Sprievodca nastavením systému CyberGhost Windows

Prvým krokom je predplatenie služby. Tím CyberGhost láskavo ponúka našim hosťom neobmedzený prístup k VPN iba za spravodlivé 2,75 dolárov mesačne. Po stiahnutí inštalačného súboru do počítača z webovej stránky CyberGhost ho musíte spustiť ako správca, aby ste mohli začať proces inštalácie. Týmto sa otvorí upozornenie, že program chce vykonať zmeny vo vašom počítači. Povoľte to a uvidíte obrazovku licencie CyberGhost. Prijmite zmluvu TOS a klientsky softvér CyberGhost VPN 7 Windows bude pokračovať v sťahovaní.


Inštalácia klienta CyberGhost VPN Windows1Potom skopíruje všetky potrebné inštalačné súbory do svojho predvoleného priečinka a nainštaluje sieťový ovládač TAP a potom sa pripojí k prihlasovaciemu systému.

Inštalácia klienta Windows CyberGhost VPN2

Registrácia účtu / Prihlásenie

Po krátkom čase sa otvorí obrazovka na vytvorenie / prihlásenie účtu. Ak ešte nemáte účet CyberGhost VPN:

 1. Najskôr si na svojich webových stránkach vytvorte účet CyberGhost VPN.
 2. Potom vám bude zaslaný potvrdzovací e-mail od CyberGhost. Skontrolujte tento e-mail v doručenej pošte a kliknite na priložený potvrdzovací odkaz. Ďalej prejdite späť do aplikácie CyberGhost.
 3. Po návrate ku klientovi kliknite na „Návrat na prihlásenie“ a zadajte nový účet „Užívateľské meno“ a „Heslo“.
 4. Nakoniec vyberte možnosť „Prihlásiť sa“ a začnite využívať ich služby.

1-dňová skúšobná verzia zdarma pre CyberGhost VPN pre WindowsAk už máte predplatné na prémiu, stačí kliknúť na „Návrat na prihlásenie“. Po zadaní používateľského mena a hesla sa aktivuje tlačidlo „Prihlásiť sa“. Kliknutím na ňu dokončíte proces autentifikácie a otvorte informačný panel klienta CyberGhost VPN.

CyberGhost VPN Windows Dashboard aplikácie

Skôr ako použijeme aplikáciu na pripojenie k službe CyberGhost, podrobnejšie preskúmajme jej hlavný informačný panel. Tieto podrobnosti sme označili od 1 do 7:

 • Ovládacie prvky klienta (1) sa používajú na riadenie spôsobu zobrazovania softvéru. Môžete ho zmenšiť na panel úloh systému Windows, zobraziť celú stránku alebo ho odoslať na systémovú lištu.

Podpora siete CyberGhost VPN

 • Ikona podpory (2) – umožňuje vám posielať spätnú väzbu alebo získať odpovede na problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť. Forma je uvedená vyššie.
  • Vyberte podporovaný jazyk a tému (Všeobecná spätná väzba; Správa o chybe alebo Návrh funkcie)
  • Zadajte svoje meno, e-mail a predmet..
  • Stručne opíšte svoj návrh alebo problém a priložte užitočné súbory.
  • Nakoniec kliknite na tlačidlo „Odoslať spätnú väzbu“.

Informačný panel klienta CyberGhost VPN pre Windows

 • Pripojenie k miestu „Best sever location“ ilustruje niektoré ďalšie podrobnosti: (4) správa o pripojení, (5) vypínač napájania a najlepší výber servera (6). Ak sa chcete rýchlo pripojiť, vyberte server kliknutím na šípku nadol. Zobrazí sa najlepší alebo naposledy použitý server, po ktorom nasledujú rôzne obľúbené položky. Ďalej zapnite vypínač napájania. Týmto sa dokončí pripojenie vášho servera VPN.
 • Kliknutím na kartu v dolnej časti poľa Pripojené k “sa vám zobrazia štatistické údaje o pripojení. Patria sem „aktuálna rýchlosť (kb / s)“, „maximálna dosiahnutá (kb / s)“, „stiahnuté množstvo (Gb)“ a pripojený čas (hodiny: min).
 • Nakoniec ponuka klienta (3) vám umožní odoslať spätnú väzbu, zmeniť nastavenia, zobraziť informácie o účte, odhlásiť sa z aktuálneho účtu a ukončiť softvér CyberGhost VPN..

Najlepšie pripojenie k serveru CyberGhost VPNVyššie uvedené obrázky sú z nerozbaleného dashboardu. Rozbalený informačný panel vidíme kliknutím na kartu v ľavej dolnej časti.

Rozšírený informačný panel klienta CyberGhost VPN pre WindowsPredtým, ako sa pozrieme na mnoho spôsobov, ako si môžete zvoliť server, ku ktorému sa chcete pripojiť, najprv sa pozrime na niektoré funkcie, pravidlá a nastavenia softvéru..

Funkcie aplikácie, pravidlá a nastavenia aplikácie CyberGhost VPN

Funkcie pripojenia

Zapnutím týchto funkcií získate pre svoju službu CyberGhost VPN ďalšie vrstvy ochrany osobných údajov a zabezpečenia. Medzi tieto vlastnosti patrí:

 • Blokovanie reklám – umožní vašim webovým stránkam načítať rýchlejšie, bude menej preplnená a ľahšie čitateľná.
 • Blokujte škodlivé webové stránky – pomôže vás chrániť pri surfovaní na webe detekciou a blokovaním potenciálne nebezpečných webových stránok.
 • Zablokujte sledovanie online – zabráni sledovateľom sledovať vaše internetové návyky a rozvíjať pre vás online profil. Tým sa zvýši vaše súkromie na internete.
 • Automatické presmerovanie HTTPS – Toto vám môže priniesť lepšie súkromie a bezpečnosť vynútením adries URL, aby používali pripojenia HTTPS, ak sú k dispozícii. Takto získate šifrovanie medzi koncovými bodmi pri používaní služby VPN CyberGhost VPN.
 • Kompresia dát – mali by ste ho nechať vypnutý, pokiaľ nepoužívate mobilné pripojenie, ktoré spoplatňuje údaje, ako je celulárna sieť.

Funkcie pripojenia klienta CyberGhost VPN pre WindowsV predvolenom nastavení sú všetky funkcie pripojenia vypnuté. Mali by ste zapnúť kompresiu všetkých údajov okrem maximálnej ochrany súkromia a zabezpečenia CyberGhost.

Inteligentné pravidlá

Inteligentné pravidlá vám umožňujú nastaviť spúšťače tak, aby ste mali úplnú kontrolu nad online súkromím pri používaní siete VPN CyberGhost VPN. Sú rozdelené do troch hlavných typov pravidiel: Spúšťanie, ochrana Wi-Fi a Výnimky.

Inteligentné pravidlá: Uvedenie do prevádzky

Pravidlá spustenia vám umožňujú zvoliť si, ako a kedy sa má softvér otvoriť. Patria sem nasledujúce položky

 • Automatický štart – spustí klienta CyberGhost pri spustení systému Windows, aby ste sa uistili, že ste pri používaní počítača alebo tabletu vždy v bezpečí.
 • Auto-connect – po otvorení klientskeho softvéru sa automaticky pripojí k vášmu poslednému známemu miestu.
 • Automatické spustenie aplikácie – keď sa pripájate k serveru CyberGhost VPN. Toto je zvyčajne váš predvolený prehliadač v režime inkognito, aby ste dosiahli čo najlepšie súkromie.

Inteligentné pravidlá CyberGhost VPN: Uvedenie do prevádzkyV predvolenom nastavení je nastavený iba automatický štart. Nastavením všetkých týchto možností môžete zaistiť, aby ste pri surfovaní online vždy chránení. Budú pracovať v spojení s automatickým spínačom „kill“, ktorý je v predvolenom nastavení schopný poskytovať takmer nepretržitú ochranu.

Inteligentné pravidlá: ochrana Wi-Fi pre hotspoty

Keď je CyberGhost spustený, dokáže zistiť akékoľvek zmeny v sieťach WiFi okolo vás. Tieto pravidlá umožňujú určiť spôsob, akým CyberGhost bude reagovať na tieto zmeny. Akcie môžete definovať pre nasledujúce kategórie sietí Wi-Fi:

 • Nové šifrované Wi-Fi – odkazuje na nové siete, ktoré sú chránené heslom.
 • Nové otvorené Wi-Fi – odkazuje na nové siete bez ochrany.
 • Známe siete Wi-Fi – zahŕňajú siete, ku ktorým ste sa predtým pripojili.

Inteligentné pravidlá CyberGhost VPN: ochrana Wi-FiMožnosti pre každý typ siete Wi-Fi sú rovnaké: Nikdy chrániť, Opýtať sa ma, čo robiť, Vždy sa pripojiť a Odpojiť VPN. Vždy dávame prednosť tomu, aby sme sa nás opýtali, čo máme robiť. Poskytuje nám to oznámenie o zmene siete Wi-Fi a o aký typ siete ide. Toto je predvolené nastavenie pre všetky prístupové body Wi-Fi. Vždy ich môžete nastaviť tak, aby boli vždy bezpečné, a ak chcete, odpojte sa neskôr. Podľa nášho názoru by ste nikdy nemali predvolene chrániť.

Inteligentné pravidlá: Výnimky z webových stránok

Posledné inteligentné pravidlo vám umožňuje vylúčiť webové stránky z tunela VPN. V predvolenom nastavení sú výnimky zakázané. Vylúčenie vytvoríte zadaním adresy URL webových stránok a pridaním do zoznamu vylúčení. Po pridaní webovej stránky do zoznamu môžete prepnúť jej aktívny stav (vylúčenie, vylúčenie a vylúčenie). Môžete ho tiež odstrániť zo zoznamu vylúčení. Výnimky fungujú iba s protokolom OpenVPN, takže aplikácia ju predvolene nastaví, ak budú povolené výnimky.

Inteligentné pravidlá CyberGhost: Výnimky z adresy URLnastavenie

Sú to dva typy nastavení v klientovi CyberGhost Windows: Všeobecné a Pripojenie.

Nastavenia: Všeobecné

Existujú dve všeobecné preferencie, ktoré môžete nastaviť na ovládanie softvéru CyberGhost. Sú to tieto:

 • Jazyk – umožňuje zvoliť jazyk, ktorý používa softvér Windows. Môžete si vybrať medzi anglickým, nemeckým, francúzskym, talianskym, španielskym, rumunským, poľským, ruským a portugalským jazykom. Pretože musíte reštartovať klienta, aby ste zmenili jazyky, softvér sa reštartuje kliknutím na tlačidlo „Použiť“.
 • Obnoviť nastavenia – zmení všetky nastavenia v aplikácii CyberGhost späť na predvolené hodnoty inštalácie. To sa týka aj funkcií Funkcie pripojenia, Inteligentné pravidlá a Nastavenia.

Nastavenia siete CyberGhost VPN: Všeobecné

Nastavenia: Pripojenie

Nastavenia pripojenia sa týkajú predovšetkým použitého protokolu VPN alebo ochrany proti únikom DNS. Nastavenia spojenia spojené so zabezpečením vašich údajov zahŕňajú nasledujúce:

 • Protokol VPN – umožňuje zvoliť protokol VPN, pomocou ktorého sa chcete pripojiť k službe CyberGhost. Môžete si vybrať z nasledujúcich zabezpečených protokolov pre Windows: OpenVPN, IKEv2 a L2TP L2TP a IKEv2 sú natívne programy Windows a poskytuje ich spoločnosť Microsoft, zatiaľ čo OpenVPN je bezplatný softvér (pod GNU GPL) a poskytuje ho spoločnosť OpenVPN Technologies, Inc. Predvolená hodnota je „Automatický výber“ a klient bude predvolene nastavený na IKEv2 (počnúc Windows 7). V prípade, že nie je možné nadviazať úspešné pripojenie, klient prejde na OpenVPN. Ak máte problémy s pripojením, L2TP poskytuje ďalšiu bezpečnú možnosť. PPTP už nie je zaradený do výberu, pretože už nemôže byť považovaný za bezpečný.
 • Namiesto UDP použite TCP – pre spojenia (Iba OpenVPN). V predvolenom nastavení používa CyberGhost pre svoje pripojenia UDP. UDP je rýchlejší kvôli obmedzenej kontrole chýb údajov. Nevýhodou je, že sťahovanie sa môže náhle prerušiť alebo poškodiť a balíky sa môžu stratiť, napr. pri hraní online hier. TCP poskytuje stabilnejšie spojenia kvôli zvýšenej kontrole chýb. Táto stabilita však prichádza na úkor rýchlosti.
 • Použite náhodný port – spojiť (Iba OpenVPN): Táto voľba umožňuje CyberGhostu nadviazať spojenie prostredníctvom náhodne zvoleného portu. Tento port sa mení pri každom novom pripojení. To sťažuje namiesto pevného portu, ktorý poskytovateľom obsahu uľahčuje spomalenie alebo blokovanie pripojení CyberGhost. Rozsah portov je možné v prípade potreby kedykoľvek zmeniť a všetky porty sú interne zabezpečené pomocou pravidiel brány firewall.

Nastavenia siete CyberGhost VPN: Pripojenie

 • Ochrana proti úniku DNS – aktivuje ochranu pred únikom IPv4 pomocou interných serverov DNS CyberGhost namiesto serverov vášho poskytovateľa internetu. Pomáha to tiež chrániť pred cenzúrou alebo inou manipuláciou s internetom.
 • Zakázať pripojenia IPv6 – po pripojení k službe VPN. Toto chráni pred únikom údajov z prenosu IPv6 bežiaceho mimo tunela CyberGhost VPN. Aktivujte túto voľbu, keď používate prehliadač, ktorý je citlivý na úniky WebRTC. Blokuje všetok prenos IPv6 a umožňuje iba prenos IPv4.
 • Oprava virtuálnej sieťovej karty – umožňuje opraviť pôvodné ovládače softvéru CyberGhost, ak sa vyskytnú problémy.

Obrazovka s informáciami o mojom účte

Poslednou položkou ponuky, na ktorú sa chceme pozrieť skôr, ako začneme používať klienta Windows na pripojenie k sieti CyberGhost, je obrazovka Môj účet. Na tejto obrazovke sa zobrazia vaše používateľské meno, e-mailová adresa a informácie o pláne..

Informácie o mojom účte CyberGhost VPNMôžete tiež kliknúť na odkaz „Spravovať môj účet“ a prihlásiť sa a vykonať zmeny vo svojom účte na webovej stránke CyberGhost. Nakoniec sa môžete odtiaľto odhlásiť z účtu, ale budete musieť znova zadať svoje prihlasovacie údaje („Používateľské meno“ a „Heslo“), ak tak urobíte.

Pripája sa k sieti CyberGhost

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako si môžete zvoliť server VPN na pripojenie k službe VPN CyberGhost VPN. Najrýchlejší a najjednoduchší z nich je výber obľúbeného a pripojenie k nemu. Môžete sa tiež pripojiť podľa krajiny alebo miestneho servera. Nakoniec si môžete vybrať server optimalizovaný pre konkrétny účel VPN.

Pripája sa k obľúbenému miestu VPN

Karta obľúbených položiek poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob, ako udržať krok s užitočnými pripojeniami VPN sever. Obľúbené položky sa zobrazujú žltou hviezdičkou vedľa umiestnenia krajiny alebo názvu servera. Zobrazené obľúbené položky sú predvolené položky nainštalované aplikáciou.

Jedným zo spôsobov, ako sa môžete pripojiť k obľúbenému umiestneniu, je najprv sa odpojiť od aktuálneho servera. Potom kliknutím vyberte nové obľúbené miesto. Nakoniec prepnite prepínač „On“ a dokončite nové pripojenie.

Obľúbené umiestnenia servera CyberGhost VPNCyberghost však ešte uľahčil výber servera VPN alebo zmenu na nový. Jednoducho dvakrát kliknite na obľúbené miesto, ktoré chcete použiť. Ak vyberiete umiestnenie krajiny, ako napríklad Spojené štáty americké, softvér vás spojí s najlepším miestom v tejto krajine z vašej polohy, ako sa to stalo tu. Všimnite si, že vybratý server nie je sám o sebe obľúbený, ako je to označené bielou hviezdou vedľa jeho názvu v poli „Pripojené k“.

Pripojenie alebo opätovné pripojenie obľúbeného servera CyberGhost VPNNajbežnejším spôsobom, ako sa pripojiť k serveru VPN CyberGhost, je použitie karty „Všetky servery“.

Pripojenie pomocou všetkých serverov VPN

Ak sa pripájate pomocou karty „Všetky servery“, môžete zvoliť pripojenie k určitej krajine alebo miestnemu serveru v konkrétnom umiestnení. Pozrime sa, ako to urobiť teraz. Najprv si objednáte zoznam krajín podľa: (1) „Názov“, (2) „Vzdialenosť“, (3) „Načítanie (%)“ alebo (4) „Obľúbené“. Miesta sú predvolene uvedené abecedne podľa názvu krajiny. Pre každé miesto sa tiež zobrazuje počet aktuálnych používateľov.

Karta Všetky servery CyberGhost VPNObľúbené položky vyberiete kliknutím na bielu hviezdu oproti jej názvu. Hviezda sa tým zmení na žltú. Výber „>“Napravo od krajiny ju rozšíri do zoznamu svojich miestnych serverov. Výber „>”Na (5) rozširuje Albánsko na svoj zoznam miestnych serverov pre Albánsko.

Tento zoznam je možné zoradiť podľa: (1) „Názov“, (2) „Ping“, (3) „Vzdialenosť“, (4) „Načítanie (%)“ alebo (5) „Obľúbené“. Kliknutím na stĺpec ping sa prepočítajú hodnoty ping (ms). Názov teraz obsahuje zoznam miestnych albánskych serverov v Tirane. Výber servera s nízkou kombináciou hodnôt ping a load by mal poskytnúť rýchly server v tomto umiestnení.

Rozšírené servery CyberGhost VPN Všetky servery Albánsko TabTeraz si obľúbime severnú časť „Tirana-S02-i09“ a potom na ňu dvakrát kliknite. To všetko stačí na pripojenie k miestnemu serveru.

Pripojenie CyberGhost VPN k miestnemu serveru Abanian v TiraneSoftvér automaticky skopíruje lokálny server na miesto a iniciuje pripojenie. Po krátkej dobe sa spojenie ukončí. Tiež si všimnite, že lokálny server sa stal obľúbeným tak, ako je označený žltou hviezdou vedľa jeho názvu v poli Pripojené k..

Teraz sa pripojme k najlepšiemu austrálskemu serveru z nášho umiestnenia. Vyberte všetky servery alebo šípku späť, aby ste skomprimovali miestne servery. Tentoraz vyberte ako obľúbenú položku Bielorusko. Potom dvakrát kliknite na austrálske miesto. Softvér tam automaticky vyberie rýchly server a dokončí naše pripojenie.

Pripája sa k austrálskemu serveru Fast CyberGhost VPNMôžete vidieť, že pomocou zoznamu „Všetky servery“ môžete zvoliť podrobnosť pripojenia k serveru VPN. Môžete si vybrať server na úrovni krajiny alebo konkrétny lokálny server v tejto krajine. Nakoniec si môžete vybrať server, ktorý je optimalizovaný pomocou VPN.

Pripojenie na server optimalizovaný pomocou VPN Účel

Klient CyberGhost vám umožňuje pripojiť sa k optimalizovaným serverom na dva rôzne účely. Môžete si vybrať krajinu na torrentovanie súborov alebo krajinu na streamovanie médií od poskytovateľa obsahu, napríklad US-Netflix, UK-BBC iPlayer, Germany-Zattoo a ďalších..

Výber VPN servera CyberGhost na Torrent

Všetko, čo je potrebné na pripojenie k serveru optimalizovanému pre Torrenty, je vybrať zoznam „Pre Torerenting“. Potom vyberte umiestnenie, cez ktoré sa má torrent pretáčať. Nakoniec dvakrát kliknite na jeho názov, ako sme to urobili v prípade Holandska v tomto prípade. V krátkom čase sa budete pripájať k rýchlemu serveru vo vami vybranom umiestnení, ktoré umožňuje torrent. Choďte do toho a vyberte Holandsko ako obľúbené miesto na torrent.

Pripojenie k serveru CyberGhost VPN v Ntherlands

Výber servera CyberGhost VPN pre streamovanie médií

Výber správneho servera na optimalizáciu knižnice obsahu pre streamingové médiá zahŕňa výber umiestnenia pre knižnicu aj poskytovateľa obsahu. Príkladom toho je US-Netflix alebo German-Netflix.

Pripojenie CyberGhost k VPN serveru optimalizované pre USA-NetflixNajprv vyberte zoznam serverov „Pre streamovanie“. Potom vyberte poskytovateľa lokalizačného obsahu. Dvojitým kliknutím na váš výber dokončíte pripojenie k serveru, ktorý je optimalizovaný pre vybraný obsah. V tomto príklade sme vybrali server optimalizovaný pre US-Netflix.

Predtým, ako sa pozrieme na spustenie klienta zo systémovej lišty, pozrime sa konečne na naše „obľúbené položky“, aby sme videli, ako sa zobrazujú obľúbené položky, ktoré sme pridali. Okrem predvolených „Všetky servery“ máme teraz aj obľúbené Bielorusko a Tirana-S02-i09. To ukazuje, že obľúbené môžu byť miesta v krajine alebo miestne servery. Teraz je tu aj nová kategória na stiahnutie, ktorá má v Holandsku obľúbený torrent. Nakoniec zostávajú naše obľúbené položky v režime varenia nemenné.

Aktualizované obľúbené položky CyberGhost VPNPridanie obľúbených položiek na weby, ktoré často používate, môže uľahčiť používanie aplikácie zo systémovej lišty. Využitie rýchlych pripojení, ktoré umožňujú pripojenie, uľahčuje pripojenie zo systémovej lišty a zároveň uvoľňuje miesto na pracovnej ploche.

Spustenie klienta Windows CyberGhost zo systémovej lišty

Ak chcete minimalizovať priestor na pracovnej ploche, ktorý používa aplikácia CyberGhost, môžete ho spustiť zo systémovej lišty. Zmenšite klienta na systémovú lištu kliknutím na „x“ v oblasti ovládania klienta v hornej časti prístrojovej dosky. Klient sa zobrazí pomocou nasledujúcej ikony, ktorá indikuje, že VPN nie je pripojená.

Ikona systémového zásobníka CyberGhost: OdpojenéKliknutím na toto sa dočasne otvorí informačný panel. To vám umožní otvoriť miesta rýchleho pripojenia kliknutím na šípku nadol. Vyberte v tomto príklade najlepší server alebo obľúbený server, ktorý pravidelne používate, napríklad Bielorusko. Nakoniec prepnite pripojenie na „Zapnuté“.

Používanie obľúbených položiek na rýchle pripojenie zo systémovej lištyPo dokončení pripojenia a klient CyberGhost stratí zameranie, zmenší sa späť na systémovú lištu. Môžete to skontrolovať preskúmaním ikony „Pripojené“.
Ikona systémovej lišty CyberGhost: PripojenéKliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu systémovej lišty opustíte klienta Windows CyberGhost VPN.

Navštívte CyberGhost

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map