Private Tunnel Review 2018

Private Tunnel VPN jest zarządzany przez zespół OpenVPN Technologies Inc. Wielu z was zapewne wie, że jest to firma stojąca za de facto standardowym protokołem VPN, OpenVPN. Dzięki temu mają reputację jednej z najbardziej zaufanych firm w branży prywatności w Internecie. Infrastruktura VPN Private Tunnel została zbudowana przy użyciu funkcji OpenVPN nowej generacji. W ten sposób połączenie przez jeden z ich serwerów VPN zapewnia bezpieczne szyfrowanie ruchu internetowego na lotniskach, hotelach, ulubionej kawiarni lub kawiarni lub w innych publicznych miejscach Wi-Fi. Może także pomóc chronić prywatność online podczas surfowania po Internecie z dowolnego miejsca.


Przegląd VPN prywatnego tunelu

Plany prywatnego tunelu & cennik

Private Tunnel VPN ma nieco inną strukturę marketingową niż większość innych internetowych usług prywatności. Oferują dwa rodzaje planów cenowych: stały i elastyczny. Plany te różnią się tylko liczbą urządzeń, które mogą jednocześnie łączyć się z siecią VPN.

Stały plan Private Tunnel pozwala na maksymalnie trzy jednoczesne urządzenia na subskrypcję. Jest sprzedawany przy użyciu dwóch różnych pakietów terminowych: miesięcznego i rocznego. Ich miesięczny pakiet wynosi 6 USD miesięcznie. Podobnie jak wielu innych dostawców, oferują zniżki na swoje roczne pakiety. W związku z tym możesz uzyskać rok usługi prywatnego tunelu za 35 USD. Jest to oszczędność 50% zniżki na cenę miesięczną.

Prywatne ceny tuneli

Jak już powiedzieliśmy, elastyczny plan pozwala na więcej niż trzy jednoczesne połączenia na jednym koncie. Jednak każde dodatkowe urządzenie powyżej trzech kosztuje 6 USD miesięcznie lub 35 USD rocznie, w zależności od wybranego pakietu. Wielu dostawców oferuje teraz do pięciu jednoczesnych połączeń na konto.

Dlatego uważamy, że elastyczny plan taryfowy jest bardziej ukierunkowany na małe firmy w zależności od indywidualnych potrzeb VPN. Konta Private Tunnel umożliwiają dodawanie zastosowań do własnego konta, dlatego konta elastyczne mogą dodawać użytkowników do 100. Takie konto pozwoliłoby na jednoczesne korzystanie z niego nawet 100 użytkownikom. To sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla wielu małych firm.

Opcje płatności

Private Tunnel ma wiele metod płatności za swoją usługę VPN. Obejmują one wszystkie główne karty kredytowe i debetowe. Jeśli chcesz zarządzać swoimi zakupami online z centralnej lokalizacji, akceptują one zakupy przez PayPal. Możesz również użyć swojego konta bankowego, aby za niego zapłacić. Użytkownicy iOS mogą także korzystać z kart podarunkowych Apple. Bitcoiny i inne anonimowe kryptowaluty nie są obecnie akceptowane.

Bezpłatna 7-dniowa wersja próbna VPN

W przeciwieństwie do wielu dzisiejszych dostawców Private Tunnel oferuje wszystkim nowym użytkownikom bezpłatną 7-dniową wersję próbną ich usługi VPN. To powinno dać ci dużo czasu na przetestowanie sieci VPN i sprawdzenie, czy odpowiada Twoim potrzebom. Przetestuj go na wszystkich urządzeniach, z którymi zamierzasz go używać. Upewnij się również, że jesteś zadowolony z jego wydajności na wszystkich witrynach, do których zamierzasz uzyskać dostęp.

Jeśli chcesz wypróbować usługę Private Tunnel VPN, wszystko, czego potrzebujesz, aby skorzystać z tej oferty, to adres e-mail i hasło. Możesz założyć konto na ich stronie internetowej. Po utworzeniu konta aktywuj je, klikając link aktywacyjny w e-mailu powitalnym. Jest to zilustrowane w praktycznej części naszej recenzji Private Tunnel VPN.

Sieć VPN & Lokalizacje serwerów

Sieć VPN Private Tunnel składa się z ponad 50 serwerów w 23 regionach. Są one rozmieszczone w 12 krajach na trzech różnych kontynentach. Chociaż ich sieć jest stosunkowo niewielka, umieścili serwery, aby zmaksymalizować ogólny zasięg i wydajność.

Sieć prywatnych tuneli

Sieć VPN ma wiele lokalizacji w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Ma także serwery w Kanadzie i Azji. Dzięki temu Private Tunnel może udostępniać swoim abonentom wiele wirtualnych miejsc VPN do popularnych lokalizacji. Ich obecne sieci są następujące:

 • Azja
  • Hongkong, Hongkong; Tokio, Japonia
 • Europa
  • Amsterdam, Holandia; Frankfurt, Niemcy; Londyn, Wielka Brytania; Madryt, Hiszpania; Mediolan, Włochy; Paryż, Francja; Sztokholm, Szwecja; Zurych, Szwajcaria
 • Ameryka północna
  • Montreal, Kanada
  • Stany Zjednoczone: Ashburn, VA; Atlanta, GA; Chicago, IL; Denver, CO; Los Angeles, CA; Miami, Floryda; Phoenix, AZ; Salt Lake City, UT; San Jose, Kalifornia; Seattle, stan Waszyngton; Nowy Jork, NY

Chociaż Private Tunnel VPN nie zabrania ruchu P2P w swojej sieci, przestrzega i egzekwuje ustawę Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Zawiesią konta, które naruszają jego wytyczne. Rejestrują również niektóre informacje z dziennika połączeń do celów konserwacji sieci. Dlatego mogą nie być idealnym rozwiązaniem dla użytkowników torrentów.

Odwiedź prywatny tunel

Ochrona Twojej prywatności i anonimowości dzięki Private Tunnel VPN

Private Tunnel i jego spółka dominująca, OpenVPN Technologies Inc., znajdują się w Stanach Zjednoczonych. W szczególności znajdują się w Pleasanton w Kalifornii i podlegają tam przepisom jurysdykcyjnym. W przeciwieństwie do tego, w co wielu wierzy. Stany Zjednoczone nie mają obecnie żadnych przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Są jednak członkami założycielami sieci wymiany danych wywiadowczych „pięciu oczu”. Dane osobowe, które Private Tunnel gromadzi na Twój temat, są przechowywane w domu i w większości przypadków nie są udostępniane stronom trzecim. Wyjątek jest podany w ich Regulaminie w następujący sposób:

Informacje podane przez Ciebie przy zakupie, połączeniu i korzystaniu z usługi są dostępne tylko dla Firmy. Twoje informacje mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nas w celu świadczenia Ci naszych usług. Szanujemy Twoją prywatność i nie ujawniamy jej stronom trzecim, z wyjątkiem następujących sytuacji:

Na wniosek organów ścigania zgodnie z wszystkimi procedurami ustanowionymi przez prawo.
Użytkownik naruszył zasady korzystania z usługi.

Chociaż Private Tunnel VPN nie rejestruje żadnej aktywności swoich użytkowników podczas korzystania z ich usługi, rejestrują niektóre dane połączenia, aby monitorować oszustwa, przeprowadzać konserwację sieci i pomagać poprawić wydajność sieci. Oto krótki fragment ich Warunków świadczenia usług (TOS) wyjaśniający to własnymi słowami:

Pliki dziennika przechowywane na naszych serwerach służą wyłącznie do monitorowania wydajności serwera, identyfikowania błędów oprogramowania, identyfikowania potencjalnych naruszeń bezpieczeństwa oraz w celu identyfikowania nadużyć użytkowników. Pliki dziennika nie są używane do monitorowania ani cenzurowania działań internetowych. Szanujemy twoją prywatność. Nie interesuje nas to, co robisz w Internecie.

Te dzienniki zawierają tylko czas połączenia i całkowitą wykorzystaną przepustowość. Nie przechowują niczego na temat Twojej historii internetowej ani żadnej aktywności online. Private Tunnel VPN przechowuje te dzienniki przez dwa tygodnie, a następnie usuwa je z systemu. Wolelibyśmy, żeby nic nie rejestrowali, ale doceniają ich uczciwość.

Private Tunnel obecnie nie obsługuje Bitcoin ani żadnej innej anonimowej metody płatności. Ponadto zgadzasz się na weryfikację tożsamości. Ich własnymi słowami z TOS:

Zgadzasz się, że możemy zweryfikować twoją tożsamość i ewentualnie twój numer telefonu komórkowego poprzez weryfikację SMS.

Osobiście nie lubimy podawać naszego numeru telefonu komórkowego do weryfikacji SMS. Private Tunnel zweryfikuje Twoją tożsamość w celu zapobiegania oszustwom. Jest to przeciwieństwo anonimowej rejestracji i może być decydującym czynnikiem dla niektórych czytelników.

Wreszcie, jeśli chodzi o prywatność w Internecie, nie wykryto wycieków podczas korzystania z usługi Private Tunnel. Chroni również przed rozproszonymi atakami typu „odmowa usługi” (DDoS) i złośliwym oprogramowaniem. Usługa korzysta z OpenDNS w celu zabezpieczenia i ochrony Twoich zapytań przed osobami trzecimi

Podsumowując, Twoja prywatność i anonimowość podczas korzystania z usługi VPN Private Tunnel to mieszana torba. Znajdują się one w Kalifornii, a zatem podlegają jego przepisom jurysdykcyjnym, a także prawom Stanów Zjednoczonych. Prowadzą niektóre dzienniki połączeń i nie ma anonimowego sposobu na zakup usługi.

Jak zauważyliśmy, nie wykryto wycieków internetowych podczas korzystania z ich sieci VPN, dlatego twoja prywatność w Internecie jest chroniona. Korzystanie z serwerów VPN Private Tunnel do łączenia się z Internetem chroni cię przed złośliwymi stronami trzecimi lub po prostu ciekawskimi szpiegami. W związku z tym zalecamy sprawdzenie, do czego jest potrzebny VPN, oraz dokładne sprawdzenie jego warunków korzystania i polityki prywatności, aby sprawdzić, czy te potrzeby są spełnione.

Zabezpieczanie ruchu online dzięki VPN Private Tunnel

Domyślny protokół OpenVPN

Private Tunnel używa OpenVPN jako jedynego protokołu dla sieci VPN. Nie zezwalają na używanie innych protokołów do nawiązywania połączeń sieciowych. Dlatego jeśli spróbujesz połączyć się przy użyciu jednego z typowych wbudowanych protokołów: IKEv2, SSTP, L2TP lub PPTP, połączenie po prostu się nie powiedzie. Oznacza to, że nie będziesz mógł korzystać z ich usług VPN, jeśli nie możesz połączyć się za pomocą OpenVPN. Posiadają niestandardowe oprogramowanie dla większości głównych platform, w tym Windows, Mac OS X, iOS, Amazon i Android. Dodatkowo ich usługę można ręcznie skonfigurować dla dowolnej platformy obsługującej protokół OpenVPN.

RSA- 2048 Uścisk dłoni

Private Tunnel używa TLS do uwierzytelniania i kontroli serwera w celu ustanowienia początkowego tunelu szyfrowania. Wykorzystuje certyfikaty bitowe RSA-2048 do weryfikacji wszystkich wynegocjowanych kluczy. Certyfikaty są weryfikowane przy użyciu SHA256, a klucze Ephemeral Diffie-Hellman (DHE) służą do ustanowienia tajemnicy forward. Po wynegocjowaniu tych kluczy są one przesyłane przez bezpieczny tunel między serwerem VPN a urządzeniami klienckimi. Oba klucze są ważne, aby usprawnić proces przesyłania. Przekazywanie tajemnicy gwarantuje, że tylko małe okno ruchu internetowego może zostać naruszone.

Szyfrowanie danych

Private Tunnel korzysta z Advanced Encryption Standard (AES) z 128-bitową długością klucza w trybie Galois / Counter (GCM) do szyfrowania twojego ruchu internetowego. Wybrali ten standard szyfrowania, ponieważ jest stosunkowo szybki, ale zapewnia silne bezpieczeństwo danych, którymi jest szyfrowany. Zazwyczaj jest to napisane jako AES-128-GCM i uważają, że jest ogólnie uważane za bezpieczne i szybkie dla każdej aplikacji. Zapewnia to, że twoje połączenie VPN jest szybkie i bezpieczne przed złośliwymi atakami w Internecie.

Podczas gdy niektórzy dostawcy mogą reklamować „większą liczbę bitów”, Private Tunnel uważa, że ​​jest to tylko zasłona dymna, aby przekonać potencjalnych użytkowników, że ich VPN jest bezpieczniejszy. Ponieważ jednak większość dzisiejszych metod szyfrowania jest często łamana przez wykrywanie słabych punktów w sposobie przetwarzania zaszyfrowanych danych, a nie przez atakowanie samego algorytmu szyfrowania, uważają, że jest to fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, większa liczba bitów przekłada się na większą moc przetwarzania do szyfrowania / deszyfrowania danych. Powoduje to opóźnienia, które mogą spowolnić połączenie VPN.

Uwierzytelnianie danych

Uwierzytelnianie danych odbywa się za pomocą algorytmu SHA256 HMAC. Chroni to Twój ruch przed atakami Man in the Middle (MitM) i chroni go przed ingerencją z zewnątrz

Podsumowując, protokół i algorytmy OpenVPN zaimplementowane przez sieć VPN Private Tunnel zapewniają bezpieczne szyfrowanie całego ruchu internetowego. Zapewni to spokój podczas przesyłania strumieniowego treści lub uzyskiwania dostępu do usług finansowych online z ulubionej kawiarni.

Klient & Pomoc techniczna

Pierwszą linią wsparcia Private Tunnel jest ich usługa czatu online, która z naszego doświadczenia była bardzo responsywna. Specjalista wsparcia pojawił się niemal natychmiast, aby odpowiedzieć na nasze pytania. Byli biegli w rozwiązywaniu niektórych problemów z połączeniem i udzielaniu odpowiedzi na ogólne pytania dotyczące ich usług.

Bardziej techniczne pytania wymagały wysłania pomocy e-mailem, która, jak powiedzieli, może zająć od 12 do 24 godzin na odpowiedź. Przesłaliśmy trzy zapytania techniczne. Byliśmy mile zaskoczeni, widząc, że na dwie odpowiedziano w około godzinę, a druga zajęła około trzy.

Prywatny tunel ma również małą stronę pomocy technicznej na swojej stronie internetowej. Ta strona jest podzielona na cztery sekcje: konto, fakturowanie, połączenie i FAQ. Ułatwia to sprawdzenie, czy mają odpowiedź na twoje pytanie lub czy musisz utworzyć bilet. Są również obecni w mediach społecznościowych na Facebooku, Twitterze, Instagramie i innych. Na koniec przechowują również aktualną stronę z wiadomościami, na której omawiają rozwiązania typowych problemów bezpieczeństwa, z jakimi borykają się ludzie.

Praktyczne testy prywatnego tunelu VPN

Private Tunnel VPN opracował niestandardowe oprogramowanie dla urządzeń z systemami Windows, MacOS X, iOS i Android. Wszystkie łączą się przy użyciu protokołu OpenVPN. Jest to jedyny protokół VPN obsługiwany przez ich sieć, chociaż ich oprogramowanie Windows obsługuje różne połączenia proxy w razie potrzeby. Odpowiednie wersje systemu operacyjnego niezbędne do uruchomienia tych klientów i aplikacji są następujące:

 • Windows – Windows 7 i nowszy.
 • Prochowiec– OS X 10.x i nowszy.
 • iOS – iOS 6.0 lub nowszy.
 • Android – Android 4.1 i nowsze.

Musisz utworzyć konto, aby móc połączyć się z siecią Private Tunnel serwerów VPN.

Rejestracja prywatnego konta tunelowego

Po kliknięciu, aby zarejestrować się w usłudze Private Tunnel, zostanie wyświetlona strona umożliwiająca utworzenie konta. Wszystko, co jest potrzebne do tego konta, to adres e-mail i hasło.

Utwórz prywatne konto tunelowe

Wpisz swój adres e-mail, wybierz hasło i wprowadź je ponownie w celu weryfikacji. Zaznacz pole „Nie jestem robotem” i kliknij przycisk „Utwórz konto”. Po utworzeniu konta aktywuj je, klikając link w e-mailu powitalnym. Spowoduje to otwarcie strony internetowej Private Tunnel z następującym komunikatem.

Aktywacja prywatnego konta tunelowego

Po kliknięciu tego linku „Aktywuj” zostanie wyświetlona strona umożliwiająca wybranie odpowiedniego planu VPN.

Wybierz plan prywatnego tunelu

Wybierz swój plan, klikając „Miesięczny” lub „Roczny”, a następnie przycisk „Rozpocznij bezpłatny okres próbny” pod nim. Spowoduje to otwarcie strony portalu konta z wyświetlonymi informacjami o subskrypcji.

Informacje o subskrypcji portalu prywatnego tunelu tunelowego

Po zarejestrowaniu konta Private Tunnel VPN możesz pobrać i zainstalować odpowiednie oprogramowanie na swoim urządzeniu.

Kliknięcie ikony listy (trzy poziome linie) pozwoli ci wybrać ikonę menu w prawym górnym rogu strony portalu. Wybierz „Pobierz” z wynikowego menu. Wybierz odpowiednią ikonę i przycisk „Pobierz dla…”, aby rozpocząć proces instalacji systemu operacyjnego.

Pobierz oprogramowanie Private Tunnel

Wybranie ikon systemu Windows lub Mac pozwoli Ci pobrać plik instalacyjny na komputer, laptop lub tablet. Wybranie Androida, Amazon lub iOS otworzy odpowiedni sklep z aplikacjami. Tam możesz rozpocząć instalację aplikacji Private Tunnel na swoim urządzeniu mobilnym.

Klient Private Tunnel VPN dla Windows

Instalowanie Private Tunnel dla Windows

Po pobraniu pliku instalacyjnego systemu Windows na komputer uruchom go jako administrator. Rozpocznie się proces instalacji na pulpicie. Wybierz folder, w którym chcesz przechowywać oprogramowanie, a następnie wybierz „Zainstaluj”.

Instalacja prywatnego tunelu

Po krótkim czasie wyświetli się ekran zakończenia instalacji. Zaznacz pole „Rozpocznij prywatny tunel teraz” i kliknij przycisk „Zakończ”, aby zakończyć instalację i otworzyć klienta Windows po raz pierwszy.

Logowanie do klienta Windows

Gdy klient otworzy się po raz pierwszy, musisz się upewnić, że masz ważne konto, zanim będziesz mógł zalogować się do usługi Private Tunnel. Wprowadź adres e-mail i hasło użyte do utworzenia konta, a następnie kliknij „Zaloguj się”. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, aby je utworzyć.

Prywatny tunel Zaloguj się

Twoje pierwsze połączenie z siecią VPN

Po zweryfikowaniu poświadczeń autoryzacyjnych klient otworzy ekran wyboru serwera. Kliknij miasto, aby zainicjować pierwsze połączenie z siecią VPN prywatnego tunelu. Zauważ, że ostatnie połączenie jest pokazane na górze listy. Przewiń w dół i wybierz Nowy Jork, NY, aby rozpocząć.

Oprogramowanie Private Tunnel wyświetli monit o zakończenie połączenia z nowym serwerem, a następnie poprosi o zezwolenie na ustanowienie połączenia sieciowego VPN z komputera. Kliknięcie przycisku „OK” spowoduje zakończenie połączenia z serwerem w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork.

Twoje pierwsze prywatne połączenie tunelowe

Ekran deski rozdzielczej wyświetli bieżącego użytkownika, wirtualną lokalizację i adres IP przypisany przez serwer VPN. Możesz także otworzyć stronę portalu konta i sprawdzić informacje o bieżącej subskrypcji tutaj.

Zanim spojrzymy na klienta Windows w dalszej akcji, przyjrzyjmy się najpierw ustawieniom połączenia. Dostęp do nich można uzyskać, klikając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego.

Prywatny tunel dla ustawień klienta Windows

Menu klienta zawiera trzy elementy: Informacje, Ustawienia i Wylogowanie. Informacje wyświetla ekran pokazujący aktualną wersję oprogramowania i inne informacje. Wybór wylogowania spowoduje wyświetlenie monitu o wylogowanie. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz opcję tak, przy następnym uruchomieniu klienta konieczne będzie ponowne wprowadzenie poświadczeń.

Ostatni element, Ustawienia, ma trzy parametry, które można ustawić ręcznie:

 • Automatyczny start – automatycznie uruchomi klienta po otwarciu systemu Windows, jeśli jest ustawiony na tak.
 • Protokoły – pozwoli ci wybrać sposób zastosowania OpenVPN do twoich połączeń sieciowych.
  • Adaptacyjny – jest domyślnym protokołem. Najpierw próbuje się połączyć za pomocą OpenVPN UDP. Jeśli się nie powiedzie, spróbuje połączyć się z OpenVPN TCP w różnych formach.
  • UDP – jest najszybszym protokołem OpenVPN, ponieważ nie sprawdza zagubionych lub nieuporządkowanych pakietów. Po prostu transportuje je, kiedy przybywają.
  • TCP – jest najbardziej niezawodnym protokołem OpenVPN, ponieważ sprawdza błędy pakietów danych i je poprawia. To sprawia, że ​​lepiej nadaje się do dalekich lub słabych sygnałów sieciowych, ale jest wolniejszy niż UDP.
  • Http Proxy – korzysta z połączenia TCP ukrytego na zwykłym porcie internetowym 80 w celu zapewnienia większej prywatności
  • OBFS i Hybrydowe serwery proxy OBFS– są połączeniami TCP zaciemnionymi (zakodowanymi) na porcie wybranym przez oprogramowanie Private Tunnel. Zapewnia to jeszcze większą prywatność w przypadku głębokiej inspekcji pakietów.

Ustawienia klienta Windows dla prywatnego tunelu

 • Limit czasu połączenia – kontrolować czas, po którym połączenie jest uważane za awarię i jest ponawiane. Może to zająć następujące wartości: adaptacyjny, 6 sekund, 20 sekund, 30 sekund, 1 minuta, 1 minuta 30 sekund i dwie minuty. Adaptacyjne to ustawienie domyślne, które pozwala oprogramowaniu decydować o użyciu niektórych parametrów połączenia wewnętrznego.

Klient Windows VPN w akcji

Teraz, gdy przeanalizowaliśmy ustawienia połączenia dla klienta Windows, przyjrzyjmy się temu w działaniu. Zmiana wirtualnych lokalizacji jest łatwa. Kliknij przycisk „Rozłącz”, a następnie po wyświetleniu monitu wybierz opcję „Tak”. Kliknij ostatnią lokalizację, z którą pomyślnie nawiązałeś połączenie. Zauważ, że ta lokalizacja znajduje się teraz na górze listy regionów. Teraz wybierz inną lokalizację, np. Montreal, QC w Kanadzie, aby dokończyć zmiany regionalne.

Odłączanie i wybór nowej wirtualnej lokalizacji

Teraz połączmy się z siecią VPN Private Tunnel i zmień wirtualne regiony bez uprzedniego rozłączenia. Najpierw kliknij „Połącz”. Zauważ, że lokalizacja w Montrealu znajduje się teraz na górze listy. Przewiń w dół i wybierz lokalizację Wielka Brytania, Londyn. Wyświetla się monit z pytaniem, czy chcesz zmienić serwer z Montrealu na Londyn. Kliknięcie „Tak” kończy zmianę w wirtualnym regionie Londynu.

Zmiana wirtualnych regionów za pomocą usługi prywatnego tunelu

Jak widać, instalacja i używanie klienta Private Tunnel dla Windows jest łatwe. Istnieje kilka podstawowych ustawień połączenia dla klienta, ale większość użytkowników może po prostu zaakceptować ustawienia domyślne. Połączenie z serwerem w sieci VPN Private Tunnel zajmuje tylko jedno lub dwa kliknięcia. Jeśli chcesz się połączyć lub rozłączyć z serwerem w bieżącym regionie, wybierz odpowiedni przycisk. Aby zmienić wirtualne lokalizacje, po prostu wybierz nowy region, a następnie powiedz „Tak” w wyświetlonym monicie.

Odwiedź prywatny tunel

Aplikacja Android Tunnel Private Tunnel

Instalowanie aplikacji na Androida

Wejdź na stronę Private Tunnel VPN, przewiń w dół do obszaru pobierania na urządzeniu mobilnym i dotknij ikony Androida. Spowoduje to otwarcie strony instalacji Private Tunnel VPN w sklepie Google Play. Naciśnij przycisk „Zainstaluj”, aby rozpocząć pobieranie na telefon z Androidem. Po zakończeniu instalacji dotknij „Otwórz”, aby z niej skorzystać.

Instalacja aplikacji na prywatny tunel na Androida

Logowanie do aplikacji na Androida

Aby móc korzystać z usługi Private Tunnel VPN na telefonie lub tablecie, musisz uwierzytelnić swoje konto. Wystarczy wpisać adres e-mail i hasło użyte do utworzenia konta w celu weryfikacji subskrypcji. Naciśnij przycisk „Zaloguj się”, aby rozpocząć korzystanie z aplikacji po raz pierwszy.

Logowanie do aplikacji Private Tunnel Andriod

Nawiązywanie pierwszego połączenia z aplikacją na Androida

Zostanie otwarty ekran bramy VPN dla aplikacji. Nawiązanie pierwszego połączenia z siecią Private Tunnel jest łatwe. Wystarczy dotknąć regionu Ashburn, VA w Stanach Zjednoczonych. Zauważ, że jest zaznaczone, co wskazuje, że jest to bieżący region wirtualny. Spowoduje to wyświetlenie monitu o zezwolenie Private Tunnel na utworzenie połączenia z siecią VPN. Stuknij „OK”, aby zaakceptować, a konfiguracja wirtualnej lokalizacji w Wirginii zostanie zakończona.

Twoje pierwsze prywatne połączenie VPN z tunelem

Podłączony ekran aplikacji deski rozdzielczej wyświetla mapę ze znacznikiem lokalizacji, bieżącą bramą VPN, adresem IP przypisanym przez serwer oraz zastosowanym protokołem / portem. Przewijanie w prawo otwiera ekran, który wyświetla przepustowość przesyłania i pobierania w czasie. Jest to wyświetlane liczbowo, a także graficznie.

Zanim przyjrzymy się dokładniej aplikacji w akcji, sprawdźmy menu aplikacji.

Prywatny tunel dla menu aplikacji na Androida

Można to uzyskać, dotykając ikony (trzy poziome linie) w lewym górnym rogu ekranu deski rozdzielczej. Pozycje menu są następujące:

 • Wsparcie – otwiera stronę pomocy technicznej na stronie Private Tunnel.
 • Ustawienia – pozwala zmienić protokół połączenia i limit czasu. Zbadamy je za chwilę.
 • Powiadomienia – wyświetla najnowsze powiadomienia aplikacji.
 • Plik dziennika – wyświetla dziennik połączeń i umożliwia udostępnienie go wsparciu Private Tunnel w przypadku problemów.
 • Moja subskrypcja – otwiera stronę z informacjami o subskrypcji portalu.
 • Wyloguj – monituje o zamknięcie bieżącego połączenia i wylogowuje z aplikacji.

Menu aplikacji Android Private Tunnel

Prywatny tunel dla aplikacji na Androida

Ustawienia połączenia aplikacji na Androida, które możesz zmienić, są następujące:

 • Protokoły VPN – wszystkie są oparte na OpenVPN.
  • Adaptacyjny – jest domyślnym protokołem. Próbuje użyć UDP do połączenia, a jeśli to się nie powiedzie, przechodzi na TCP.
  • UDP – jest najszybszym protokołem OpenVPN, ponieważ nie sprawdza błędów.
  • TCP – Jest wolniejszy niż UDP, ponieważ koryguje błędy pakietów danych.
  • Http Proxy – protokół TCP przesłany przez port 80.
  • Serwer proxy OBSF – protokół TCP przesłany przez port wybrany przez oprogramowanie.

Prywatne protokoły VPN Android App Protocols in Action

 • Czas połączenia minął – oznacza czas oczekiwania przed zainicjowaniem próby połączenia. Możesz ustawić to na 10 sekund, 30 sekund, 1 minutę, 2 minuty lub ciągle próbować.

Aplikacja Android VPN w akcji

Odłączanie się od prywatnego serwera VPN Tunnel i przechodzenie na jeden w innym regionie jest łatwe. Najpierw dotknij przełącznika połączenia, aby rozłączyć się z bieżącym serwerem. Następnie dotknij nazwy lokalizacji. Spowoduje to otwarcie listy bram z naszym bieżącym regionem na górze. Przewiń w dół i wybierz region Montreal, Kalifornia, który kończy połączenie z nowym serwerem.

Odłączanie i zmiana prywatnych serwerów tunelowych

Aby zmienić regiony wirtualne bez rozłączania się z bieżącym, dotknij bieżącego połączenia, aby otworzyć listę bram VPN. Następnie wybierz nową lokalizację, np. Londyn, Wielka Brytania. Po wyświetleniu monitu dotknij „OK”, aby zmienić połączenie, aby zakończyć proces.

Zmiana regionów za pomocą aplikacji Android Tunnel Private Tunnel

Aplikację Private Tunnel VPN na Androida można łatwo zainstalować na telefonie lub tablecie. Po zainstalowaniu możesz użyć go do połączenia się z ich usługą za pomocą jednego lub dwóch dotknięć. Zamiany serwerów na nowe regiony można wykonywać bez rozłączania. Ułatwia to zmianę wirtualnych regionów, aby uzyskać dostęp do lokalnego banku lub ulubionych treści przesyłanych strumieniowo.

Test prędkości VPN w prywatnym tunelu

Ogólna wydajność sieci Private Tunnel była dobra. Test prędkości pokazuje, że ich sieć działała zadowalająco. Podobnie jak w przypadku większości dostawców, nastąpiła pewna utrata prędkości Internetu podczas łączenia się z usługą Private Tunnel. Utrata wynika przede wszystkim z kosztów obliczeniowych związanych z szyfrowaniem całego ruchu internetowego.

Prywatny test prędkości tunelu

Jak widać na powyższych zdjęciach, szyfrowane połączenie Private Tunnel obniżyło naszą podstawową prędkość pobierania ISP z 28,30 Mb / s do 23,72 Mb / s. Jest to spadek o około 16% na serwer w Chicago, co jest umiarkowanym spadkiem, ale nadal jest akceptowalne. Ta utrata wydajności jest równoważona przez dodatkowe zabezpieczenia zapewniane przez ich szyfrowanie. Spokój podczas surfowania w ulubionej kawiarni lub oglądania ulubionego programu podczas oczekiwania na następny lot jest wart utraty prędkości pobierania.

Wniosek

Private Tunnel działa w branży prywatności w Internecie od 2004 roku. Ich siecią zarządza OpenVPN Technologies Inc., twórca protokołu OpenVPN typu open source używanego przez wielu dostawców VPN. To dało im trochę wiarygodności w branży.

Ich sieć jest stosunkowo niewielka, ale obejmuje najpopularniejsze regiony internetowe. Ma serwery w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Private Tunnel VPN ma ponad 50 serwerów w 12 różnych krajach z wieloma lokalizacjami w całych Stanach Zjednoczonych. Sieć nie ma ograniczeń w ruchu P2P, ale ponieważ rejestrują niektóre dane połączenia, może nie być najlepszym wyborem dla użytkowników torrentów. Tylko urządzenia, które obsługują OpenVPN, mogą łączyć się ze swoją siecią, wszystkie inne protokoły zerwają połączenie.

Private Tunnel ma niestandardowe oprogramowanie dla użytkowników systemów Windows, Mac OS X, iOS, Amazon i Android. Ich aplikacje są łatwe do zainstalowania. Są również łatwe w użyciu, ponieważ mają tylko kilka ustawień do dostosowania. Ich oprogramowanie obsługuje tylko protokół OpenVPN. Wszystkie oferowane przez nich opcje protokołu wykorzystują 128-bitowe szyfrowanie AES. Oprogramowanie obejmuje ochronę przed wyciekiem Internetu i zapytaniami DNS.

Private Tunnel ma agenta czatu na żywo na swojej stronie internetowej. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​jest to 24/7/365. Ich agenci czatu mają wiedzę na temat ogólnego użytkowania VPN, pytań rozliczeniowych i pytań technicznych niskiego poziomu. Więcej zaangażowanych problemów technicznych rozwiązuje starszy personel techniczny za pośrednictwem poczty elektronicznej i biletów online. Z trzech opublikowanych przez nas biletów, wszystkie otrzymały odpowiedź w ciągu kilku godzin. Mają też małe często zadawane pytania dotyczące pomocy technicznej i aktualną obecność w mediach społecznościowych.

Co najbardziej podobało nam się w Private Tunnel VPN:

 • Klienci niestandardowi dla systemu Windows, Mac OS X.
 • Aplikacje mobilne na urządzenia iOS, Amazon i Android.
 • Wyciek, kwerenda DNS i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem.
 • Nowi użytkownicy otrzymują 7-dniowe bezpłatne konto próbne.
 • Uczciwa cena za ich usługę.
 • Elastyczny plan dla małych firm.

Pomysły na ulepszenie usługi:

 • Rozwiń sieć o więcej lokalizacji (Europa Wschodnia, Oceania i Ameryka Południowa).
 • Dodaj przełącznik Kill do ich oprogramowania.
 • Zwiększ równoczesne połączenia dla stałego planu.

Sieć VPN Private Tunnel ma serwery na trzech kontynentach. Ich sieć ma serwery w Afryce, Azji, Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Zapewniają 7-dniowy bezpłatny okres próbny dla nowych kont. To pozwoli ci dużo czasu na przetestowanie ich usług i wsparcia. Jeśli spełnia wszystkie Twoje potrzeby online, możesz zarejestrować się już od 35 USD rocznie.

Odwiedź prywatny tunel

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map