Testy VPN – Ako skontrolovať úniky siete VPN

Test netesností VPNPoskytovatelia VPN niekedy nalákajú svojich používateľov na nesprávny pocit bezpečia. Nedávna štúdia zistila, že až 84% sietí VPN úniku vašej adresy IP. Keďže účelom VPN je zostať v anonymite, úniky vás nechávajú vystavené. Ďalší problém s niektorými poskytovateľmi pochádza z nefunkčných funkcií. Napríklad ochrana proti úniku IPv6 môže v skutočnosti uniknúť vašej IP alebo zabiť prepínače nemusia v skutočnosti brániť vysielaným informáciám. Z tohto dôvodu by ste mali otestovať pripojenie vášho obľúbeného poskytovateľa VPN, aby ste sa uistili, že prešiel týmito testami. Tu sú niektoré z našich obľúbených položiek, ktoré prešli testami úniku VPN.


Kontrola únikov

Jedným z najkomplexnejších webových stránok, ktoré otestujú vášho poskytovateľa VPN, je https://www.doileak.com site. Zdá sa, že ide o jednotné kontaktné miesto pre všetky najbežnejšie úniky a tiež niektoré neobvyklé úniky.

Tieto testy identifikujú:

 1. Vyžiadať IP – Tento test ukazuje vašu IP adresu na internete ako celku. Ak používate službu VPN, mala by namiesto vašej adresy zobrazovať ich adresu a polohu.
 2. Operačný systém – Na získanie týchto informácií používajú niekoľko rôznych nástrojov. To zahŕňa Javascript, prehliadače a odtlačky prstov TCP / IP.
 3. Typ pripojenia – Aj keď je to väčšinou totožné na všetkých zariadeniach, niektoré malé parametre sa implementujú rôzne podľa typov pripojenia. Pri pohľade na tieto parametre zvyčajne dokážu zistiť, ako je testovaný počítač pripojený k internetu.
 4. browser – Tento je podobný nástroju na zisťovanie OS, ktorý sme práve spomenuli. Zistia to rovnakým spôsobom.
 5. Zdroj požiadavky DNS – Únik DNS nevystavuje samotnú IP adresu, ale môže odhaliť, že to nie je to, čo vyzerá. Ako príklad používa Netflix také rady, aby zabránil geofosofingu. Zainteresovaný pozorovateľ so správnym oprávnením by mohol vášho poskytovateľa internetových služieb prinútiť k odhaleniu skutočnej adresy IP. Ak dostanete výsledok „zelený“, znamená to, že vaše požiadavky na DNS a HTTP sa zhodujú a zdá sa, že pochádzajú z rovnakej oblasti. Neznamená to však, že vaša skutočná adresa IP je skrytá.
 6. Rozdiel časových pásiem – Zistené používateľom Javascript, to určí, aké je vaše časové pásmo na základe vašej polohy. Ak používate sieť VPN, zobrazí sa časové pásmo polohy.
 7. SSL prevádzka – Ak vaša sieť VPN nepodporuje SSL, vaše údaje môžu prenášať všetky vaše citlivé údaje vo formáte obyčajného textu. Toto je, samozrejme, zlá vec. Budete sa chcieť uistiť, že tento poskytovateľ prešiel týmto testom.
 8. Netesnosť WebRTC IP – WebRTC znie ako dobrý nápad. Je to preto, že umožňuje videorozhovor, videohovory a zdieľanie prehľadávača P2P. Umožňuje však každej webovej stránke okamžite zistiť vašu skutočnú adresu IP. Ak chcete tento problém vyriešiť, budete chcieť získať rozšírenie prehliadača, ako je WebRTC Leak Prevent (pre Chrome)..
 9. Torrent IP – Pomocou tohto testu môžete overiť, či váš klient Torrent používa vašu VPN na odosielanie požiadaviek do sledovača Torrent.
 10. Torrent DNS – Tento test vám pomôže zistiť server DNS, ktorý používa váš torrent klient. Týmto spôsobom môžete overiť, či váš klient Torrent používa vašu VPN na odosielanie žiadostí do sledovača Torrent.
 11. Podpora Flash – Aj keď používanie programu Flash môže byť bežné, pri tomto teste sa zistí, či sa vo vašom systéme automaticky spustí. Ak je to tak, budete ho chcieť úplne zablokovať alebo sa aspoň uistiť, že sa nespustí automaticky.
 12. Podpora WebGL – Tento je skôr chybou ako netesnosťou. Neskôr by to mohlo byť bezpečnostné riziko.
 13. Súbory cookie tretích strán – Súbory cookie tretích strán uľahčujú spoločnostiam sledovať vašu online prítomnosť. Hoci sa vám môžu páčiť cielené reklamy, môže poskytnúť dostatok informácií na to, aby sa vaša skutočná adresa IP zhodovala s anonymnou adresou IP.

Aj keď táto testovacia webová stránka nemusí identifikovať všetko, dá vám dobré štartovacie miesto. K dispozícii je niekoľko ďalších webových stránok, ale tento má veľa najbežnejších testov. Majte na pamäti, že skupina, ktorá zverejňuje webové stránky, používa humor, ale dá vám vedieť, že by mohla potenciálne informácie zhromaždiť sama za seba. Informácie, ktoré zhromažďujú, môžu byť trochu znepokojujúce, ale ukazuje, ako, prečo a aké údaje možno zbierať.

Miesto testov úniku

Ako vidíte, testovanie vašej VPN môže byť jednoduché. Pomocou týchto testov môžete zistiť, či je váš poskytovateľ VPN vhodnou voľbou. Ak nie, zvážte jednu z našich obľúbených sietí VPN.

RankVPN ServiceVPN Fan
PriceVisitServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6,67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3,49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Súkromný prístup na internet$ 2,85PIA49checkboxcheckbox
4CyberGhost$ 2,75CyberGhost80checkboxcheckbox
5IPVanish$ 3,25IPVanish76checkbox
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map