Recenzie McAfee Antivirus 2016

Znak spoločnosti McAfeeAntivírusový softvér spoločnosti McAfee je jedným z najznámejších na svete. Spoločnosť bola založená v roku 1987 Johnom McAfeem a spoločnosť je teraz v 100% vlastníctve spoločnosti Intel. Antivírusový softvér, ktorý sa v súčasnosti označuje ako Intel Security, stále zakazuje meno zakladateľa. V súčasnosti ponúkajú tri antivírusové produkty. Sú to totálna ochrana, internetová bezpečnosť a AntiVirus Plus.


Pri výbere týchto možností závisí to, čo si vyberiete. Nižšie uvádzame ceny troch produktov, na demonštráciu však použijeme McAfee Total Protection. Uvedené možnosti vám umožnia chrániť všetky vaše zariadenia naraz jeden rok.

Ceny antivírusových produktov spoločnosti McAfeeAko vidíte vyššie, McAfee Total Protection predstavuje len 49,99 dolárov za rok. McAfee Internet Security je 79,99 dolárov za rok. Program McAfee AntiVirus Plus je 59,99 dolárov ročne. Je zrejmé, že verzia Total Protection je najlepšia ponuka a ponúka najvyššiu ochranu. Páči sa nám, že spoločnosť McAfee pokrýva viacero zariadení zahrnutých v rovnakej licencii. Spoločnosť McAfee podporuje niekoľko rôznych operačných systémov. Sú to systémy Windows 7+, Mac OSX 10.8+, Android 2.1+ a iOS 8+. Aj keď to môže znieť mätúce, za chvíľu prejdeme cez rôzne funkcie.

Antivírusová ochrana

Antivírusové programy vo všeobecnosti fungujú rovnako. Začnete inštaláciou softvéru a potom sa vykoná kontrola, aby ste sa uistili, že je váš systém bezpečný. Po nainštalovaní softvéru vám odporúčame vykonať úplnú kontrolu systému. V opačnom prípade softvér nemusí zistiť všetky škodlivé súbory. Nezabudnite tiež, že spoločnosť McAfee nebude automaticky skenovať externé jednotky USB. Radi by sme videli viac možností pri skenovaní, ktoré dokážeme urobiť.

Aj keď nemôžete naplánovať kontroly, váš systém bude sledovať funkciu ochrany v reálnom čase. Vždy, keď sa súbor použije, spoločnosť McAfee ho naskenuje a ochráni pred hrozbami. Ďalšou položkou, ktorú by sme radi videli, sú konkrétnejšie informácie o všetkých nájdených súboroch. Nezobrazuje konkrétny súbor, ale poskytuje stránku s definíciou vírusu. Ak teda existujú falošné poplachy, zobrazí sa presný názov a umiestnenie súboru, kde sa našiel.

Tlačidlo pre antivírusový program McAfee.Funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov

Ak hľadáte antivírusové programy, jedna z vecí, ktorú hľadáte, je zoznam funkcií. McAfee ponúka niekoľko dobrých vrátane správcu hesiel. Teraz budeme hovoriť o funkciách pod každým nadpisom, ktorý vidíte nižšie.

Konzola McAfee AntiVirusOchrana pred vírusmi a spywarom:

 • Skenovanie počítača – Tu môžete vykonať rýchlu kontrolu alebo úplnú kontrolu systému. Ak sa vyskytnú nejaké nálezy, kliknutím na odkaz získate vírusový profil na webovej stránke McAfee.
 • Skenovanie v reálnom čase – Ako sme už spomenuli, funkcia skenovania v reálnom čase bude neustále kontrolovať počítač proti hrozbám kontrolou súborov kedykoľvek, keď sa používajú. Pod týmto nadpisom môžete pridať alebo vylúčiť konkrétne súbory.

Ochrana webu a e-mailu:

 • POŽARNE dvere – Chráni počítač pred únoscami, ktorí môžu ukradnúť osobné informácie a monitorovať odosielané a prijaté informácie. Dostupné vo verzii Total Protection.
 • Anti-Spam – Ako už názov napovedá, funkcia anti-spam zastaví prichádzanie spamu a nevyžiadanej pošty do vašej doručenej pošty. Dostupné vo verziách Internet Security a Total Protection.
 • Ochrana webu – Systém hodnotenia, ktorý vás informuje o bezpečnosti webových stránok pred ich návštevou.

Pravý kľúč:

Správca hesiel, ktorý bude importovať heslá a ukladať dôležité informácie, takže nemusíte. Môžete tiež pridať overenie dvoma stranami. True Key má všetky schopnosti a výhody úplného správcu hesiel. Bolo by pekné, keby pridali generátor hesiel. Dostupné vo verziách Internet Security a Total Protection.

Ochrana dát:

Shredder – Jedinou možnosťou uvedenou pod týmto nadpisom je nástroj na drvenie. To pomáha pri udržiavaní bezpečnosti citlivých informácií. K dispozícii vo všetkých verziách.

Nástroje pre PC a domáce siete:

 • Moja domáca sieť – Nástroj na správu siete, ktorý vám umožní sledovať počítače a zariadenia. Umožní vám tiež vyriešiť problémy so zabezpečením na počítačoch vybavených McAfee.
 • Rýchle čistenie – Zvyšuje výkon počítača odstránením starých súborov.
 • Skener zraniteľnosti – Vyhľadá a aktualizuje všetky problémy so softvérom.

Rodičovská kontrola:

Umožňuje sledovať a ovládať webové aktivity. Dostupné vo verziách Internet Security a Total Protection.

Domovské tlačidlo:

Na tomto mieste môžete spravovať svoju bezpečnosť a pridať ďalšie zariadenia.

Ako vidíte, pri použití rôznych verzií McAfee si môžete vybrať z niekoľkých rôznych možností. Správca hesiel je skvelý a je pekné, že môžete pridať všetky svoje zariadenia. Ich nástroj Quick Clean pomôže počítaču dobre fungovať.

Inštalácia a podpora

Antivírusový softvér by sa mal dať ľahko nainštalovať. McAfee uľahčuje prácu. Stačí stiahnuť verziu, ktorú chcete použiť. Ďalej sa zobrazí kontrola programu McAfee Installer, aby ste sa uistili, že sa softvér na vašom počítači spustí.

Obrazovka inštalácie antivírusu McAfee

Po nainštalovaní všetkého sa zobrazí nasledujúca obrazovka. Pokračujte a kliknite na odkaz s nápisom „Spustiť skenovanie“ a vykonajte počiatočnú kontrolu.

Konzola McAfee AntiVirus

Odtiaľ si môžete pozrieť ďalšie možnosti, o ktorých sme hovorili predtým. Na podporu ponúka spoločnosť McAfee niekoľko rôznych možností. Jedná sa o nepretržitý live chat, e-mail a telefonickú podporu. Okrem toho ponúkajú služby McAfee TechMaster. Rovnako ako niektoré iné spoločnosti, aj prémiové služby sa ponúkajú za stanovený poplatok. Služby sú nastavené & Optimalizácia, služba na odstránenie vírusov, nastavenie & Chráňte, rozšírené riešenie problémov a Concierge Gold. Aj keď nie sú neprimerané pri stanovovaní cien, buďte pripravení minúť nejaké peniaze, ak sa rozhodnete využiť ich služby.

Vplyv na systém a antivírusový výkon

Pri výbere antivírusového programu sa musíte pozrieť na niekoľko faktorov. Dva z najväčších sú dopad na systém a antivírusový výkon. Vplyv na systém predstavuje množstvo oneskorení, ktoré AV softvér spôsobuje na vašom počítači. McAfee nevystupoval tak dobre, ako sme dúfali. Podľa nezávislého testovacieho laboratória, spoločnosti av-Test, spoločnosť McAfee získala 83% systémového dopadu. To je pod priemerným priemerom v živých testoch.

Ďalším faktorom, ktorý chcete v antivírusovom programe, je ten, ktorý vás ochráni pred hlavnými hrozbami. Nanešťastie, McAfee tiež nemal dobré skóre v ochrane. V testoch dosiahli skóre pod priemerom v priemysle. Jedinou vecou, ​​ktorú McAfee dobre skóroval, bol počet falošných poplachov. Priemer tohto odvetvia je tri, ale spoločnosť McAfee nič nenašla.

Tlačidlo pre antivírusový program McAfeeNaše testy

Pri kontrole antivírusového softvéru vždy radi robíme vlastné testy. Bežne sa používajú dva typy testov. Môžete otestovať rýchlosť alebo citlivosť na vírus.

McAfee nájde vírus

Keď sme sa pokúsili stiahnuť falošné vírusové súbory z testovacej webovej stránky, spoločnosť McAfee to urobila. Aj keď bola ochrana v reálnom čase zapnutá, systém Windows 10 nás najskôr zastavil. Nakoniec sme dostali správu, ktorú vidíte nižšie, v ktorej sa uvádza, že uložila súbor do karantény. Sme trochu prekvapení váhaním, s ktorým sme sa stretli.

Súbor bol uložený do karantény

Ďalším testom, ktorý radi robíme, je spustenie falošného vírusového reťazca a jeho uloženie na plochu. Softvér je opäť nastavený na ochranu v reálnom čase. Súbor nebol nájdený, kým sa nevykoná rýchla kontrola. Ako sme už povedali, budete tiež chcieť skontrolovať všetky externé jednotky, ktoré ste pripojili. Keďže vírusové programy sú dosť štandardné, verzia pre počítače Macintosh funguje rovnako.

Inovácie zabezpečenia spoločnosti McAfee pre Android

Jednou z príjemných funkcií týkajúcich sa bezpečnostných inovácií spoločnosti McAfee je možnosť pripojenia všetkých vašich zariadení k rovnakému účtu. Pozrime sa, ako ho nainštalovať. Po prechode do obchodu Google Play vyhľadajte McAfee Security Innovations. Potom klepnite na tlačidlo Inštalovať a po dokončení kliknite na tlačidlo Otvoriť.

Obrazovky inštalácie McAfee pre Android

Na strednej obrazovke si prečítajte EULA a klepnite na Prijímam (všetci ich čítajú, nie?). Na nasledujúcej obrazovke si môžete stiahnuť veľa rôznych nástrojov na ochranu osobných údajov a ochranu. Sú rozdelené podľa toho, aké sú vaše ciele.

McAfee-android-second1

Bolo by pekné vidieť všetky tieto riešenia na jednom mieste, namiesto toho, aby boli rozdelené do rôznych aplikácií. Aplikácia použitá na kontrolu škodlivého softvéru je na obrázku vyššie, Light Mobile Anti-Malware. Ak chcete mať možnosť monitorovať zariadenia svojej rodiny, budete chcieť nainštalovať McAfee Family Protection. Týmto spôsobom môžete pridať webové stránky, blokovať webové stránky alebo zistiť, ako dôveryhodná je webová stránka skôr, ako na ňu prejdete. Podobne ako verzia pre Windows a Mac, verzia pre iOS je podobná ako pre Android.

Záverečné myšlienky

Na ukončenie tejto kontroly je program McAfee AntiVirus v poriadku. Má niekoľko slušných možností, ale želáme si, aby to bolo lepšie pri našich testoch a pri testoch z nezávislých laboratórií. Páči sa nám správca hesla True Key. Tento softvér môže byť pri skenovaní náročný na zdroje a chceli by sme, aby spoločnosť pridala režim hry. Ak pridáte akékoľvek externé jednotky, nezabudnite vykonať úplnú kontrolu vírusov.

Ak hľadáte funkcie, ktoré ponúka spoločnosť McAfee, balík McAfee Total Protection je dobrou hodnotou pre prvý rok. Na trhu existujú ďalšie antivírusové programy, ktoré môžu poskytovať lepšie pokrytie. Ak chcete iné možnosti, pozrite sa na naše najlepší antivírusový softvér strana.

Tlačidlo pre antivírusový program McAfee.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map