OverPlay Windows Setup Guide

Prehranie stiahnutia systému WindowsStiahnite si klienta OverPlay Windows zo stránky nastavenia VPN na svojej webovej stránke výberom položky „Nastavenie -> VPN Setup “z hlavnej ponuky stránok. Keď sa dostanete na túto stránku, kliknite na tlačidlo Windows. Týmto sa načíta stránka, ktorá obsahuje odkaz na stránku na stiahnutie systému Windows. Pokračujte v nastavení kliknutím na odkaz „Nastavenie OverPlay VPN: Windows PC (OverPlay Client)“. Na tejto stránke majú tiež odkaz na konfiguráciu VPN s vlastnou verziou OpenVPN, ktorá sa pri spustení aktualizuje podľa aktuálneho zoznamu serverov. Nakoniec táto stránka obsahuje aj odkazy na podrobné nastavenie a vizuálne príručky pre manuálnu konfiguráciu systému Windows pomocou PPTP, L2TP a OpenVPN..


Pokračujte v nastavení kliknutím na odkaz „Nastavenie OverPlay VPN: Windows PC (OverPlay Client)“. Na ďalšej stránke kliknite na odkaz „OverPlay Client for Windows si môžete stiahnuť tu“.

OverPlay - klávesová skratka pre WindowsUložte súbor overplay_vpn_setup.exe do systému a potom ho spustite, aby ste dokončili inštaláciu programu OverPlay Windows Client do vášho počítača. Dokončenie inštalácie trvá asi minútu. Po dokončení si na pracovnej ploche všimnete novú ikonu, ako je zobrazená napravo. Aplikáciu môžete kedykoľvek spustiť dvojitým kliknutím na ikonu. Pri prvom zadaní klienta OverPlay Windows vás privíta nasledujúca obrazovka:

OverPlay - prihlásenie do systému Windows

Kliknutím na tlačidlo „Registrovať“ sa dostanete na webovú stránku OverPlay, kde si môžete zakúpiť účet. Za predpokladu, že ste sa už zaregistrovali pomocou našej zľavy, budete chcieť jednoducho zadať svoje „užívateľské meno“ a „heslo“ a potom kliknúť na tlačidlo „Prihlásiť sa“. Aplikácia si zapamätá vaše heslo, takže pri každom pripojení k sieti OverPlay nebudete musieť znova zadávať svoje poverenia. Nemusíte však zostať prihlásení. V závislosti od situácie sa možno budete chcieť odhlásiť, keď budete hotoví s funkciou OverPlay. Je to veľmi ľahké a my vám ukážeme, ako presne za okamih. Najprv sa pozrime na úvodnú obrazovku, ktorá sa zobrazí pri každom otvorení klienta OverPlay Windows.

OverPlay Windows App

Môžete si to predstaviť ako domovskú obrazovku alebo obrazovku pripojenia aplikácie. Toto je hlavná obrazovka, ktorú použijete na pripojenie k sieti OverPlay. Na tejto obrazovke máte niekoľko možností. O chvíľu ich podrobnejšie preskúmame, ale nemusíte nič meniť. Ak ste spokojní s umiestnením servera uvedeným v poli „Zmeniť viditeľné miesto“, môžete pokračovať a kliknúť na zelené tlačidlo „Pripojiť“. Po pripojení k serveru sa obrazovka zmení.

Pripojené k sieti OverPlay

Ako vidíte, klient teraz ukazuje, že sme pripojení k serveru v gruzínskej Atlante. IP adresu sme rozmazali, ale keď sa pripojíte, OverPlay vám poskytne novú virtuálnu IP na rovnakom mieste ako server. Umožní vám to prehľadávať internet, akoby ste sa skutočne nachádzali v tomto meste. Na tejto obrazovke už nie je viac. Po dokončení používania siete VPN môžete jednoducho kliknúť na tlačidlo „Odpojiť“. Potom môžete aplikáciu zavrieť kliknutím na „X“ v pravom hornom rohu alebo kliknutím na „Odhlásiť sa“ v hornej časti, ak si neželáte, aby si klient pri najbližšom otvorení zapamätal svoje prihlasovacie údaje..

V klientovi OverPlay existuje niekoľko ďalších možností. Pre začiatočníkov musíte mať možnosť prepnúť umiestnenie servera a tím OverPlay to zjednodušil. Na chvíľu sa obzrite späť na obrázok z hlavnej obrazovky. Ten s veľkým zeleným tlačidlom „Connect“. V poli „Zmeniť viditeľné miesto“ si všimnete ikonu špendlíka vedľa USA v Atlante. Kliknutím na špendlík vyvoláte obrazovku výberu servera, ako je to znázornené nižšie.

Obrazovka výberu prehrania servera

Ak sa na obraz pozriete pozorne, všimnete si, že zobrazuje krajinu, mesto a ping pre každé umiestnenie servera. Zoradiť môžete podľa ktoréhokoľvek z stĺpcov. Jednou z našich obľúbených funkcií v klientovi OverPlay je, že vám pošle všetky servery. Ak zoraďujete podľa príkazu ping, ako sme to uviedli vyššie, zobrazí sa vám najnižší čas pingu, ktorým budú vo všeobecnosti najrýchlejšie servery na základe vašej aktuálnej polohy. Keď nájdete miesto, ku ktorému sa chcete pripojiť, jednoducho kliknite na meno a potom kliknite na tlačidlo „OK“ v dolnej časti obrazovky. Tým sa dostanete späť na hlavnú obrazovku, kde kliknete na zelené tlačidlo „Pripojiť“ a okamžite sa vytvorí bezpečné pripojenie k vybranému umiestneniu servera..

Je tu ešte jeden klientský klient, ktorý chceme pokryť, a to sú možnosti, ktoré sa týkajú šifrovania. Vysvetlenie bude jednoduchšie tým, že sa vám ešte raz zobrazí úvodná obrazovka.

OverPlay Windows App

Na tejto obrazovke je ešte jedno pole, ktoré sme ešte nezaoberali. Je nazvaný „Vyberte si preferenciu pripojenia“ a ponúka vám posúvač s tromi možnosťami, ktoré siahajú od rýchlosti k bezpečnosti. Každý z nich šifruje vaše spojenie s OpenVPN, takže sú všetci v bezpečí. Rozdiel je v tom, či klient používa 256-bitové alebo 128-bitové šifrovacie šifry AES. Radi by sme udržali čo najjednoduchšie veci, takže v krátkosti ktorákoľvek z týchto troch možností zašifruje vaše údaje a pomôže chrániť vaše súkromie online. Preferujeme nastavenie „Vyvážené“, ktoré je v strede posúvača zobrazeného vyššie.

Chceli sme vidieť, aký veľký vplyv budú mať jednotlivé nastavenia šifrovania na rýchlosť, a preto sme sa pripojili k ich umiestneniu na serveri v Atlante pomocou každej z týchto troch možností a zaznamenali našu rýchlosť. Toto nie je zďaleka dokonalý experiment, ale dá vám predstavu o tom, čo sme zažili pri prepínaní medzi rýchlosťami, vyváženými a bezpečnými v aplikácii. Tu je prehľad našej rýchlosti pre každú z troch úrovní šifrovania.

OverPlay úrovne šifrovania Windows

Možnosť „Speed“ bola najrýchlejšia pri 60,93 Mbps, pričom „Balanced“ pri rýchlosti 60,48 Mbps a „Security“ stále bežia pri pôsobivých 58,97 Mbps. Ako vidíte, naša rýchlosť sa medzi možnosťami protokolu príliš nezmenila. V skutočnosti sa líšil o menej ako 2 Mbps. Skutočne záleží na rýchlosti pripojenia vášho ISP a na tom, čo plánujete robiť, keď ste pripojení k VPN. Odporúčame nastavenie „Vyvážené“ pre väčšinu používateľov, ale môžete vyskúšať každé nastavenie, aby ste zistili, ktoré je najlepšie, a kedykoľvek medzi nimi prepínať..

Navštívte OverPlay

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map