Využíva VPN údaje? Aký je dosah na limity údajov?

Dátové limityKoncepcia nemeraného dátového plánu pre mobilných operátorov v USA je stále relatívne nová. Zatiaľ čo niektorí používatelia nemerajú plány, väčšina stále používa limity údajov. Inými slovami, väčšina stále platí za množstvo údajov, ktoré používajú. To vedie k neustálej kontrole využívania údajov, aby ste neprekročili svoj strop. Ochrana vášho súkromia na cestách je veľmi dôležitá. Nikto nechce ukradnúť citlivé údaje. Pre tých, ktorí majú neobmedzený plán a podieľajú sa na priviazaní (pomocou mobilnej služby ako hotspot wifi), ste zraniteľní proti krádeži. Ak ste oboznámení s VPN, viete o pozitívnych výhodách používania VPN. Ak nie, pomôžeme vám s niektorými základmi a ukážeme vám, prečo je taký dôležitý. Začnime niektorými z veľkých dôvodov, ktoré stoja za používaním VPN a čo robí.


Dôvody použitia VPN a ako to funguje

Možno ste už počuli, že siete VPN pomôžu chrániť vaše súkromie, ale možno neviete ako, prečo je to dôležité, alebo dokonca, ak ich potrebujete. Ak ste osobou zameranou na bezpečnosť, možno už viete odpoveď na niektoré z týchto otázok. Ak ste v komunite nováčikom, je dobré používať VPN vždy, keď je to možné.

 • Používanie VPN na ochranu súkromia – Keď sa pripájate k serveru pomocou klientskeho softvéru, vytvoríte pre tento server zabezpečený tunel. Potom je všetka vaša prevádzka presmerovaná týmto spojením. To znamená, že vaše údaje sú šifrované a oveľa ťažšie ich získať bežnými prostriedkami. Ak ste v poslednom čase venovali pozornosť, viete, že niektoré federálne organizácie už využili príležitosť špehovať občanov.
 • Používanie siete VPN na obídenie obmedzení – Či už pracujete s meraným alebo obmedzeným dátovým plánom, spôsob používania služby môže byť obmedzený. S meraným plánom sa všetko započítava do vášho dátového stropu.

Ako sme už spomenuli, vaše údaje prechádzajú zabezpečeným pripojením, keď používate sieť VPN. To znamená, že údaje používate, keď ich používate. Ak pracujete na pláne, ktorý má dátový limit, použijete s VPN ďalšiu sumu. Bežné je zvýšenie o 5 až 15% oproti údajom, ktoré by ste bežne používali. Dôvodom je, že šifrované údaje zaberajú väčšiu šírku pásma ako nešifrované údaje. Ak máte dátový plán obmedzený, budete ho musieť sledovať. Napríklad, ak by ste chceli používať 10 GB dát, bolo by to iba 9 GB + 1 GB šifrovania. Nechceme, aby vás odrádzalo od používania siete VPN na ochranu vášho súkromia, pravdepodobne však viete, ako rýchlo sa môže zvýšiť využitie údajov. Dávajte pozor na svoje použitie. Inak by ste mohli nakoniec zaplatiť ďalších 10 až 15 dolárov za použitú GB v závislosti od operátora, ktorého používate.

Neobmedzené plány nie sú vždy neobmedzené

Aj keď každý americký dopravca ponúka nejakú formu „nemeraného“ plánu, nie je vždy skutočne neobmedzený. Bez ohľadu na to, aké sú vaše dôvody pre použitie nenasmerovaného plánu, určite existujú určité obmedzenia. Niektorí operátori šetria údaje na základe spôsobu, akým službu používate. Napríklad zákazníci T-Mobile môžu používať až 7 GB predtým, ako sa dostanú do škrtenia. AT&Limit T je 22 GB. Niektoré začínajú škrtiace rýchlosti už po 500mb. Môžete tiež očakávať, že niektoré použitia obmedzia určité použitie, napríklad použitie softvéru na torrentovanie, Netflix alebo iné. Použitím VPN a zmenou portu v VPN klientovi môžete pomôcť týmto spoločnostiam zabrániť v obmedzovaní sťahovania. Skôr ako to začnú, musia byť schopní zistiť, čo na internete robíte. Pripojenie VPN na porte 443 zastaví veľa obmedzovania prenosu.

Vplyv používania siete VPN na vaše dátové limity

Ak zistíte, že namiesto siete Wi-Fi potrebujete používať sieť VPN, rôzne protokoly a silné stránky šifrovania majú rôzne dopady na využitie údajov. Platí to bez ohľadu na to, či používate plán s meraním alebo s obmedzením. Nižšie je uvedený zoznam protokolov, úrovní šifrovania a ich dopadov. Najprv začneme s najmenším.

 • PPTP (128-bitové)
 • IKEv2 (128-bit)
 • L2TP / IPsec (128-bit)
 • OpenVPN (128-bitové)
 • Stealth / zahmlievaná OpenVPN (128-bitová verzia) (v niektorých službách uvidíte nastavenie)
 • IKEv2 (256-bit)
 • L2TP / IPsec (256-bit)
 • OpenVPN (256-bit)
 • Utajené / zahmlené OpenVPN (256-bitové)

Aj keď je OpenVPN najobľúbenejší z dôvodu rýchlosti a bezpečnosti, môžete vyskúšať aj ďalšie možnosti. Ak vám bude ponúknutá možnosť PPTP, nezabudnite, že jej tvorca už nemá pocit, že už poskytuje primeranú ochranu. Ostatní by vám však mali poskytnúť slušnú ochranu. Ako ste asi uhádli, nejasná 256-bitová verzia je najbezpečnejšia, ale najpomalšia. Dôrazne odporúčame používať IKEv2 pre iPhone prípojky. Jedna veľká výhoda oproti L2TP / IPSec je to, že IKEv2 sa rýchlo znova pripojí, ak pripojenie prestane fungovať alebo sa budete pohybovať medzi sieťami.

Pri pohľade na zoznam sa možno pýtate, aký je rozdiel medzi OpenVPN a verziami protokolov Stealth / zahmlené. Dôsledkom tajnosti je, že vaša sieť VPN je takmer nezistiteľná. To je, samozrejme, mimoriadne užitočné, ak navštevujete krajinu, v ktorej je používanie VPN opodstatnené. Zaberá väčšiu šírku pásma ako štandardná verzia OpenVPN, ale v niektorých prípadoch vás môže ušetriť od internetového škrtenia alebo v iných môže spôsobiť problémy..

Teraz sa pozrieme na niektoré štandardné dátové položky a ich približnú cenu šírky pásma. Nezabúdajte, že ide iba o odhady, takže vaše skutočné použitie sa môže líšiť. Nezabudnite, že používanie VPN môže zvýšiť tieto čísla o 5% až 15%. Toto malé zvýšenie stojí za to zabezpečiť vaše súkromie.

 • E-mail (odoslaný alebo prijatý, iba text) = 35 kB
 • E-mail (odoslaný alebo prijatý) s malými prílohami = 350 kB
 • 1 minúta pripojeného hrania = 1 MB
 • Príspevok na sociálnych sieťach = 250 kB
 • Štandardná webová stránka = 180 kB
 • 1 minúta streamovania hudby = 1 MB
 • Stiahnutie aplikácie / hry / skladby = 4 MB
 • 1 minúta streamovaného videa (SD) = 4,5 MB
 • 1 minúta streamovaného videa (HD) = 16,5 MB

Na záver dúfame, že sme na niektoré vaše otázky odpovedali a prinútili vás rozmýšľať o tom, ako čo najlepšie využiť sieť VPN na ochranu vašich mobilných dát. Aj keď to zvýši využitie šírky pásma o nepatrné množstvo, výhody, bezpečnosť a pokoj v duši, ktorý získate pri používaní siete VPN, sa oplatí. Prosím, neváhajte sa obrátiť na použitie @VPNFan ak máte akékoľvek ďalšie otázky.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map