Ako zakázať IPv6 v systéme Windows a Mac

Únik IPv6 a únos DNS boli témami nedávneho akademika výskum papier, ktorý testoval komerčných poskytovateľov VPN. Výsledky poukazujú na slabé služby VPN voči únikom IPv6 a útokom na únosy DNS. Aj keď niektoré spoločnosti VPN tieto výsledky spochybnili ako zastarané a skresľujúce svoje schopnosti, radi sa pomýlime opatrne.


V prípade úniku IPv6 existuje pre väčšinu z nás jednoduché riešenie. Používate IPv6? Ak je odpoveď „nie“ alebo nepoznáte, pravdepodobne nebudete používať protokol IPv6. V tomto scenári je najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť únikom, deaktivácia protokolu IPv6. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, v závislosti od toho, ktorú službu VPN používate.

Vypnite vo svojom klientovi VPN protokol IPv6

Niektorí poskytovatelia VPN ponúkajú ochranu pred únikom IPv6. Ak si nie ste istí, či VPN ponúka funkciu, ktorú by ste navrhli, odporúčam vám pozrieť si stránku nastavení svojho klientskeho softvéru. Môžete tiež kontaktovať ich technickú podporu a požiadať ju. viem že Súkromný prístup na internet a PureVPN majú vo svojom vlastnom softvéri VPN prepínače na zakázanie protokolu IPv6. Pozrime sa na klienta PIA VPN.

Ochrana pred únikom PIA IPv6

Tu je popis ochrany proti úniku IPv6 spoločnosti PIA:

Ochrana proti úniku IPv6 zakáže prenos IPv6 počas pripojenia VPN. To zaisťuje, že pri pripojení k sieti VPN neprenikne žiadny tok IPv6 cez vaše bežné internetové pripojenie. Zahŕňa to tok IPv6 v tuneloch 6to4 a Teredo. Toto bude nie zablokujte IPv6 v systéme Windows XP, ak ste ho manuálne povolili.

Teraz sa pozrime na ochranu pred únikom IPv6 PureVPN:

Ochrana proti úniku PureVPN IPv6

Ako vidíte, PureVPN ponúka na svojej stránke nastavení začiarkavacie políčko, ktoré umožňuje „ochranu pred únikom IPv6“, ktorá následne zakáže všetku komunikáciu IPv6 do alebo z počítača.

Ručné zakázanie protokolu IPv6 v systéme Windows

Spoločnosť Microsoft začala so zavádzaním protokolu IPv6 v systéme Windows XP (voliteľné) a od operačného systému Windows Vista je povinnou súčasťou operačného systému. Pravdepodobne máte spustený systém Windows 7, 8 alebo 10. Bez ohľadu na to, ktorú verziu operačného systému používate (Vista alebo novší), máte niekoľko spôsobov, ako IPv6 zakázať. Prvou metódou je automatické vypnutie IPv6 v systéme Windows. Ak to chcete urobiť, navštívte stránku Sprievodca Microsoft IPv6 strana.

Windows - vypnite IPv6

Druhou metódou je manuálne vypnutie protokolu IPv6 prostredníctvom registra. Znova vám odporúčam prečítať si príručku spoločnosti Microsoft pre IPv6. Prevedú vás celým procesom. Prvá vec, ktorú budete chcieť urobiť, je zálohovanie registra. Pri nesprávnej zmene registra môže byť váš systém nepoužiteľný. Sprievodca spoločnosti Microsoft vám poskytne konkrétne hodnoty kľúčov registra pre systém Windows XP DisabledComponents kľúč podľa vašich cieľov.

 • 0 – znova povolte všetky komponenty IPv6
 • 0xFF – vypnite všetky komponenty IPv6 okrem rozhrania spätnej slučky IPv6
 • 0x20 – uprednostňujú IPv4 pred IPv6
 • 0x10 – vypnite IPv6 na všetkých rozhraniach, ktoré nie sú prepojené
 • 0x01 – zakázať IPv6 na všetkých rozhraniach tunela
 • 0x11 – vypnite všetky rozhrania IPv6 s výnimkou rozhrania spätnej slučky IPv6

Vypnite IPv6 pre sieťové pripojenie

Okrem vypnutia protokolu IPv6 pre všetku komunikáciu so systémom Windows môžete zakázať protokol IPv6 na konkrétnych sieťových rozhraniach. Ak to chcete urobiť, budete chcieť otvoriť ovládací panel a prejsť do časti „zobraziť stav a úlohy siete“ v časti Centrum sietí a zdieľania. Ďalej budete chcieť kliknúť na „zmeniť nastavenia adaptéra“, čím sa zobrazia vaše sieťové pripojenia. Pravým tlačidlom myši kliknite na pripojenie, ktoré chcete zmeniť, a ľavým tlačidlom myši kliknite na vlastnosti. Teraz jednoducho zrušte začiarknutie políčka pre internetový protokol verzie 6 (TCP / IPv6), ako je to znázornené nižšie.

Sieťové pripojenie Windows

Komunikáciu IPv6 môžete kedykoľvek ľahko znova povoliť začiarknutím políčka v budúcnosti.

Vypnite protokol IPv6 v systéme Mac OS X 10.7 a 10.8

Ďakujeme tímu IT na University of Louisville za zdieľanie krokov na zakázanie protokolu IPv6 v systéme Mac OS X 10.5 alebo vyššom. Pokrývame pokyny pre Mac OS X 10.7 a 10.8. Pozrite si ich sprievodca pre staršie verzie.

Aby ste zakázali IPv6 v Mac OS X Yosemite (10.7 alebo 10.8), budete chcieť začať tak, že prejdete na Aplikácie, potom Pomôcky a nakoniec kliknete na Terminál. Zoznam sieťových rozhraní môžete získať zadaním nasledujúceho príkazu:

 • networksetup -listallnetworkservices

Väčšina novších počítačov Mac má iba sieťové rozhranie Wi-Fi. Spustením vyššie uvedeného príkazu sa zobrazí zoznam rozhraní LAN, ak ho máte. Teraz budete chcieť vydať tieto príkazy na zakázanie IPv6:

 • networksetup -setv6off Wi-Fi
 • networksetup -setv6off Ethernet

Pravdepodobne budete potrebovať iba prvý príkaz, ktorý deaktivuje IPv6 na vašom wi-fi pripojení. Ak chcete v budúcnosti znova povoliť protokol IPv6, jednoducho napíšte nasledujúce príkazy na základe toho, či máte na vašom počítači Mac okrem Wi-Fi adaptérov aj sieť LAN..

 • networksetup -setv6automatic Wi-Fi
 • networksetup -setv6automatic Ethernet

Ak máte viac adaptérov, budete ich musieť pozerať postupne. Napríklad Ethernet 1, Ethernet 2 atď.

Nasleduj nás @VPNFan pre najnovšie správy a príručky VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map