Recenzja DotVPN

Nasza recenzja DotVPN wykazała, że ​​jest to usługa bezpieczeństwa i prywatności w Internecie oferowana przez Smart Security Ltd. Została uruchomiona w 2014 roku. Ich misją jest „zapewnienie dostępu do bezpłatnego i otwartego Internetu”. Obecnie mają oprogramowanie VPN na platformy Android i iOS. Ponadto mają rozszerzenia dla przeglądarek Google Chrome, Opera i Firefox, które mogą pomóc zabezpieczyć wszystkie dane podczas surfowania w sieci. Mogą one również pomóc w ochronie prywatności w Internecie, umożliwiając zmianę Twojej pozornej lokalizacji geograficznej. Aplikacja komputerowa jest obecnie w fazie rozwoju.


Recenzja DotVPN

Ceny i oferty specjalne

DotVPN ma naprawdę uproszczony model cenowy. Zapewniają bezpłatną usługę VPN z pewnymi ograniczeniami (funkcje zaznaczone na szaro poniżej). Zbadamy je bardziej szczegółowo w dalszej części naszej recenzji DotVPN. Ponadto oferują również usługę premium bez żadnych ograniczeń.

Usługa premium obejmuje dwa różne plany cenowe. Plany te są wyceniane w różny sposób w zależności od czasu trwania usługi. Możesz zarejestrować się przez miesiąc za 4,99 USD i jeden rok za 35 USD. Oznacza to, że jeśli zarejestrujesz się na rok, możesz zaoszczędzić 40% na cenie miesięcznej.

Ceny DotVPN

Co otrzymujesz za płatną subskrypcję? DotVPN Premium ma następujące funkcje:

 • Lepsza wydajność – dostęp do większej liczby serwerów, co zapewnia szybsze połączenia i prędkości przesyłania danych.
 • Nieograniczona przepustowość danych – brak dławienia prędkości transferu.
 • Strumieniowe przesyłanie audio i wideo – umożliwia dostęp do treści przesyłanych strumieniowo z różnych lokalizacji geograficznych.
 • Ochrona zapory w chmurze – chroni to wrażliwe otwarte porty, ponieważ wszystkie połączenia przychodzące są realizowane przez serwery DotVPN. Dlatego próby włamania i złośliwe oprogramowanie są blokowane przez zaporę ogniową serwera DotVPN i nigdy nie docierają do urządzenia.
 • Zero ograniczeń treści – obejmuje to pobieranie P2P i obejście cenzury treści.
 • Wyższa siła klucza szyfrowania – usługa używa 4096-bitowego klucza do weryfikacji połączeń tunelowych i rozszerzeń SSL.

DotVPN zapewnia tylko jeden sposób zapłaty za swoją usługę, PayPal. Płatności kartą kredytową i Bitcoin nie są obecnie akceptowane. Uważamy, że dla wielu użytkowników może to być ograniczenie.

Okres próbny bez ryzyka

DotVPN ma bezpłatną wersję usługi bezpieczeństwa i prywatności. Jedynymi funkcjami tej usługi są nieograniczona przepustowość i ochrona zapory za pośrednictwem ich serwerów sieciowych. Aby skorzystać z bezpłatnej usługi, wystarczy adres e-mail i hasło. Nie pozwala na przesyłanie strumieniowe treści, ma mniejszą siłę klucza szyfrowania i nie zezwala na ruch P2P.

Pomimo tych ograniczeń uważamy, że jego podstawowym ograniczeniem dla większości ludzi będzie powolność. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że wszyscy wolni użytkownicy są ograniczeni do określonych serwerów w regionie. Te serwery są wolniejsze i ogólnie przepełnione, co prowadzi do niskiej wydajności całej bezpłatnej usługi.

Jednak DotVPN obecnie aktualizuje darmowych użytkowników do szybszej sieci Premium na tydzień. Nie wiemy, czy to uaktualnienie jest dostępne tylko przez ograniczony czas, czy nie. Byłby więc dobry moment na wypróbowanie usługi Premium i sprawdzenie, czy może ona zaspokoić twoje obecne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i prywatności.

Mają także 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy dla nowych użytkowników Premium, jeśli nie jesteś zadowolony z ich usług. Ten zwrot ma kilka warunków, a także umożliwia częściowy zwrot pieniędzy. Wszelkie częściowe zwroty zależą od DotVPN. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie polityki zwrotów na ich stronie internetowej.

Odwiedź DotVPN

Lokalizacje sieci i serwerów DotVPN

Sieć DotVPN składa się z około 700 serwerów. Są one rozmieszczone w 24 centrach danych w 12 różnych krajach. Kraje, do których można się podłączyć, to Stany Zjednoczone, Kanada, Hiszpania, Szwajcaria, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania, Rosja, Francja, Niemcy, Japonia i Singapur. To nie jest tak wiele lokalizacji, jak niektóre z większych usług VPN, ale daje użytkownikom dostęp do najpopularniejszych miejsc docelowych. Jako nowy dostawca DotVPN wciąż rozwija się w nowych lokalizacjach.

Oprócz bezpieczeństwa danych i prywatności użytkownicy DotVPN mają również dostęp do analiz, śledzenia Internetu i blokowania reklam, a także ochrony zapory ogniowej. Są to niektóre funkcje zwykle dostępne u dostawców wyższej klasy. Są one uwzględnione zarówno na serwerach proxy przeglądarki internetowej, jak i na platformach iOS i Android.

Prywatność, bezpieczeństwo i wsparcie

DotVPN ma swoje własne serwery DNS i mówią, że mają ścisłą politykę braku logów. Znajdują się w Hongkongu, w którym nie obowiązują obecne przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Oto fragment ich strony internetowej:

Nie przechowujemy żadnych informacji i dzienników, które mogłyby ujawnić Twoją lokalizację lub działania online. DotVPN przechowuje tylko podstawowe informacje potrzebne do działania naszej usługi.

Wykryliśmy, że przechowują twój adres IP przez 24 godziny od ostatniego połączenia w ramach obsługi serwisowej. Może to być uciążliwe dla niektórych użytkowników. Powinieneś przejrzeć te informacje dla siebie. Można to znaleźć w ich Polityce prywatności.

Dla bezpieczeństwa DotVPN wykorzystuje Transport Layer Security (TLS 1.2) z szyfrowaniem AES-128 z 4096-bitowym kluczem RSA do uzgadniania i przesyłania klucza AES. Powinno to zapewnić odpowiednią ochronę większości użytkowników. W ich internetowych rozszerzeniach proxy używane jest połączenie SSL-proxy z 4096-bitowym kluczem. Ich aplikacja na iOS wykorzystuje zabezpieczenia IPSec.

Obsługa DotVPN odbywa się za pośrednictwem systemu biletów ze średnimi czasami oczekiwania. Mają niewielką bazę wiedzy na temat rozwiązanych problemów i ogólne często zadawane pytania. Wydaje się, że obecnie nie są obecni w sieciach społecznościowych.

Odwiedź DotVPN

Testy praktyczne DotVPN

DotVPN nie ma obecnie aplikacji Windows lub OS X. Mają jednak aplikacje na Androida i iOS. Aplikacja na iOS wymaga iOS 8.0 lub nowszego. Ponadto mają rozszerzenia przeglądarki do przeglądarki Opera, Firefox i Google Chrome. W tej części naszej recenzji DotVPN przyjrzymy się bliżej aplikacji na Androida i rozszerzeniu proxy Google Chrome.

Korzystanie z aplikacji DotVPN na Androida

Instalacja aplikacji DotVPN na Androida jest łatwa. Po prostu kliknij stronę pobierania swojej witryny, a następnie wybierz przycisk „Google Play” w aplikacji na Androida. Spowoduje to przejście do sklepu Google Play, w którym możesz rozpocząć proces instalacji aplikacji.

Tam kliknij przycisk „Zainstaluj”, a następnie otwórz aplikację. Po otwarciu aplikacji konieczne będzie podanie adresu e-mail, a następnie hasła. Poniższe zdjęcia ilustrują ten proces. Ostatni obraz pokazuje główny ekran połączenia.

DotVPN Instalacja i uruchomienie

Stuknięcie przełącznika łączenia / rozłączania na tym ekranie spowoduje połączenie z serwerem w kraju pokazanym na dole ekranu. W takim przypadku połączysz się ze Stanami Zjednoczonymi. Aplikacja automatycznie przypisze ci nowy wirtualny adres IP i połączy użytkowników Premium z najszybszym serwerem DotVPN z ich bieżącej lokalizacji. Użytkownicy darmowych usług będą na ogół przypisywani do bardziej zatłoczonych bezpłatnych serwerów i będą odczuwać wolniejszą wydajność VPN.

Stuknięcie w samą lokalizację otworzy ekran wyboru kraju (poniżej po lewej). Następnie możesz wybrać nowy serwer docelowy w sieci DotVPN. Powoduje to powrót do ekranu głównego, na którym możesz połączyć się z nową lokalizacją.

Dostęp do menu konta można uzyskać, dotykając ikony menu w lewym górnym rogu (trzy poziome paski). To menu pokaże typ konta i pozwoli wykonać następujące czynności:

 • Usługa aktualizacji – umożliwia aktualizację do usługi Premium.
 • Zmień hasło – pozwalają zresetować hasło do konta.
 • Udostępnij usługę – pozwala udostępniać usługę znajomym na Facebooku lub Twitterze.
 • Oceń usługę – zabierze Cię do sklepu Google Play, w którym możesz utworzyć recenzję aplikacji na Androida.
 • Obsługa klienta – otwórz system biletowy DotVPN.

Korzystanie z aplikacji DotVPN na Androida

Wreszcie stuknięcie ikony koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu otworzy ekran „Ustawienia”. Ten ekran umożliwia przełączanie następujących elementów:

 • Oszczędzanie przepustowości – kontroluje kompresję danych, która może zwiększyć wydajność VPN.
 • Adblock – blokuje niektóre niechciane reklamy, które mogą zwiększyć szybkość przeglądarki.
 • Ochrona przed śledzeniem – pomaga powstrzymać strony trzecie przed śledzeniem twoich działań w Internecie.
 • Blokuj analitykę – redukuje metadane zebrane o tobie podczas surfowania w Internecie.
 • Firewall – chroni cię przed złośliwymi źródłami Internetu.
 • Uruchomienie – łączy się automatycznie po uruchomieniu aplikacji DotVPN na Androida.

Automatyczny licznik wszystkich zablokowanych działań jest wyświetlany na głównym ekranie połączenia aplikacji. Jak widać z powyższych zdjęć, aplikacja DotVPN na Androida jest łatwa w instalacji i obsłudze. Możesz połączyć się z dowolną lokalizacją w ich sieci za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Jeszcze kilka dotknięć pozwoli Ci łatwo przejść na nowy serwer docelowy. Pomoże to zachować prywatność i bezpieczeństwo w Internecie podczas łączenia się z ulubionego punktu dostępowego z dowolnego miejsca na świecie.

Odwiedź DotVPN

Korzystanie z rozszerzenia Google Chrome DotVPN

Logo DotVPNInstalacja rozszerzenia DotVPN Google Chrome jest łatwa. Na stronie pobierania swojej witryny kliknij przycisk „Dodaj do Chrome” pod jego obrazem. Spowoduje to otwarcie sklepu Google Chrome, w którym następnie kliknij przycisk „Dodaj do Chrome” u góry rozszerzenia. Po dodaniu wystarczy otworzyć przeglądarkę Chrome i kliknąć ikonę DotVPN u góry po prawej stronie paska adresu.

Spowoduje to otwarcie rozszerzenia i podanie adresu e-mail i hasła. Następnie rozszerzenie zostanie otwarte i poda wirtualny adres IP najbliższej obsługiwanej lokalizacji DotVPN. Pomoże to chronić wszystkie dane przeglądarki i zapewni większą prywatność podczas korzystania z Internetu. Ten proces uruchamiania przedstawiono poniżej.

Uruchomienie DotVPN Chrome

Kliknięcie lokalizacji w dolnej części głównego okna połączenia pokazanego po prawej stronie otworzy okno zawierające listę lokalizacji, z którymi można się połączyć. Ta lista pokazuje czas pingowania dla lokalizacji, a także dwie szacunkowe prędkości połączenia. Pierwsza prędkość jest mniejsza i dotyczy użytkowników bezpłatnych usług. Druga to szybkość, jakiej powinni doświadczać użytkownicy Premium. Kliknięcie nowej lokalizacji w tym oknie spowoduje otwarcie okna głównego i przypisanie do niego wirtualnego adresu IP.

Podobnie jak w przypadku aplikacji na Androida, kliknięcie ikony menu (trzy poziome paski) w oknie otworzy okno konta, w którym można znaleźć informacje o koncie. Możesz także uaktualnić swoje konto do usługi Premium, zmienić hasło do konta, udostępnić usługę znajomym w mediach społecznościowych, napisać recenzję rozszerzenia lub otworzyć bilet z obsługą klienta DotVPN.

Rozszerzenie DotVPN Chrome w akcji

Kliknięcie ikony koła zębatego w prawym górnym rogu okna otworzy ekran „Ustawienia”, w którym możesz przełączać niektóre parametry w celu poprawy wydajności przeglądarki. Należą do nich:

 • Oszczędzanie przepustowości – zapewnia do 30% kompresji danych dla danych przeglądarki.
 • Adblock – blokuje niektóre reklamy, które mogą poprawić przerysowanie przeglądarki i szybkość.
 • Ochrona przed śledzeniem – zatrzymuje niektóre oprogramowanie śledzące w przeglądarce.
 • Blokuj analitykę – pomaga chronić przed zbieraniem metadanych w przeglądarce.

Zapora pomaga chronić przeglądarkę przed atakami złośliwego oprogramowania, a dane przeglądarki są tunelowane za pomocą szyfrowania SSL przy użyciu klucza 4096-bitowego. Główne okno połączenia prowadzi bieżącą liczbę wszystkiego, co DotVPN zablokował. Aplikacje używane poza przeglądarką nie są w żaden sposób chronione.

Rozszerzenie DotVPN Chrome to przede wszystkim serwer proxy, który zapewnia wirtualny adres IP w celu przezwyciężenia cenzury i ograniczeń geograficznych. Korzystanie z niego wymaga zaledwie kilku kliknięć. Ponadto może pomóc chronić Twoją anonimowość w zależności od nawyków przeglądarki.

Odwiedź DotVPN

Test prędkości DotVPN

Nasza ocena nie byłaby kompletna bez testu prędkości. Test został przeprowadzony przy użyciu aplikacji na Androida zamiast naszego zwykłego testu oprogramowania dla systemu Windows, ponieważ nie mają jeszcze oprogramowania komputerowego dla systemu Windows lub OS X. Wykazało, że wydajność była dobra. Było to średnio o innych testowanych pod względem utraty prędkości. Jest pewne zmniejszenie prędkości z powodu narzutu szyfrowania. Ta strata jest warta dodatkowego bezpieczeństwa zapewnianego przez usługę DotVPN.

DotVPN Android Speed ​​Test

Jak widać na powyższych zdjęciach, szyfrowane połączenie obniżyło naszą podstawową prędkość pobierania ISP z 29,49 Mb / s do 25,59 Mb / s. Jest to spadek o około 13,2% na serwer w Highlands, NC. Jest to dopuszczalna utrata bezpieczeństwa danych oferowana przez szyfrowanie całego ruchu internetowego za pomocą usługi DotVPN.

Wnioski

DotVPN to usługa świadczona przez Smart Security Ltd. Pomoże Ci być bardziej bezpiecznym podczas korzystania z urządzeń mobilnych z Androidem lub iOS. Pomoże Ci to zapewnić spokój ducha, czy to w domu, czy w twoim ulubionym hotspocie Wi-Fi. Osiąga to poprzez szyfrowanie całego ruchu urządzenia i tunelowanie go do serwera VPN w ich sieci. Dodatkowo przypisuje ci nowy wirtualny adres IP, który pozwoli ci pokonać cenzurę i niektóre ograniczenia geograficzne. Pragniemy zauważyć, że nie pozwoliło nam to uzyskać dostępu do US-Netflix, ponieważ zaczęli blokować niektóre połączenia za pośrednictwem usług VPN. Posiadanie wirtualnego adresu IP pomoże również chronić Twoją prywatność w Internecie. Ich sieć składa się z około 700 serwerów w 12 krajach.

DotVPN ma siedzibę w Hongkongu, która obecnie nie ma żadnych przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Nie rejestruje określonych witryn ani zapytań od swoich klientów, ale przechowuje niektóre informacje IP przez 24 godziny w celu konserwacji. Mają aplikacje na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. DotVPN ma również rozszerzenia do przeglądarek Firefox, Opera i Chrome. Ich oprogramowanie ma niewielką liczbę ustawień i jest łatwe w konfiguracji i obsłudze. Kilka prostych kliknięć myszą lub dotknięć ekranu urządzenia spowoduje szybkie połączenie z wybranym serwerem VPN.

Aplikacja Android DotVPN wykorzystuje do weryfikacji Transport Layer Security (TLS 1.2) z AES-128 i 4096-bitowym kluczem RSA. Ich połączenia z internetowym rozszerzeniem proxy używają SSL z 4096-bitowym kluczem. Aplikacja iOS wykorzystuje wbudowane zabezpieczenia IPsec. Zapewnia to subskrybentom dobrą równowagę między szybkością a bezpieczeństwem.

Obsługa DotVPN odbywa się głównie za pośrednictwem systemu biletów elektronicznych. Mają małą bazę często zadawanych pytań, na którą składają się ogólne informacje o sieci VPN i niektóre odpowiedzi dotyczące problemów.

Co najbardziej podobało nam się w serwisie:

 • Mają aplikacje mobilne na urządzenia z systemem iOS i Android.
 • Posiadają rozszerzenia proxy SSL dla przeglądarek Firefox, Opera i Chrome.
 • Ich usługa premium jest przystępna cenowo.
 • Oferują bezpłatną usługę VPN.
 • Znajdują się w Hongkongu.

Pomysły na ulepszenie usługi:

 • Zwolnij samodzielne oprogramowanie Windows i OS X..
 • Zaktualizuj swoją stronę internetową i napraw niespójności.
 • Dodaj więcej lokalizacji do swojej sieci dla Ameryki Południowej i Oceanii.

Użytkownicy DotVPN mają dostęp do serwerów sieciowych w Ameryce Północnej, Europie Wschodniej i Zachodniej oraz Azji. Mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz sam przetestować ich usługę Premium. Spróbuj. Jeśli usługa DotVPN odpowiada Twoim potrzebom w zakresie bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, możesz zarejestrować się już od 2,99 USD miesięcznie.

Odwiedź DotVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map