawdź aktualizacje programu przy uruchomieniu
 • Wyłącz IPv6

Ustawienia klienta LiquidVPN

Druga zakładka w menu ustawień to zakładka zaawansowana (pokazany środkowy obraz powyżej). Karta zaawansowana ma dwie sekcje. Pierwszą z nich jest sekcja openVPN, która obejmuje dwie następujące opcje:

 • Protokół OpenVPN – pozwoli ci zmienić protokół z UDP na TCP
  • UDP – User Datagram Protocol to domyślny i najszybszy protokół
   • Sprawdzanie błędów parzystości jest opcjonalne.
   • Nie gwarantuje to, że wszystkie pakiety zostaną dostarczone ani zamówienia, do którego dotrą.
  • TCP – Transport Control Protocol (wolniejszy niż protokół TCP)
   • Gwarantuje to, że dane zostaną dostarczone i że zostaną odebrane w kolejności, w jakiej zostały wysłane.
   • TCP jest przydatny w niektórych przypadkach, gdy chcesz naśladować ruch HTTPS.
 • Port – umożliwia wybór różnych portów dla ruchu
  • Opcje portów: automatyczne (wybrane dla Ciebie), 53, 118, 123, 443, 921, 1194, 9201
   • Zmiana portów może pomóc w przypadku problemów z połączeniem
   • Wybranie protokołu TCP i portu 443 pozwoli na symulację ruchu HTTPS

Druga sekcja na karcie zaawansowanej umożliwia ręczne ustawienie serwera nazw domen (DNS). Powinieneś pozostawić to ustawienie automatyczne, jeśli zamierzasz korzystać z usługi LiquidDNS oferowanej przez LiquidVPN. Powinieneś to zmienić tylko wtedy, gdy rozumiesz, co robisz, ponieważ może to uniemożliwić ci dostęp do Internetu, jeśli wprowadzisz niewłaściwą wartość.

Ostatni obraz powyżej pozwala określić, jaki ruch może przepływać, gdy włączona jest blokada cieczowa. Jest to pole wyboru umożliwiające ruch w sieci lokalnej (LAN) oraz miejsce do ręcznego dodawania lub usuwania adresów IP, które mogą być uruchomione, gdy włączona jest blokada płynów.

Odwiedź LiquidVPN

Połącz się z klientem Mac

Podobnie jak niestandardowe oprogramowanie systemu Windows, klienta LiquidVPN dla komputerów Mac można pobrać z jego witryny internetowej. Ich klient Mac ma podobne funkcje jak Windows. Jest łatwy do pobrania i zainstalowania. Jest przeznaczony do pracy w systemie Mac OS X 10.7 i nowszym. Ułatwiają pobranie i zainstalowanie klienta Mac jednym kliknięciem. Ma tę samą funkcję blokady płynów, aby zablokować VPN, która wykorzystuje powszechnie akceptowane reguły PF wbudowane w OS X powyżej Lion. Ma wiele takich samych funkcji jak ich klient Windows. Oprócz niestandardowego klienta VPN, LiquidVPN posiada również przewodniki dotyczące ręcznej konfiguracji Mac OS X dla Tunnelblick, PPTP i L2TP.

Połącz z iPhone’a lub iPada

LiquidVPN nie ma aplikacji na iOS, ale obsługuje wszystkie urządzenia (iPhone, iPad, iPod Touch). iOS natywnie obsługuje L2TP / IPsec w sieciach VPN. LiquidVPN ma przewodniki dotyczące konfigurowania urządzeń iOS za pomocą protokołów PPTP, L2TP / IPsec i OpenVPN z ich usługą. Poniżej znajduje się ogólny przewodnik ilustrujący sposób konfiguracji L2TP / IPsec dla LiquidVPN.

Uproszczona ręczna konfiguracja L2TP / IPsec dla iOS:

 1. Kliknij “Ustawienia”, A następnie kliknij„Generał„.
 2. Przewiń w dół i wybierz „VPN
 3. Dotknij „Dodaj konfigurację VPN
 4. Wybierz L2TP
  1. Wprowadź a opis jak połączenie LiquidVPN
  2. W “serwer”W polu wpisz adres serwera LiquidVPN. Adresy serwerów można znaleźć, logując się w obszarze klienta ich witryny internetowej.
  3. Wprowadź swój Nazwa Użytkownika i hasło dla notatki VPN: różni się ona od loginu Twojej witryny i został dostarczony przez pracowników LiquidVPN w e-mailu powitalnym do rejestracji.
  4. Możesz dostać Sekret wartość, aby wejść w to pole, logując się w obszarze klienta.
  5. Upewnić się “Wyślij cały ruch” jest włączony.
  6. Dotknij „Zapisać”.
 5. Przełącz VPNNA”, Aby przetestować połączenie

Odwiedź LiquidVPN

Podłącz urządzenie z Androidem

LiquidVPN ma niedawno wydaną wersję beta aplikacji na urządzenia z Androidem. Ta aplikacja zapewnia taką samą łatwość użytkowania użytkownikom Androida, jak klient Windows. Poniżej znajduje się ilustracja pokazująca zrzuty ekranu z aplikacji na Androida. Pierwszy ekran pokazuje uwierzytelnienie, w którym wpisujesz swoją nazwę użytkownika, hasło (otrzymane w powitalnym e-mailu), kliknij zapamiętaj mnie, a następnie kliknij Dalej. To oszczędza twoje dane uwierzytelniające, aby ułatwić przyszłe zmiany serwera. Ekran wyboru pokazano na dwóch pozostałych zrzutach ekranu. Podobnie jak w przypadku klienta Windows, możesz wybrać region, topologię i protokół połączenia. Zwróć uwagę, że na poniższych zrzutach ekranu pokazano różne serwery dla dwóch protokołów TCP i UPD. Możesz także spojrzeć na najnowsze wartości pingów, aby pomóc Ci określić najszybszy serwer, z którym można się połączyć.

Aplikacja na Androida LiquidVPN

Chociaż aplikacja LiquidVPN jest wciąż w fazie beta, wygląda podobnie do innych klientów i ułatwi ci korzystanie z ich usług do łączenia, rozłączania i zmiany serwerów w ich sieci. Jeśli znasz ich klienta Windows, z łatwością będziesz mógł rozpoznać jego aplikację na Androida i korzystać z niej.

Odwiedź LiquidVPN

Test prędkości LiquidVPN

LiquidVPN wypadł dobrze w naszym teście prędkości. Szybkość ich serwera w Miami w stanie Floryda była doskonała. Powinieneś być zadowolony z szybkości ich sieci dla większości aplikacji opartych na naszych testach. Ten test został przeprowadzony przy użyciu klienta Windows LiquidVPN przy użyciu domyślnego protokołu OpenVPN (UDP), który wykorzystuje 256-bitowy szyfr AES CBC do szyfrowania ruchu internetowego.

Test prędkości LiquidVPN

Jak widać, różnica między szybkością połączenia bezpośrednio z naszym dostawcą usług internetowych a serwerem w Miami w stanie Floryda wynosiła 12,9%. Zgodnie z oczekiwaniami ich utrata szybkości połączenia jest jednak warta dodatkowego zabezpieczenia zapewnianego przez ten poziom szyfrowania. Przy prędkości nieco ponad 48 Mb / s powinieneś być zadowolony z wydajności usługi LiquidVPN dla wszystkich Twoich potrzeb internetowych.

Recenzja LiquidVPN: Podsumowanie

Chociaż LiquidVPN przebywa w przestrzeni prywatnej tylko przez krótki czas, około dwóch lat, zyskał dobrą reputację dzięki oferowanym usługom, zwracając uwagę na swoich klientów. Ich sieć nie należy do największych, ale to, czego im brakuje, nadrabiają jakością. Wszystkie ich serwery mają co najmniej 1 Gb / s portów, a niektóre mają 10 Gb / s, mają ochronę DDoS 20 Gb / s na niektórych swoich serwerach, a większość ich serwerów jest zoptymalizowana pod kątem ruchu P2P. Posiadają 44 serwery w 16 miastach w 9 różnych krajach z dostępem do ponad 2000 publicznych adresów IP. Ich polityka braku dzienników, przejrzysty sposób, w jaki obsługują żądania informacji, oraz ich obsługa płatności za pomocą Bitcoinów kryptowalutowych pokazuje, że poważnie traktują prywatność swoich członków.

LiquidVPN obsługuje protokoły OpenVPN (TCP / UDP), L2TP / IPsec, SSTP i PPTP, dzięki czemu ich usługa jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi, a nawet niektórymi routerami. Posiadają niestandardowe oprogramowanie klienckie dla systemów Windows i Mac OS X oraz aplikację beta na urządzenia z Androidem. Instrukcje instalacji krok po kroku pomagają użytkownikom konfigurować usługi przy użyciu różnych protokołów w systemach Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android, routerach DD-WRT i innych urządzeniach.

Co najbardziej podobało mi się w serwisie:

 • Niestandardowe oprogramowanie dla Windows i Mac
 • Nowa aplikacja beta na Androida
 • Polityka braku dziennika
 • Modulowanie topologii IP, aby uczynić cię bardziej anonimowym
 • Więcej anonimowych sposobów płatności, takich jak Bitcoin
 • Eksperymentowanie z szyfrowaniem innym niż NIST przy użyciu Camellia-256-CBC na kilku serwerach

Pomysły na ulepszenie usługi:

 • Aplikacja na urządzenia z systemem iOS
 • Wyraźniejsza gwarancja przy zdefiniowanym nadmiernym użytkowaniu
 • Lepsza nawigacja na stronie

Możesz skorzystać z usługi LiquidVPN, aby prowadzić codzienne surfowanie, bankowość internetową, cieszyć się ulubionymi mediami strumieniowymi, zabezpieczyć ruch podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi lub pokonać cenzurę ze strony władz lokalnych. Powinien być odpowiedni dla wszystkich Twoich potrzeb internetowych. Skorzystaj z ich usług na jazdę próbną i przekonaj się sam. Oferują 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Pozwoli to na sprawdzenie ich usług i sprawdzenie, czy odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli podoba Ci się ich VPN, możesz zarejestrować się w celu uzyskania nieograniczonego dostępu za pomocą czterech połączeń już od 5,75 USD miesięcznie.

Odwiedź LiquidVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map