StrongVPN Príručka nastavenia Mac

StrongVPN Macintosh StiahnutieStiahnite si klienta StrongVPN Mac zo stránky nastavení svojich webových stránok. V hlavnej ponuke stránky vyberte položku „Setup“ a potom kliknite na tlačidlo „StrongVPN for Macintosh“. Týmto sa otvorí dialógové okno, ktoré vám umožní uložiť inštalačný súbor klienta Mac do počítača. Klient je kompatibilný s Yosemite alebo El Capitan. Táto stránka obsahuje aj odkaz na staršieho klienta pre používateľov Snow Leopard, Lion, Mountain Lion a Mavericks. Stránka nastavenia klienta obsahuje aj manuálne pokyny na nastavenie rôznych verzií systému Mac OS X na používanie ich služieb s L2T a PPTP.


Po stiahnutí klienta do počítača ho otvorte kliknutím na ikonu aplikácie StrongVPN. Ak dostanete upozornenie, kliknutím na tlačidlo „Open“ (Otvoriť) ukážte, že tejto aplikácii dôverujete. V závislosti od toho, kde ste aplikáciu stiahli, sa môže zobraziť výzva na jej presunutie do priečinka aplikácií. Ak sa zobrazí výzva, kliknite na tlačidlo „Presunúť priečinok s aplikáciami“.

Zobrazí sa vám prihlasovacia a overovacia stránka. Zadajte svoju e-mailovú adresu a heslo, ktoré ste použili pri vytváraní účtu. Mali by ste ich tiež nájsť v uvítacom e-maile od StrongVPN. Po ich správnom zadaní kliknite na tlačidlo „Prihlásiť sa“. V tejto chvíli bude možno potrebné, aby ste v závislosti od nastavení vášho počítača mohli zadať svoje poverenia pre počítače Mac, aby mohla aplikácia nainštalovať pomocné nástroje. Ak je to váš prípad, zadajte svoje prihlasovacie údaje a kliknite na tlačidlo „Inštalovať pomocníka“. Teraz uvidíte okno klienta StrongVPN, ako je to zobrazené na obrázkoch nižšie.

Prvý obrázok nižšie ukazuje klienta v jeho odpojenom stave. Obrazovka sa skladá z nasledujúcich komponentov:

 • Modré tlačidlo „Pripojiť“ – Kliknutím na túto ikonu sa pripojíte k vybranému miestu VPN.
 • Ikona výberu polohy – Kliknutím na toto otvoríte okno na prepínanie servera. (špendlík nad ikonou zemegule)
 • umiestnenia – Aktuálne vybraté miesto na pripojenie (Atlanta, Spojené štáty)
 • Stav pripojenia – Odpojené
 • Aktuálna IP – Vaša aktuálna adresa IP (zmenená)
 • Uplynulý čas – Čas od začiatku relácie (nepripojený)
 • Číslo účtu – Dedičstvo
 • VPN server a protokol – Aktuálne vybraný názov servera VPN (redigovaný) a protokol použitý na jeho pripojenie (OpenVPN UDP)
 • diagnostika – Súbor denníka pripojenia

StrongVPN Mac Klient

Druhá snímka vyššie zobrazuje klienta, keď sa pripája. Všimnite si, že modré tlačidlo „Pripojiť“ bolo nahradené červeným tlačidlom „Zrušiť“, ikona výberu miesta je preč a stav a čas, ktorý uplynul, teraz hovoria „Prepojenie“. Posledná obrazovka hore zobrazuje klienta po pripojení k sieti StrongVPN. Červené tlačidlo „Zrušiť“ bolo nahradené červeným tlačidlom „Odpojiť“. Teraz sa zobrazí stav „Pripojené“, aktuálna IP sa zmenila na tú, ktorá bola pridelená serverom VPN a teraz sa zobrazí čas relácie. Ikona v ponuke spustenia sa tiež zmení na zelenú.

Stlačením tlačidla „Odpojiť“ sa vrátite na prvú obrazovku, na ktorej môžete vybrať iný server, na ktorý chcete prepnúť. Kliknutím na ikonu prepínania servera (pripnutie zemegule vedľa tlačidla „Pripojiť“) na prvom obrázku nižšie sa zobrazí obrazovka ako na druhom obrázku. Toto je obrazovka prepínača servera StrongVPN.

Prepínač servera StrongVPN

Tu môžete prepínať z aktuálneho na nový. Môže byť usporiadaná podľa abecedy podľa krajiny alebo mesta a číselne podľa času pingu (ms) alebo rýchlosti sťahovania (KB / s). Všeobecne platí, že ak si vyberiete server s nízkou rýchlosťou ping s dobrou rýchlosťou sťahovania, budete mať požadovaný výkon. Ale chcete zmeniť server z Atlanty na iný. Pri pohľade na zoznam a porovnávaní rýchlosti pingu a sťahovania sa zdá byť server Miami tou najlepšou voľbou. Zvýraznite linku servera Miami a kliknite na tlačidlo „Prepnúť“. Týmto zmeníte váš aktuálny server na server Miami a vrátite sa na hlavnú obrazovku klienta StrongVPN, kde môžete dokončiť pripojenie..

Kliknutím na riadok „VPN Server and Protocol“ na prvom obrázku vyššie sa otvorí obrazovka preferencií s vybranou kartou Advanced. Táto karta obsahuje jednotlivé protokoly, z ktorých si môžete vybrať pre svoje pripojenia VPN. Protokoly servera, z ktorých si môžete vybrať, sú nasledujúce:

 • PPTP – Tento protokol môže byť o niečo rýchlejší ako niektoré iné protokoly, ale nie taký bezpečný. Ak je vaším primárnym cieľom rýchlosť, bola by to pre vás dobrá voľba. Streamovacie médiá sú dobrým príkladom použitia tohto protokolu.
 • L2TP – Toto je bezpečnejší protokol ako protokol PPTP. Môže to byť trochu pomalšie ako niektoré iné protokoly z dôvodu dvojitého zapuzdrenia, ktoré používa.
 • SSTP – Toto je protokol navrhnutý spoločnosťou Microsoft, ktorý bol pôvodne iba pre Windows, ale teraz bol prenesený do iných operačných systémov. Poskytuje vynikajúcu bezpečnosť a je užitočný pre škálovanie brán firewall používaných v niektorých krajinách ako Čína a Irán na cenzúru ich internetového prenosu.
 • jaPsec – Poskytuje dobrú rovnováhu medzi rýchlosťou a bezpečnosťou a môže byť rýchlejšia ako VPN.
 • OpenVPN – Toto je predvolený protokol pre klienta StrongVPN a poskytuje najlepšiu bezpečnosť. Je to tiež dobré pre obídenie pravidiel brány firewall.
  • TCP – Toto je protokol riadenia prenosu a je vhodný pre pripojenia s vysokou latenciou a pre tie, ktoré nemôžu tolerovať stratu paketov. Poskytuje kontrolu chýb v poradí a strate paketov a znova odosiela pakety na opravu. To je zvyčajne pomalšie kvôli dodatočným režijným nákladom, ktoré sú súčasťou tohto procesu. Nebolo by ideálne na streamovanie.
  • UDP – Toto je protokol User Datagram, ktorý sa používa s pripojeniami s nízkou latenciou. Toto je predvolený protokol OpenVPN pre klienta a najlepší pre väčšinu používateľov. Nemusí kontrolovať objednávku alebo stratu paketu. OpenVPN (UDP) je predvolený klientsky protokol.

Predvoľby klienta StrongVPN Mac OS X

Existujú ďalšie tri karty predvolieb, ktoré zahŕňajú všeobecné účty a účty OpenVPN. Karta účty je pre staršie účty StrongVPN. Prvá karta, všeobecná karta, ktorá sa zobrazuje na obrázku hore vpravo hore, obsahuje niekoľko nastavení, ktoré riadia všeobecné správanie klienta. Nastavenia sú nasledujúce:

 • Zobraziť oznámenia – Zobrazí sa spojenie, odpojenie a ďalšie správy v ponuke spustenia blízko ikony.
 • Log to Console – Protokolová diagnostiku do konzoly, aby sa dala použiť na riešenie problémov s pripojením.
 • Automaticky aktualizovať – ​​zaistíte tak, že budete mať vždy najaktuálnejšiu verziu klienta StrongVPN Mac OS X.

Poslednou vecou na karte Všeobecné je tlačidlo na kontrolu okamžitej aktualizácie namiesto čakania na reštartovanie klienta.

Posledná karta ponuky preferencií je karta OpenVPN. Táto karta obsahuje porty, ktoré používa klient OpenVPN. Predvolené porty, ktoré používa OpenVPN, sú Mac klienti:

 • Port 443 – Toto je predvolený port pre HTTPS, zabezpečený internet a ako taký nie je takmer nikdy blokovaný, pretože by to narušilo obchod.
 • Port 500 – Toto je port používaný internetovou výmenou kľúčov (IKE), ktorá sa vyskytuje počas vytvárania bezpečných tunelov VPN.
 • Port 550 – Toto je port označený ako používaný novým démonom rwho Unix.
 • Port 1289 – Toto je port JWalkServer.
 • Port 2207 – Toto je port používaný stavom a službami HP.
 • Port 3155 – Toto je Jpeg / Mpeg a port používaný niektorými hrami.

V prípade potreby môžete do tohto zoznamu pridať ďalšie porty. Porty môžete tiež odstrániť, ak ich potrebujete k dispozícii na iné použitie.

Ako vidíte, klient StrongVPN Mac OS X sa ľahko inštaluje. Používateľom Mac to uľahčuje rýchle pripojenie a odpojenie od siete StrongVPN. Všetko, čo je potrebné na pripojenie k serveru VPN, je vybrať umiestnenie a kliknúť na tlačidlo „Pripojiť“. Klient má predvolené nastavenie OpenVPN (UDP), čo je najlepší protokol pre rýchlosť a bezpečnosť pre väčšinu používateľov. To znamená, že na využívanie ich služieb je potrebných len málo technických znalostí.

StrongVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map