Przegląd Avira Antivirus Pro 2016

Logo AviraAvira to rodzinna, wielonarodowa niemiecka firma programistyczna, która została założona w 1986 roku. Pierwszą wersję oprogramowania antywirusowego wydali w 1988 roku. Od tego czasu wprowadzono wiele ulepszeń. Avira oferuje obecnie trzy różne wersje swojego oprogramowania. Są to Avira Antivirus Pro, Internet Security Suite i Total Security Suite.


Oczywiście, ten, który wybierzesz, zależy od twoich celów. W tej recenzji porównamy różne wersje i ceny. Wybrana opcja zależy od Twoich potrzeb. Ceny są pokazane tutaj dla wszystkich trzech wersji. Wszystkie pokazane opcje pozwolą chronić trzy komputery przez jeden rok.

Ceny dla AviraJak widać na powyższym obrazku, Antivirus Pro kosztuje 44,99 USD. Wszystkie wersje zapewniają ochronę antywirusową Avira w czasie rzeczywistym, całkowitą ochronę online, ochronę danych i tożsamości, bezpieczną ochronę sieci domowej oraz funkcję, którą nazywają samoobroną. Pakiet Internet Security Suite kosztuje 57,99 USD. Oferuje kilka narzędzi do przyspieszania i dostrajania. Produktem końcowym jest Total Security Suite za 109,99 USD. Dodatkową funkcją oferowaną przez Avira dla Total Security Suite jest VPN. Przejrzymy opcje i wyjaśnimy je.

Czy masz więcej niż trzy komputery lub chcesz mieć więcej niż jeden rok? Avira rozumie i ma plany na trzy lata, z maksymalnie pięcioma urządzeniami. W poniższej tabeli pokazujemy stawki za pakiet Internet Security Suite. Dodatkowe ceny innych produktów można znaleźć na ich stronie.

3 komputery 5 komputerów
1 rok57,99 USD122,99 USD
2 lata87,99 USD184,99 USD
3 lata116,99 USD246,99 USD

Omówimy różne funkcje, które pomogą Ci szybko dokonać najlepszego wyboru. Na potrzeby tej recenzji będziemy używać systemu Windows 10. Avira obsługuje również starsze wersje systemu Windows. Tej samej licencji można używać na komputerach Mac, ale Avira na Androida to dodatkowa opłata. Nie ma wersji premium Avira na iOS.

Ochrona antywirusowa

Ogólnie programy antywirusowe działają tak samo. Po zainstalowaniu oprogramowania zostanie wykonane wstępne skanowanie. Dzięki temu szybko dowiesz się, czy na twoim komputerze są jakieś zagrożenia. Zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania, ponieważ czasami programy antywirusowe nie zawsze natychmiast wykrywają zagrożenie. Pamiętaj, że będziesz musiał powiedzieć Avira, aby przeskanował wszelkie dyski zewnętrzne, jeśli je dodasz. W przeciwnym razie nie skanuje ich automatycznie. Skanowanie może być zaplanowane automatycznie i możesz je uruchamiać tak często, jak chcesz.

Wszystkie trzy wersje Avira oferują tryb gry. Daje to opcję opóźnienia skanowania, więc twoje zasoby nie zostaną zużyte, jeśli coś jest w środku. Żaden gracz nie chce być spowolniony podczas grania. Umożliwiając opóźnienie, gracze nie muszą wybierać między ochroną a wydajnością.

Przycisk AviraFunkcje bezpieczeństwa i prywatności

Często tym, co wyróżnia program antywirusowy od innych, są oferowane przez niego funkcje. Wszystkie produkty Avira zapewniają swoje bezpieczeństwo. Możesz także wybrać inne opcje, w zależności od tego, czego szukasz. Jak wspomnieliśmy, wykorzystamy Internet Security Suite jako nasz przykład.

Główna konsola Avira

Rzućmy okiem na funkcje Avira Antivirus.

 • Ochronę w czasie rzeczywistym – Zawarte we wszystkich wersjach, chroni przed wszystkimi zagrożeniami wirusami i złośliwym oprogramowaniem.
 • Całkowite bezpieczeństwo online – Chroni przed atakami typu phishing, zainfekowanymi stronami internetowymi i atakami e-mail.
 • Ochrona danych i tożsamości – Ta funkcja zabezpieczy Twoje dane bankowe i zakupowe.
 • Bezpieczna sieć domowa – Analizuje i zabezpiecza sieć domową.
 • Inteligentne technologie – Zapewnia narzędzia do usuwania wirusów, AI i samoobrony (narzędzie, które powstrzymuje złośliwe oprogramowanie przed wyłączeniem oprogramowania antywirusowego.

W pakiecie Internet Security Suite znajdują się te dodatkowe narzędzia do dostosowywania komputera.

 • Szybszy komputer – To narzędzie zarządza uruchomieniem i skraca czasy opóźnień.
 • Maksymalna wydajność – Optymalizuje i głęboko czyści komputer.
 • Dodatkowa przestrzeń i pamięć – Zwalnia pamięć na żywo i usuwa niepotrzebne pliki
 • Prywatność danych – Czyści i niszczy dane przeglądarki.
 • Dłuższa żywotność baterii – Wyłącza niepotrzebne usługi oszczędzania energii. To świetna funkcja dla laptopów.

Najwyższy oferowany poziom to Total Security Suite. Obejmuje wszystkie wymienione wcześniej funkcje wraz z usługą VPN. Pobraliśmy darmową wersję VPN, aby ją przetestować, ale wyniki prędkości nie były dobre. Otrzymasz tylko 500 MB miesięcznie, jeśli korzystasz z darmowej wersji, ale nieograniczoną ilość danych dzięki Total Security Suite. Być może prędkości są również lepsze w wersji nieograniczonej. Jeśli darmowa wersja jest reprezentatywna dla ich płatnej usługi VPN, istnieją lepsze rozwiązania. Wiele VPN są tańsze i mają więcej lokalizacji do połączenia. To powiedziawszy, podoba nam się, że Avira ma dostępne narzędzia, dzięki którym Twój komputer działa dobrze.

Instalacja i wsparcie

Oprogramowanie antywirusowe powinno być łatwe do zainstalowania. Po wybraniu żądanej wersji kliknij przycisk akceptuj i zainstaluj. Po zainstalowaniu zobaczysz parasol Avira na pulpicie. Znajdziesz także ikonę w zasobniku. Klikając ikonę zasobnika, zobaczysz obraz poniżej. Stamtąd możesz kliknąć konsolę skanowania Antivirus Pro, Przyspieszenie systemu i Phantom VPN. Dodatkowo możesz zainstalować przeglądarkę Safety, Scout Browser i SafeSearch Plus.

wiadomość dla konsoli Avira

Konsola Antivirus Pro to miejsce, w którym skanujesz, aby upewnić się, że Twój system jest wolny od wirusów.

Konsola skanująca w poszukiwaniu Aviry

Jak widać, masz wiele opcji skanowania. Jeśli otrzymasz pakiet Internet Security Suite lub Total Security Suite, narzędzia nie są wbudowane w konsolę główną. Zamiast tego na pulpicie pojawiają się dodatkowe ikony, ponieważ są to osobne aplikacje.

Od strony wsparcia oferują bazę wiedzy, e-mail i wsparcie telefoniczne.

Wpływ na system i wydajność antywirusa

Dwa czynniki, które są zwykle ważne przy poszukiwaniu oprogramowania antywirusowego, to wpływ i wydajność. Wpływ systemu to opóźnienie, które oprogramowanie AV powoduje na twoim komputerze. Avira robi dobrą robotę, upewniając się, że ich oprogramowanie działa płynnie. Według niezależnego laboratorium testowego av-Test Avira uzyskała wynik 100%. Oprogramowanie działało lepiej niż średnia branżowa w testach na żywo.

Chociaż szybkość jest czynnikiem, potrzebujesz również programu antywirusowego, który również cię ochroni. W testach w świecie rzeczywistym wspomniane wcześniej laboratorium wykazało, że Avira blokuje średnio 98% zagrożeń. To jest lepsze niż średnia w branży wynosząca 97%. Nie znaleźli również fałszywych wyników pozytywnych (oprogramowanie błędnie oznaczone jako wirus), gdy porównuje się je korzystnie ze średnią wynoszącą trzy. To dobre wyniki dla programu antywirusowego.

Przycisk AviraNasze testy

Przeglądając oprogramowanie antywirusowe, lubimy również przeprowadzać własne testy. Można to zrobić na kilka różnych sposobów. Możesz przetestować szybkość lub wrażliwość na wirusy. Istnieje kilka stron internetowych z darmowymi narzędziami do testowania twojego antywirusa. Kiedy próbowaliśmy pobrać fałszywe pliki wirusów, otrzymaliśmy interaktywny komunikat informujący, że wystąpił problem. Na tym obrazie możesz zdecydować, w jaki sposób chcesz rozwiązać zagrożenie.

Ekran wykrycia zagrożenia Avira

Kolejnym testem, który lubimy, jest utworzenie fałszywego dokumentu wirusa i zapisanie go na komputerze. Kiedy wykonaliśmy ten test za pomocą Aviry, od momentu zapisania pliku do jego wykrycia było około 10 sekund opóźnienia. To rozsądny czas. Niektóre programy AV znajdą plik natychmiast, a inne nie znajdą go, dopóki skanowanie nie zostanie zakończone. Tutaj pojawia się fałszywy wirus, który otrzymaliśmy.

Fałszywe wyskakujące wirusy dla Aviry

Podczas naszych testów odkryliśmy jedną rzecz. Umieściliśmy fałszywy plik wirusa na dysku USB i podłącziliśmy go do komputera. Najwyraźniej nie są one skanowane automatycznie w poszukiwaniu wirusów. Następnie wykonaliśmy szybkie skanowanie przy użyciu ustawień domyślnych i plik nie został wykryty. Jeśli chcesz sprawdzić bezpieczeństwo zewnętrznego dysku, musisz przejść do opcji skanowania i wykonać niestandardowe skanowanie dysku. Chociaż możesz wykonać pełne skanowanie systemu, może to zająć godzinę lub dłużej, w zależności od posiadanych plików. Oczywiście, jeśli pojawi się alert antywirusowy, który pokazuje fałszywy alarm, wystarczy kliknąć pole z informacją o szczegółach i powiadomić oprogramowanie.

Avira Antivirus Security dla Androida

Avira Antivirus umożliwia podłączenie urządzeń do konta podstawowego w celu zabezpieczenia przed kradzieżą. Jednak nawet jeśli masz obsługę wielu urządzeń, wersja premium kosztuje dodatkowo 11,99 USD rocznie. Przyjrzymy się, jak go zainstalować. Zacznij od przejścia do sklepu Google Play i przeszukania programu Avira Antivirus Security. Następnie dotknij przycisk instalacji, a następnie przycisk Otwórz, gdy zakończy.

Ekrany instalacyjne Avira

Na poniższym ekranie możesz wybrać się na wycieczkę. W naszym celu pominiemy ten ekran i zarejestrujemy się później. Stąd możesz włączyć funkcję antykradzieżową. Umożliwi to ręczne śledzenie urządzenia. Jeśli kiedykolwiek skradziono Ci telefon, może to być przydatne narzędzie. Dobrze jest również, jeśli masz dzieci i chcesz wiedzieć, czy są tam, gdzie mówią. Dotykając ikony antywirusa, zobaczysz ekran podobny do tego z prawej strony. Teraz możesz przeskanować urządzenie, aby upewnić się, że nie ma wirusów. Jeśli zdecydujesz się zalogować, możesz korzystać ze wszystkich funkcji wersji mobilnej.

Tour Avira mobile

Dodatkowe funkcje, które mogą być używane ze środkowego ekranu, to Avira SafeSearch, Blokada aplikacji, Czarna lista (w przypadku niechcianych połączeń), Doradca prywatności (w celu ustalenia, które aplikacje mogą wpływać na twoją prywatność), Avira Optimizer, Identity Safeguard i Secure Browsing (wersja Pro tylko). Wersja Avira Antivirus na iOS jest podobna.

Końcowe przemyślenia

Okazało się, że Avira Antivirus Pro jest dobrym produktem dookoła. Nasze testy wykazały szybką reakcję na wirusy, a wyniki te zostały poparte wynikami niezależnych laboratoriów. Avira Antivirus Pro nie wymaga dużych zasobów, więc nawet starsze komputery powinny być przydatne podczas skanowania. Podczas skanowania nie mieliśmy problemów z prędkością komputera. Należy przeskanować wszystkie podłączone dyski zewnętrzne, ponieważ nie będą one skanowane automatycznie. Chroń trzy komputery za pomocą jednej licencji.

Przycisk Avira

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map