İOS için En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları

elma deposuİOS 9’un piyasaya sürülmesi, iPhone ve iPad kullanıcılarının reklamları engelleme yeteneğini getirdi. Bu, iOS Eylül ayında kullanıma sunulduğundan beri reklam engelleme uygulamalarının popülerliğinin gösterdiği gibi çok beklenen bir özellikti. Piyasada çok sayıda reklam engelleyici var ve neredeyse günlük olarak uygulama mağazasına geliyor. Amacım, en iyi uygulamayı bulmanıza ve her birinin reklamları engellemeye nasıl gittiğini anlamanıza yardımcı olmaktır. Bazılarının, reklamlarının gösterilmesine izin vermek için Google ve Microsoft dahil reklamverenlerden ödeme kabul ettiğini öğrenmek sizi şaşırtabilir.


İşte iOS için en iyi reklam engelleyiciler listemiz. Önemli reklamverenleri ödeme karşılığında beyaz listeye ekledikleri için AdBlock Plus veya Crystal uygulamalarını önermediğimizi lütfen unutmayın. Buna uygun olup olmadığınıza karar verebilirsiniz, ancak uygulamalarını tanıtmıyoruz ve yapmayacağız.

RankAd BlockerPriceGet Uygulaması
1Arındırmak$ 1.99Arındırmak
21Blocker$ 2.991Blocker
3Blockr$ 0.99Blockr
4BlockBear$ 0.99BlockBear
5Silentium$ 1.99Silentium

Popüler AdBlock Plus yazılımının arkasındaki şirket olan Eyeo, reklamlarının engellenmemesi için beyaz listeye alınmasına izin vermek için Google, Microsoft ve Amazon dahil büyük reklamverenlerle çalışıyor. Maalesef mobil cihazlarda reklam engelleyici kullanma amacını bozuyor. Bu sadece kendinizi kötü amaçlı reklamlardan korumakla ilgili değildir. Mobil kullanıcılar, web sayfalarının daha hızlı yüklendiğini görür ve reklam engelleyicileri kullanarak daha az bant genişliği kullanır. Ben şahsen kullanıyorum Arındırmak iOS için ve konu hakkındaki tutumlarını takdir ediyorum.

Tweet'i Arındır

Eyeo, uygulama geliştiricilerine sistemlerini “onaylanmış” iş ortaklarından reklamları beyaz listeye eklemek için kullanıyor. Kaç geliştiricinin teklifi kabul ettiğini söylemek zor, ancak Crystal’in Eyeo beyaz listesini dahil etmeyi ve varsayılan olarak açmayı kabul ettiğini biliyoruz. Tabii ki AdBlock Plus veya Crystal’i önermiyoruz.

Gördüğünüz gibi, tüm reklam engelleyiciler eşit oluşturulmaz. Ücretsiz reklam engelleme uygulamalarını fark ederseniz kendinize nasıl para kazandıklarını sorun. Oran, beyaz liste reklamverenlerine yapılan bir anlaşmadır. Param için Safari’de hangi reklamların engellendiğini kontrol etmem ve Purify gibi uygulama geliştiricilerini satmamaları için desteklememden emin olmak için birkaç dolar değerinde.

Purify en sevdiğim reklam engelleyici ve iPhone’umdaki reklamları engellemek için güvendiğim kişi olduğundan, nasıl ayarlanacağı hakkında bir rehber paylaşmak istiyorum. Zor değil, ancak reklam engelleyicinin Safari’de yayınlanması için birkaç ayar arasında geçiş yapmanız gerekiyor. Apple, reklamları engellemek için erişim açtı, ancak Safari’nin uygulamayı kullanmayı bilmesi gerekiyor.

Purify kullanarak iPhone veya iPad’de Reklamları Engelleme

İlk yapmak isteyeceğiniz şey Apple’dan Purify’ı indirmektir uygulama mağazası.  Uygulamaya 1,99 $ maliyeti ve gelecekteki güncellemeleri içerir. Purify’ı indirdikten sonra uygulama için hızlı bir yol gösterebilirsiniz. Rehber iyi olsa da, ekran boyunca kurulum işleminde size yol göstereceğiz.

 • Aşama 1 – Ayarlar üzerine dokunun

iOS Ayarları

 • Adım 2 – Aşağı kaydırın ve Safari’ye dokunun

iOS Safari Ayarları

 • Aşama 3 – Aşağı kaydırın ve İçerik Engelleyiciler’e dokunun

iOS İçerik Engelleyicileri

 • 4. Adım – Purify’ı etkinleştirmek için kaydırıcıyı sağa kaydırın

Reklam Engelleyiciyi Artırmayı Etkinleştir

 • Adım 5 – Safari’ye dokunun ve bir web sitesi açın
 • 6. Adım – Aşağıdaki resmin altında gösterildiği gibi Paylaş düğmesine dokunun

Safari

 • Adım 7 – Diğer düğmesine dokunun

Safari - Arındır

 • 8. Adım – Purify Action’ların altta listelendiğini göreceksiniz. Hafifçe vurun, basılı tutun ve üstüne sürükleyin
 • 9. Adım – İşlemleri Temizle’yi etkinleştirmek için kaydırıcıyı sağa kaydırın

Eylemleri Arındır

 • 10. Adım – Artık web’e reklamsız göz atabilirsiniz

Hepsi bu kadar. Gördüğünüz gibi Purify’ı etkinleştirmek için atmanız gereken birkaç adım var. Aynı şey herhangi bir reklam engelleyici için de geçerlidir. İOS 9’da reklam engellemeye izin verdiği için Apple’a tezahürat ediyor, ancak uygulamaların nasıl etkinleştirileceği konusunda hala biraz eğitim var. Purify oldukça iyi bir iş çıkarıyor, ancak bazı uygulama geliştiricileri başlamanıza gerçekten yardımcı olacak yeterli ayrıntı vermeyi unutuyor. Sürecin gelecekte daha kolay olacağından şüpheleniyorum. Her iki şekilde de ayarladıktan sonra Purify harika çalışıyor.

İşte iOS için en iyi 5 reklam engelleyicimizin bir özeti. Hepsi iOS 9 veya üst sürümünü gerektirir ve hem iPhone hem de iPad’i destekler.

 1. Arındırmak – 1,99 ABD doları
 2. 1Blocker – 2,99 ABD doları
 3. Blockr – 0,99 ABD doları
 4. BlockBear – 0,99 ABD doları
 5. Silentium – 1,99 ABD doları

Liste için uygulamaları göz önüne alırken fiyatı dikkate almadım. Reklamları engellemenin birkaç kuruşa değdiğini garanti ederim. Safari ile web’de gezinirken hızlı bir hız artışı göreceksiniz. Ayrıca, reklamlar ve izleyiciler engellendiğinden bant genişliği kullanımınızın düştüğünü göreceksiniz. Uygulamalar Safari’de reklamları engellemek için mükemmel olsa da, uygulamalardaki reklamları engellemez. İnşallah gelecekte uygulamalarda reklamları engelleme yeteneğini göreceğiz. Eminim Purify gibi uygulama geliştiricileri bu özelliği gelecekte mümkünse memnuniyetle ekleyeceklerdir.

Listeye eklememiz gerektiğini düşündüğünüz başka bir reklam engelleyiciniz var mı? Eğer öyleyse lütfen bize bir tweet gönderin @VPNFan.  Ayrıca, ilgilendiğiniz gizlilikle ilgili diğer konuları da duymak isteriz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map