Recenzja FrootVPN

Nasza recenzja FrootVPN wykazała małą usługę VPN, która działa w przestrzeni VPN od mniej niż dwóch lat. Zaczęli jako bezpłatna usługa VPN. W październiku 2015 roku, dzięki aprobacie strony The Pirate Bay, usługa zyskała ponad 100 000 nowych użytkowników w ciągu około tygodnia. Ponieważ liczba użytkowników rośnie tak szybko w tak krótkim czasie, szybko odkryli, że ich mała sieć nie może być utrzymywana całkowicie za darmo, dlatego pobierają teraz opłatę nominalną. Posiadają serwery w dziewiętnastu krajach po dużej aktualizacji sieci we wrześniu 2016 r. Ich usługa obsługuje protokoły OpenVPN, L2TP i PPTP.


Recenzja FrootVPN

Ceny i oferty specjalne

Usługa FrootVPN obejmuje nieograniczony dostęp do ich sieci VPN serwerów w Kanadzie, Francji, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Możesz podłączyć do pięciu jednoczesnych urządzeń na konto. FrootVPN obsługuje protokół OpenVPN z bardzo silnym algorytmem szyfrującym. Obsługuje również L2TP i PPTP, więc z ich usług można korzystać na różnych platformach i urządzeniach.

Ceny FrootVPNCeny FrootVPN są jednymi z najniższych w przestrzeni VPN. Ich struktura cenowa jest dyskontowana na podstawie długości okresu. Oferują trzy różne pakiety swoich VPN. Warunki te obejmują jeden miesiąc, trzy miesiące i 1 rok. Ceny zaczynają się od 4,99 USD za miesiąc usługi. Możesz dostać trzy miesiące za 11,97 USD lub 3,99 USD miesięcznie. Wreszcie, jeśli subskrybujesz przez rok, cena wynosi 35,88 USD lub zaledwie 2,99 USD miesięcznie. Ich ceny są tanie w porównaniu do większości innych dostawców VPN.

FrootVPN oferuje kilka różnych sposobów płatności za dostęp VPN. Możesz płacić za pomocą PayPal, głównej karty kredytowej, Bitcoin, giropay i WebMoney. Akceptowane karty kredytowe to MasterCard, VISA, American Express i Discover. Giropay pozwoli ci na bezpośrednie przelewy bankowe. Korzystanie z Bitcoin i WebMoney pozwoli ci być bardziej anonimowym.

Okres próbny bez ryzyka

Chociaż nie mają bezpłatnego okresu próbnego, FrootVPN oferuje wszystkim nowym użytkownikom 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. To więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby samemu wypróbować VPN. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz w pełni usatysfakcjonowany ich usługą, zwrócą Ci pełną płatność. Musisz poprosić o zwrot opłaty abonamentowej w ciągu 30 dni od subskrypcji ich usługi. Po tym okresie nie zostaną zwrócone żadne zwroty. Nie wspomniano o typach płatności, które kwalifikują się do zwrotu, więc należy zapytać o to pracowników, jeśli płacisz metodą inną niż PayPal lub główna karta kredytowa.

Odwiedź FrootVPN

FrootVPN Lokalizacje sieci i serwerów

FrootVPN zarządza szybko rozwijającą się siecią z serwerami VPN w strategicznych lokalizacjach na całym świecie. To sprawia, że ​​ich usługa jest idealna dla tych, którzy podróżują i potrzebują dodatkowej prywatności. Zespół FrootVPN dodał we wrześniu 2016 r. 14 nowych lokalizacji serwerów, które znacznie rozszerzyły swoją sieć znacznie powyżej jej poprzedniego rozmiaru.

KrajeLokalizacjeProtokoły SerwerówIP
191940+nieznanyOpenVPN, L2TP, PPTP

FrootVPN ma serwery w następujących krajach:

 • Australia, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Hongkong, Wyspa Man, Izrael, Japonia, Meksyk, Holandia, Polska, Rosja, Singapur, Korea Południowa, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone

Sieć FrootVPN pozwala na ruch Torrent i P2P. Nie rejestrują niczego, co robią ich użytkownicy podczas korzystania z usługi, co pomaga użytkownikom zachować anonimowość i bezpieczeństwo.

Prywatność i ochrona

Znalezienie sieci VPN, która nie rejestruje żadnej Twojej aktywności online, ma ogromne znaczenie dla ochrony Twojej prywatności w Internecie podczas korzystania z ich usług. FrootVPN ma aprobatę The Pirate Bay i daje jasno do zrozumienia, kiedy tylko może na swojej stronie internetowej, że nie rejestruje żadnych działań online podczas korzystania z ich usług. Oto fragment ich strony internetowej:

Nie przechowujemy żadnych dzienników jakiegokolwiek rodzaju, takich jak Informacje o użytkowniku, Znaczniki czasu, Przepustowość, Adres IP, Zapytania DNS i Sesje dziennika dotyczące Twoich działań, aby znacznie uniknąć nadzoru ze strony osób trzecich.

Oto jeden wzięty bezpośrednio z ich polityki prywatności.

Nie zapisujemy danych o ruchu i nie przechowujemy dzienników. Oznacza to, że NIGDY nie logujemy Twojego adresu IP, czasu i podobnych danych. Oferujemy anonimowe surfowanie, a naszą zasadą jest ochrona prywatności użytkownika przez cały czas. Nigdy nie będziemy prosić naszych użytkowników o dane osobowe. Nigdy nie monitorujemy ani nie rejestrujemy Twojej aktywności w Internecie

Te fragmenty pokazują, że FrootVPN poważnie traktuje Twoją prywatność podczas korzystania z VPN. Każdy klient otrzymuje nowy losowy adres IP za każdym razem, gdy łączy się z jego usługą. Nie przechowują informacji o płatnościach, są one przechowywane u ich przetwórców, którzy nie mogą przekazywać ich innym osobom.

Chociaż mają niewielką sieć około 40 serwerów w zaledwie czterech krajach, bardzo poważnie podchodzą do bezpieczeństwa online. Ich połączenie OpenVPN wykorzystuje bardzo silny algorytm TLS-ECDHE-AES-256-GCM-SHA384 do szyfrowania wszystkich transakcji internetowych. Uwierzytelnianie między serwerem a klientem wykorzystuje TSL 1.1 2048 bit RSA. Zapewnia im to poufność przekazywania, dzięki czemu Twoje dane są chronione w przypadku przyszłego naruszenia bezpieczeństwa. Szyfrowanie L2TP wykorzystuje 168 bitów, a połączenia PPTP wykorzystują szyfr o sile 128 bitów. Oznacza to, że zawsze możesz mieć pewność, że cały Twój ruch internetowy jest bezpiecznie szyfrowany podczas korzystania z ich usług.

Odwiedź FrootVPN

Testy praktyczne

Rejestracja konta jest bardzo łatwym procesem, który według FrootVPN zajmuje zaledwie 10 sekund. Musisz podać nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail. W zależności od wybranego rodzaju płatności po kliknięciu przycisku kasy mogą być potrzebne inne informacje, aby sfinalizować transakcję. Możesz także zaznaczyć pole wyboru, aby automatycznie odnowić subskrypcję. Obrazuje to poniższy obrazek.

Subskrypcja FrootVPN

FrootVPN nie ma niestandardowych klientów ani aplikacji, ale mówią, że pracują na Androidzie. Połączenie z ich siecią odbywa się głównie za pośrednictwem klienta OpenVPN Connect Open Source z technologii OpenVPN lub oprogramowania wbudowanego w system operacyjny, takiego jak połączenia L2TP i PPTP. Po zainstalowaniu oprogramowania OpenVPN Connect na urządzeniu musisz ręcznie zainstalować odpowiednie pliki (.opvn), aby móc połączyć się z serwerami VPN w ich sieci. Można je uzyskać w sekcji konta na ich stronie internetowej po zalogowaniu się na ich stronie internetowej.

Możesz połączyć się z ich siecią VPN za pomocą OpenVPN na następujących platformach: Windows Vista / 7, Windows 10, Mac OS X, Linux / Debian i iPhone / iPad. Protokół L2TP jest obsługiwany w systemach Windows Vista / 7, Windows 10, Mac OS X, Ubuntu, iPhone / iPad i Android. Protokół PPTP pozwoli ci uruchomić ich VPN na Synology NAS i routerach Microtik. Jak widać, obsługują większość głównych platform i urządzeń. FrootVPN ma ilustrowane przewodniki na swojej stronie pomocy technicznej, aby pomóc Ci skonfigurować wszystkie te urządzenia, aby łączyły się z ich siecią VPN.

Łączenie z klientem Windows VPN

GUI OpenVPNPrzyjrzyjmy się teraz, jak możemy skonfigurować system Windows do korzystania z usługi FrootVPN. Najpierw musisz pobrać klienta Windows OpenVPN Connect na swój komputer. Link do tego można znaleźć w obszarze pomocy na ich stronie internetowej. Po pobraniu odpowiedniego instalatora pakietów na swój komputer, musisz go otworzyć i uruchomić. Spowoduje to dodanie ikony (pokazanej z prawej) na pulpicie. Kliknięcie tego spowoduje otwarcie klienta Windows na pasku zadań w następujący sposób.

Taca systemowa OpenVPN

Po uruchomieniu klienta i zainstalowaniu odpowiednich plików (.ovpn) kliknij powyższą ikonę w zasobniku, wybierz serwer i kliknij Połącz. To takie proste. Za chwilę otrzymasz komunikat wskazujący, że masz połączenie, a ekran ikony zmieni kolor na zielony. Cały Twój ruch internetowy jest teraz szyfrowany, a prywatność online jest chroniona przez sieć FrootVPN.

Odwiedź FrootVPN

Test prędkości FrootVPN

Występ FrootVPN był nieco rozczarowujący. Jak pokazano na poniższym obrazku, nasza prędkość była wolniejsza w sieci VPN niż bezpośrednio dla naszego dostawcy usług internetowych. Powinieneś spodziewać się pewnego wpływu na szybkość korzystania z dowolnej sieci VPN spowodowanej narzutem szyfrowania ruchu internetowego.

Test prędkości FrootVPN

Jak widać na powyższych zdjęciach, szyfrowane połączenie FrootVPN obniżyło naszą podstawową prędkość pobierania ISP z 41,73 Mb / s do 18,99 Mb / s. Jest to spadek prędkości pobierania o ponad 50% po podłączeniu do sieci VPN. To więcej niż chcielibyśmy zobaczyć. Podobne wyniki uzyskano podczas łączenia z innymi serwerami w sieci. Chociaż spodziewana jest pewna strata, uważamy, że jest to nadmierne. Nawet przy 50% utracie prędkości, nadal moglibyśmy zrobić wszystko, co potrzebne, korzystając z ich usług, ponieważ nasza szybkość ISP jest na początku wysoka. Może to nie być prawdą w twoim przypadku, dlatego zalecamy przetestowanie usługi dla siebie, aby sprawdzić, czy jej wydajność jest dla Ciebie akceptowalna.

Wniosek

FootVPN to podstawowa usługa VPN. Nie mają własnego oprogramowania, ale mają ręczne instrukcje konfiguracji, które pomogą Ci skonfigurować ich usługę z szerokiej gamy urządzeń. Ich głównym połączeniem jest oprogramowanie OpenVPN Connect GUI typu open source. Musisz zaimportować plik (.ovpn), aby połączyć się z urządzeniem za pomocą protokołu OpenVPN. Mają także przewodniki dotyczące używania L2TP i PPTP z różnymi urządzeniami.

Ich usługa obejmuje nieograniczony dostęp VPN do serwerów, które mają w dziewiętnastu krajach. Oświadczyli, że nie prowadzą dzienników, więc nie będą w stanie pomóc żadnym organom ścigania / prawom autorskim ani stronom trzecim. Mówią, że nie prowadzą dzienników, nie mają nic do zaoferowania. Zostały polecone przez The Pirate Bay, a ich sieć VPN jest przyjazna dla Torrenta i P2P.

Co najbardziej podobało nam się w serwisie:

 • Obsługują protokoły OpenVPN, L2TP i PPTP.
 • Mają niedrogą usługę VPN
 • Nie mają żadnych warunków dotyczących 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.
 • Pozwalają ci płacić anonimowo za pomocą Bitcoin i WebMoney
 • Oferują rabaty terminowe na roczne zapisy.

Pomysły na ulepszenie usługi:

 • Oferta niestandardowego oprogramowania dla systemu Windows i Mac OS X
 • Oferuj aplikacje mobilne na urządzenia z systemem iOS i Android
 • Kontynuuj rozbudowę sieci i popraw wydajność

Bez względu na wybrany termin (miesięczny, 3 miesiące lub roczny) FrootVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Wypróbuj ich usługę i sprawdź jego działanie. Jeśli uznasz, że FrootVPN jest dla Ciebie odpowiedni i możesz z niego korzystać, możesz subskrybować już od 2,99 USD miesięcznie.

Odwiedź FrootVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map