Recenzja BolehVPN

Zacznijmy od przeglądu historii firmy BolehVPN. BolehVPN to malezyjska usługa VPN, która została uruchomiona w 2007 roku jako sposób na obejście lokalnego blokowania i ograniczania treści przez ISP. Pomimo tego, że są mniejsi niż niektórzy dostawcy, stali się ważnym graczem na azjatyckim rynku VPN ze względu na ich wiarę w bezpłatny internet, całkowite zaangażowanie w anonimowość i spersonalizowaną obsługę klienta. To przekonanie doprowadziło do ich polityki braku logów i otwartego wsparcia P2P. Ponadto przekonanie to przyczyniło się również do rozwoju technologii zwiększających prywatność i cenzurujących, które doprowadziły do ​​ich znaczącej pozycji na międzynarodowym rynku VPN.


Recenzja BolehVPN

Ceny i oferty specjalne

Jak pokazuje ta recenzja, BolehVPN upraszcza ustalanie cen, oferując VPN jako pojedynczy plan. Po zarejestrowaniu się w abonamencie płatnym subskrypcja obejmuje dostęp do wszystkich ich serwerów, różnych usług lub protokołów oraz nieograniczony dostęp do ich sieci. Oznacza to, że wykorzystanie przepustowości nie jest ograniczone. Dodatkowo BolehVPN zapewnia członkom dwa jednoczesne logowanie i dodatkowe logowanie L2TP za pomocą jednego płatnego konta. Zapewnia to ochronę w domu, a jednocześnie zapewnia taką samą ochronę podczas podróży.

Ceny BolehVPN

Oferują 7-dniowe konto próbne za 3,70 USD, które najlepiej wykorzystać do wypróbowania usługi i sprawdzenia, czy odpowiada Twoim potrzebom. Ich podstawowy plan 30-dniowy kosztuje 9,99 USD, a rabaty oferowane są przy zakupach hurtowych. Oznacza to, że możesz uzyskać abonament 60-dniowy za 16,99 USD, abonament 180-dniowy za 44,99 USD i abonament 365-dniowy za 79,99 USD. Ciesz się BolehVPN od samego początku 6,50 USD miesięcznie co jest jak otrzymanie czterech miesięcy za darmo.

BolehVPN obsługuje szeroki zakres opcji płatności. Obsługują Paypal, karty kredytowe i debetowe, bankowość internetową oraz BitCoin (przez Coinbase) oraz DogeCoin i DarkCoin za pośrednictwem CoinPayments. Obsługują również wiele przedpłaconych kart kredytowych. Klienci z Malezji mogą korzystać z wpłat gotówkowych (online i bankomatów). Karty kredytowe, debetowe i bankowość internetowa są obsługiwane przez MolPay lub NetBuilder. Musisz tylko mieć poprawny adres e-mail i bramę płatności, aby subskrybować ich usługę. Płacenie bitcoinem lub kartami przedpłaconymi pozwoli na całkowitą anonimowość płatności.

Okres próbny bez ryzyka

BolehVPN ma dwie różne wersje próbne: jednodniową bezpłatną wersję próbną i 7-dniową, bezpłatną subskrypcję próbną. Aby poprosić o zatwierdzenie ich jednodniowej bezpłatnej trasy, musisz wysłać wiadomość e-mail z krótkim opisem zamierzonego zastosowania VPN do ich działu sprzedaży. Jednak zalecam subskrypcję ich 7-dniowego, bezobowiązkowego planu próbnego, jeśli naprawdę chcesz ocenić rzeczywiste wykonanie ich usługi.

Pakiety próbne zwykle nie podlegają zwrotowi, chyba że VPN nie może być używany w miejscu, w którym się znajdujesz. Zwrot jest dostępny dla subskrypcji 30 dni i więcej w ciągu pierwszych 14 dni pracy. Jednak zwrot pieniędzy musi wynikać z problemów technicznych, których personel pomocniczy nie był w stanie rozwiązać w sposób zadowalający na czas i ustalili, że jest to prawdziwy wniosek o zwrot pieniędzy. Nie przysługuje zwrot kosztów za kwestie nietechniczne. W związku z tym BolehVPN zaleca skorzystanie z jednej z ich prób, aby ustalić, czy jesteś zadowolony z wydajności ich sieci VPN, zanim zasubskrybujesz jeden z ich długoterminowych planów.

Odwiedź BolehVPN

Lokalizacje sieci i serwerów BolehVPN

Jeśli chodzi o rozmiar, BolehVPN może nie mieć największej sieci. Mimo to zdobyli doskonałą reputację w przestrzeni VPN, tworząc zorientowaną na klienta usługę VPN, która chroni prywatność jej członków, pomaga im przezwyciężyć cenzurę i zapewnia bezpieczne środowisko anonimowego surfowania po Internecie.

Kraje Serwery Protokoły
1550OpenVPN i L2TP

BolehVPN ma serwery w następujących krajach:

Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Hongkong, Włochy, Japonia, Luksemburg, Malezja, Holandia, Singapur, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

BolehVPN zapewnia naprawdę nieograniczone wykorzystanie danych dla wszystkich członków w całej sieci. Jest to premia dla osób podróżujących lub chcących uzyskać dostęp do multimediów strumieniowych z ograniczeniami geograficznymi. Ponadto przyjęli P2P, a nawet zoptymalizowali swoją obsługę, aby go wspierać. W tym przypadku ich VPN pomaga usunąć ograniczanie przepustowości ISP i kształtowanie ruchu P2P / torrent poprzez modyfikację pakietów danych i ukrywanie ruchu danych, aby utrudnić ISP identyfikację.

Prywatność i ochrona

Zasady rejestrowania są bardzo ważne dla wielu osób, które szukają VPN. BolehVPN wyraźnie wskazuje, że mają politykę braku logów. Te informacje są pobierane bezpośrednio z ich witryny FAQ na temat prywatności:

Nie, nie prowadzimy dzienników. Jesteśmy zarejestrowaną w Malezji firmą, która nie podlega żadnym obowiązkowym przepisom dotyczącym zatrzymywania danych. Ponieważ nie prowadzimy dzienników, nie ma zbyt wielu informacji do udostępnienia, nawet na żądanie.

… W zależności od metody płatności wymagany jest tylko prawidłowy adres e-mail. Wszelkie otrzymane dane osobowe zostaną wykorzystane wyłącznie do realizacji zamówienia. Nie będziemy sprzedawać ani rozpowszechniać twoich informacji nikomu.

Nie monitorujemy żadnego ruchu naszych klientów ani chętnie udostępniamy dane klientów.

Te trzy stwierdzenia ilustrują całkowite zaangażowanie BolehVPN w ochronę Twojej prywatności i prywatności w Internecie. W ostateczności włączą jednak tymczasowo dzienniki, aby zidentyfikować nadużycie swoich usług (DoS lub spamowanie), zidentyfikować i zakończyć przestępstwo użytkownika oraz wyczyścić dzienniki. Mówią, że zdarzyło się to zaledwie kilka razy w ciągu ich lat służby i jest to konieczne, aby zachować integralność ich usług.

Ich VPN wykorzystuje solidną platformę OpenVPN, aby zapewnić lepsze bezpieczeństwo i kompatybilność na różnych platformach. Obsługuje również L2TP dla tych, których urządzenia nie mają natywnej obsługi OpenVPN. Te protokoły powinny być więcej niż wystarczające dla przeciętnych potrzeb użytkowników VPN. Nie obsługują PPTP, ponieważ nie uważają, że jest bezpieczny.

Odwiedź BolehVPN

Testy praktyczne

BolehVPN ma niestandardowe oprogramowanie dla urządzeń z systemem Windows, Mac i Android. Klienci Windows i Mac instalują się jednym kliknięciem i mają uproszczone graficzne interfejsy użytkownika. Wiele szczegółów technicznych jest automatycznie przetwarzanych przez ich oprogramowanie, więc do korzystania z BolehVPN-GUI nie jest wymagana specjalistyczna wiedza techniczna. Kilka prostych kliknięć i jesteś połączony i korzystasz z ich usług. Mają też niestandardową aplikację na Androida. Mają przewodnik, który przeprowadzi cię przez pobieranie i konfigurowanie aplikacji OpenVPN Connect z OpenVPN Technologies, Inc. na urządzenia z iOS, aby mogły korzystać z ich usług. Dodatkowo dostarczają one ilustrowane instrukcje krok po kroku do ręcznej konfiguracji OpenVPN w Linuxie, routerach Sabai Technology, routerach Asus-WRT Merlin (RT-N66, AC66, AC56, AC68) i routerach DD-WRT. Mają także przewodniki dotyczące konfiguracji sieci L2TP / IPSec VPN dla urządzeń z systemem Windows, Mac, iOS i Android.

Łączenie z klientem Windows

Przyjrzyjmy się bliżej klientowi Windows BolehVPN. Po pierwszym uruchomieniu klienta pojawi się ekran logowania, w którym wprowadzasz poświadczenia uzyskane podczas subskrypcji. Ekrany klienta pokazują status połączenia, prędkość wysyłania i pobierania dla bieżącego połączenia oraz ikony społecznościowe do udostępnienia. Oprócz zwykłych przycisków minimalizacji i zamykania systemu Windows ekran klienta zawiera także dodatkową ikonę tarczy zawierającą znak zapytania. Kliknięcie tej ikony spowoduje otwarcie strony obsługi klienta BolehVPN, na której można otworzyć bilety i sprawdzić status bieżących biletów. Po zalogowaniu zobaczysz ekran podobny do pokazanego poniżej. Szybki przegląd tego ekranu pokazuje, że ma pięć kart: Pulpit nawigacyjny, Dziennik VPN, Ustawienia, Ustawienia proxy i Status usługi. Karta Pulpit nawigacyjny jest domyślnie zaznaczona.

BolehVPN-Windows1

Pulpit nawigacyjny (pokazany powyżej) jest podzielony na cztery sekcje:

 • Połączenie
  • Pozwala wybrać protokół (OpenVPN lub L2TP)
  • Pozwala wybrać serwer do połączenia z serwerem
  • Umożliwia połączenie lub rozłączenie z serwerem
  • Posiada również przyciski do otwierania strony pomocy technicznej i strony FAQ na stronie BolehVPN.
 • Statystyka
  • Wyświetla przesłane dane (przesyłanie i pobieranie) na dziś i na miesiąc
  • Pozwala zresetować statystyki
 • Szczegóły bieżącej sesji
  • Pokazuje twój publiczny adres IP i adres IP twojego aktualnego serwera połączeń
  • Pokazuje kraj twojego obecnego połączenia
  • Wyświetla przesłane dane (przesyłanie i pobieranie) dla bieżącej sesji
 • Szczegóły Konta – Pokazuje bieżącą nazwę użytkownika i datę ważności konta

Po wybraniu serwera z rozwijanej listy pod połączeniem zauważysz, że są one nazwane według sześciu typów konfiguracji. Ważne jest, aby zrozumieć te konfiguracje, aby w pełni skorzystać z usługi BolehVPN. Oto lista typów konfiguracji wraz z krótkim opisem i przeglądem zalet i wad każdego z nich.

Konfiguracje połączeń BolehVPN

 1. Serwer TCP – Służy do omijania zapór korporacyjnych / kampusowych. Jest to połączone z innymi typami konfiguracji.
 2. Proxy – Ta konfiguracja jest najlepsza do routingu bezpiecznego ruchu, ale wymaga skonfigurowania serwerów proxy SOCKS, aby zwiększyć obciążenie.
  • Plusy
   1. Nie spowalnia ruchu, który nie przechodzi przez VPN, takich jak gry i ogólne surfowanie po Internecie.
   2. Może być stosowany do dobrze odczytywanego P2P.
   3. Jeśli zostanie odpowiednio skonfigurowany, nie pozostawi cię narażonym, jeśli spadnie VPN.
  • Cons
   1. Wymaga programu, który chcesz przejść przez VPN, aby uzyskać wsparcie proxy.
   2. Nie można go w pełni podłączyć i wygląda na zaporę ogniową.
   3. Nie zapewnia pełnej prywatności.
 3. W pełni przekierowany – Cały ruch internetowy jest szyfrowany i tunelowany przez VPN (twoja ogólna all inclusive usługa VPN).
  • Plusy
   1. Zapewnia wysoki poziom prywatności i bezpieczeństwa.
   2. Po podłączeniu nie wymaga dodatkowej konfiguracji.
   3. Działa dobrze w przypadku źle rozstawionych urządzeń śledzących.
  • Cons
   1. Spowalnia cały ruch internetowy.
 4. xCloak – To ukrywa ruch, aby ukryć użycie VPN. Służyło to głównie do omijania ścisłych zapór internetowych w krajach takich jak Chiny i Iran.
 5. BolehGeo – To jest do przesyłania strumieniowego / dostępu do stron, które są ograniczone do adresu w USA bez użycia VPN.
  • Zawodowiec – Brak spowolnienia, ponieważ ruch nie jest szyfrowany.
  • Kon – Obsługuje obecnie tylko kilka kanałów (Hulu, Netflix, Hulu Plus, HBO GO, Pandora, Fox, Crunchyroll, CBS, Youtube)
 6. Surfing / Streaming – Taki sam jak BolehGeo, ale z większą liczbą lokalizacji i szyfrowaniem

Druga zakładka to Dziennik VPN i służy głównie do rozwiązywania problemów z połączeniem użytkownika przez personel pomocy technicznej BolehVPN. Trzecia zakładka pokazana poniżej to ustawienia. Jest on podzielony na trzy sekcje: Ustawienia aplikacji, Zarządzaj konfiguracją i Aktualizuj aplikację.

BolehVPN Windows2

W sekcji ustawień aplikacji możesz ustawić własne preferencje:

 • Ukryj po udanym połączeniu – Ukrywa ikonę po podłączeniu usługi VPN.
 • Podłącz do rozruchu – Automatycznie łącz się z usługą po uruchomieniu usługi VPN.
 • Brak dźwięku – Wyłącz dźwięk w kliencie.
 • Włącz blokadę – Według wsparcia BolehVPN jest to „lepszy przełącznik zabicia”, który wyłącza domyślną trasę, wypychając cały ruch (nawet LAN) poza VPN. Trwa to do momentu ręcznego naciśnięcia przycisku rozłączenia w kliencie BolehVPN.
 • Uruchom przy starcie systemu – Uruchom klienta przy starcie systemu.
 • Automatyczne wznowienie połączenia – Połącz ponownie automatycznie, jeśli VPN spadnie.
 • Włącz ochronę przed wyciekiem DNS – Służy to do ochrony przed publicznym ujawnieniem IP w celu ochrony Twojej prywatności.

Sekcja Zarządzaj konfiguracją pozwala wybrać konfigurację serwera VPN, którą chcesz załadować podczas rozruchu, ustawić, kiedy chcesz ją zaktualizować i ręcznie zaktualizować. Ostatnia sekcja umożliwia sprawdzenie aktualizacji klienta, zmianę użytkowników i zapisanie ustawień.

Czwarta karta to karta ustawień proxy, którą musisz skonfigurować, jeśli wybierzesz serwer z konfiguracją proxy, aby kierować określony ruch przez tunel VPN. Pozwala wybrać następujące opcje:

 • Protokół – Opcje obejmują brak proxy, HTTP lub SOCKS.
  • Jeśli typ proxy to HTTP lub SOCKS, wprowadź adres proxy i numer portu.
 • Wymagane uwierzytelnienie – Włącz lub wyłącz.
  • Jeśli wymagane jest uwierzytelnienie, wprowadź nazwę użytkownika i hasło
 • Zapisz ustawienia proxy

Karta stanu usługi pozwala sprawdzić status wszystkich serwerów w sieci. W szczególności możesz sprawdzić czas odpowiedzi ping i współczynnik utraty pakietów dla każdego serwera.

Odwiedź BolehVPN

Połącz się z klientem Mac VPN

Oprócz oprogramowania Windows BolehVPN posiada również niestandardowego klienta Mac, który łączy się z serwerami VPN i automatycznie pobiera pliki konfiguracyjne. Ma wiele takich samych funkcji jak klient Windows.

Klient Mac BolehVPN

Działa tylko w systemie Mac OS X Leopard (10.6.0) i nowszych. Jeśli używasz OS X Leopard (10.5.0) i niższych, będziesz musiał skorzystać z ich przewodnika Tunnelblick, aby ustanowić szyfrowane połączenie między systemem a ich serwerami i ręcznie dodać pliki konfiguracyjne. Zapewniają przewodnik, który poprowadzi cię przez to.

Połącz z iPhone’a lub iPada

Aplikacja OpenVPN Connect na iOS

BolehVPN ma przewodnik, który pomoże Ci zainstalować aplikację OpenVPN Connect z OpenVPN Technologies, Inc. na urządzeniach z iOS i skonfigurować je do pracy z ich usługą. Aplikacja OpenVPN Connect wymaga systemu iOS 6.1 lub nowszego. Aplikacja jest zoptymalizowana dla iPhone’a 5.

Połącz się z aplikacją na Androida

Aplikacja BolehVPN na Androida

BolehVPN ma również aplikację na Androida dla swojej usługi VPN. Mają fajny przewodnik, który pomoże zainstalować i skonfigurować aplikację. Konfiguracje proxy nie mają zastosowania do urządzeń z Androidem. Po skonfigurowaniu aplikacja pozwoli Ci łatwo dotknąć, aby połączyć się z ich serwerami. Aplikacja wymaga systemu Android 4.0 lub nowszego.

Odwiedź BolehVPN

Test prędkości BolehVPN

Żadna recenzja nie byłaby kompletna bez testu szybkości działania. Przetestowałem usługę BolehVPN, aby zobaczyć, jak wpływa ona na szybkość połączenia. Miałem problemy z połączeniem się z niektórymi z ich bliższych serwerów VPN w dniu, w którym przeprowadziłem test prędkości. Jednak nie miałem żadnych problemów z połączeniem następnego dnia.

Test prędkości BolehVPN

Jak widać, różnica między szybkością połączenia bezpośrednio z moim ISP a połączeniem z serwerem w Los Angeles wynosiła 43%. Jak można się spodziewać, wiąże się to z pewną utratą szybkości połączenia z wykorzystaniem w pełni zaszyfrowanej usługi, ale utrata jest akceptowalna. Przy prędkości prawie 38 Mb / s nie sądzę, abyś miał problem z korzystaniem z ich usług w większości aplikacji.

Recenzja BolehVPN: Podsumowanie

BolehVPN to mała usługa VPN, która zbudowała swoją reputację na obsłudze klienta i wierze w bezpłatny internet. Choć początkowo był to prywatny projekt lokalny, zyskał międzynarodową obecność w kosmosie. Otwarta akceptacja P2P, przywiązanie do prywatności i koncentracja na kliencie przyczyniły się do tego wzrostu. Posiadają wirtualne lokalizacje w 15 różnych krajach. Domyślnie zapewniają pełną ochronę i ukrywają Twój adres IP poprzez tunelowanie wszystkich danych do i z maszyny przez wirtualny tunel utworzony przez ich usługę. Zapewniają także inne konfiguracje, aby ominąć cenzurę, pokonać zapory ogniowe i uzyskać dostęp do mediów strumieniowych z ograniczeniami geograficznymi.

Co najbardziej podobało mi się w serwisie:

 • Łatwe w użyciu oprogramowanie Windows i Mac
 • Aplikacja mobilna na Androida
 • Zdyskontowane ceny dla planów terminowych
 • Przejrzyste zasady braku dziennika
 • Protokół OpenVPN do bezpiecznego szyfrowania

Pomysły na ulepszenie usługi:

 • Lepszy darmowy okres próbny, łatwiejszy do zdobycia
 • Opcja dla większej liczby protokołów z ich usługą
 • Obsługa L2TP dla więcej niż tylko Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii
 • Niestandardowa aplikacja na urządzenia z systemem iOS
 • Odblokuj więcej witryn multimediów strumieniowych dla ich BolehGeo

BolehVPN zapewnia rozsądnie szybką usługę dla wielkości swojej sieci. Jeśli szukasz usługi VPN, która wierzy w prawdziwą wolność w Internecie, koncentruje się na indywidualnych klientach i poważnie traktuje prywatność, BolehVPN jest dla Ciebie. Zarejestruj się, aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego i przetestuj go sam.

Odwiedź BolehVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map