McAfee Antivirus 2016 İncelemesi

McAfee AmblemiMcAfee antivirüs yazılımı dünyanın en tanınmış yazılımlarından biridir. 1987 yılında John McAfee tarafından kurulan şirket şimdi tamamen Intel’e aittir. Intel Security olarak anılan antivirüs yazılımı hala kurucunun adını engelliyor. Şu anda üç antivirüs ürünü sunuyorlar. Bunlar Total Protection, Internet Security ve AntiVirus Plus’tır.


Bu seçeneklerle, seçtiğiniz şey ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Aşağıdaki üç ürünün fiyatını gösteriyoruz, ancak gösterimiz için McAfee Total Protection kullanacağız. Listelenen seçenekler, tüm cihazlarınızı aynı anda bir yıl boyunca korumanıza olanak tanır.

McAfee antivirüs ürünleri için fiyatlandırmaYukarıda gördüğünüz gibi, McAfee Total Protection bir yıl için sadece 49,99 ABD dolarıdır. McAfee Internet Security, bir yıl boyunca 79,99 ABD dolarıdır. McAfee AntiVirus Plus, yıllık 59,99 ABD dolarıdır. Açıkçası, Total Protection sürümü en iyi anlaşmadır ve en fazla korumayı sunar. McAfee’nin aynı lisansla birlikte verilen birden fazla cihazı kapsamasını seviyoruz. McAfee, birkaç farklı işletim sistemini destekler. Bunlar Windows 7+, Mac OSX 10.8+, Android 2.1+ ve iOS 8+. Kulağa kafa karıştırıcı gelse de, bir anda farklı özellikleri ele alacağız.

Antivirüs Koruması

Genellikle, virüsten koruma programları aynı şekilde çalışır. Yazılımı yükleyerek başlarsınız ve ardından sisteminizin güvenli olduğundan emin olmak için bir tarama yapılır. Yazılımı yükledikten sonra, tam bir sistem taraması yapmanızı öneririz. Aksi takdirde, yazılım tüm zararlı dosyaları algılamayabilir. Ayrıca, McAfee’nin harici USB sürücülerini otomatik olarak taramadığını unutmayın. Yapabileceğimiz taramalarda daha fazla seçenek görmek istiyoruz.

Taramaları zamanlayamamanıza rağmen, gerçek zamanlı koruma özelliği sisteminizi izleyecektir. Bir dosya her kullanıldığında McAfee dosyayı tarar ve sizi tehditlerden korur. Görmek istediğimiz bir diğer öğe de bulunan dosyalar hakkında daha spesifik bilgiler. Belirli bir dosyayı göstermez, ancak bir virüs tanımı sayfası sağlar. Bu şekilde, yanlış pozitifler varsa, dosyanın tam adını ve bulunduğu yeri görebilirsiniz.

McAfee AntiVirus düğmesi.Güvenlik ve Gizlilik Özellikleri

Virüsten koruma programları araştırıyorsanız, aradığınız şeylerden biri özellikler listesidir. McAfee, şifre yöneticisi de dahil olmak üzere bazı iyi teklifler sunar. Şimdi, aşağıda gördüğünüz her bir başlığın altındaki özellikler hakkında konuşacağız.

McAfee AntiVirus konsoluVirüs ve Casus Yazılım Koruması:

 • Bilgisayarınızı tarayın – Burada hızlı bir tarama veya tam bir sistem taraması yapabilirsiniz. Herhangi bir tespit varsa, bir bağlantıyı tıklamak McAfee web sitesinde bir virüs profili sağlar.
 • Gerçek Zamanlı Tarama – Daha önce de belirttiğimiz gibi, gerçek zamanlı tarama özelliği, dosyaları her kullanıldıklarında kontrol ederek sürekli olarak tehditlere karşı bilgisayarınızı tarar. Bu başlığın altında, belirli dosyaları ekleyebilir veya hariç tutabilirsiniz.

Web ve E-posta Koruması:

 • Firewall – Kişisel bilgilerinizi çalabilen korsanlara karşı bilgisayarınızı korur ve gönderilen ve alınan bilgileri izler. Total Protection sürümünde mevcuttur.
 • Anti Spam – Adından da anlaşılacağı gibi, anti-spam özelliği spam ve istenmeyen postaların gelen kutunuza girmesini engelleyecektir. Internet Security ve Total Protection sürümlerinde kullanılabilir.
 • Web koruma – Bir web sitesini ziyaret etmeden önce güvenliğini anlatan derecelendirme sistemi.

Gerçek Anahtar:

Parolaları içe aktaracak ve önemli bilgileri saklamanıza gerek kalmayacak şekilde parola yöneticisi. Ayrıca iki taraflı kimlik doğrulama da ekleyebilirsiniz. True Key, tam bir şifre yöneticisinin tüm yeteneklerine ve avantajlarına sahiptir. Bir şifre üreticisi ekleseler iyi olur. Internet Security ve Total Protection sürümlerinde kullanılabilir.

Veri koruması:

parçalayıcı – Bu başlık altında listelenen tek seçenek parçalayıcı aracıdır. Bu, hassas bilgilerin güvenli tutulmasına yardımcı olur. Tüm sürümlerde mevcuttur.

PC ve Ev Ağı Araçları:

 • Ev Ağım – Bilgisayarlara ve cihazlara göz kulak olmanızı sağlayacak ağ yönetim aracı. Ayrıca McAfee etkin PC’lerde güvenlik sorunlarını çözmenize izin verir.
 • Hızlı Temizlik – Eski dosyalardan kurtularak PC performansını artırır.
 • Güvenlik Açığı Tarayıcısı – Yazılım sorunlarını bulur ve günceller.

Ebeveyn Denetimleri:

Web etkinliklerini izlemenizi ve denetlemenizi sağlar. Internet Security ve Total Protection sürümlerinde kullanılabilir.

Ana menü tuşu:

Burası güvenliğinizi yönetebileceğiniz ve daha fazla cihaz ekleyebileceğiniz yerdir.

Gördüğünüz gibi, McAfee’nin farklı sürümlerini kullanırken seçebileceğiniz birkaç farklı seçenek var. Parola saklayıcı harika ve tüm cihazlarınızı ekleyebilmek güzel. Hızlı Temizleme aracı PC’nizin iyi çalışmasına yardımcı olur.

Kurulum ve Destek

Virüsten koruma yazılımının kurulumu basit olmalıdır. McAfee işleri kolaylaştırır. Kullanmak istediğiniz sürümü indirin. Ardından, yazılımın makinenizde çalışacağından emin olmak için McAfee Installer kontrolünü göreceksiniz.

McAfee Antivirus kurulum ekranı

Her şey yüklendikten sonra, aşağıdaki ekranı göreceksiniz. İlk taramanızı yapmak için devam edin ve “Tarama çalıştır” bağlantısını tıklayın.

McAfee AntiVirus konsolu

Buradan daha önce bahsettiğimiz diğer seçeneklere göz atabilirsiniz. Destek için McAfee birkaç farklı seçenek sunuyor. Bunlar 7/24 canlı sohbet, e-posta ve telefon desteğidir. Ayrıca McAfee TechMaster Hizmetlerini de sunarlar. Diğer bazı şirketler gibi premium hizmetler de belirli bir ücret karşılığında sunulmaktadır. Hizmetlerin kurulumu & Optimize Etme, Virüs Temizleme Servisi, Kurulum & Koruyun, Gelişmiş Sorun Giderme ve Concierge Gold. Fiyatlandırmalarında mantıksız olmasalar da, hizmetlerini kullanmaya karar verirseniz biraz para harcamaya hazır olun.

Sistem Etkisi ve Antivirüs Performansı

Bir virüsten koruma programı seçerken bakmak istediğiniz birkaç faktör vardır. En büyük ikisi sistem etkisi ve antivirüs performansı. Sistem etkisi, AV yazılımının PC’nizde neden olduğu gecikmedir. McAfee umduğumuz kadar iyi performans göstermedi. Bağımsız test laboratuarı av-Test’e göre McAfee, sistem etkisinde% 83 puan aldı. Canlı testlerde endüstri ortalamasının altında.

Virüsten koruma programında istediğiniz başka bir faktör de sizi büyük tehditlerden koruyacak faktördür. Ne yazık ki, McAfee de koruma konusunda çok iyi bir skor elde etmedi. Testlerde endüstri ortalamasının altında puan aldılar. McAfee’nin iyi skorladığı tek şey, yanlış pozitiflerin sayısıydı. Sektör ortalaması üçtür, ancak McAfee hiç bulamadı.

McAfee AntiVirus düğmesiTestlerimiz

Virüsten koruma yazılımını incelerken her zaman kendi testlerimizi yapmak isteriz. Normalde kullanılan iki tür test vardır. Hız veya virüs duyarlılığını test edebilirsiniz.

McAfee virüs bulma

Sahte virüs dosyalarını bir test web sitesinden indirmeye çalıştığımızda McAfee bunu yapmamıza izin verdi. Gerçek zamanlı koruma açık olsa da, önce Windows 10 tarafından durdurulduk. Sonunda, aşağıda bir dosyayı karantinaya aldığını belirten mesajı aldık. Karşılaştığımız tereddütte biraz şaşırdık.

Dosya karantinaya alındı

Yapmayı sevdiğimiz bir başka test de sahte bir virüs dizesi kullanarak ve masaüstünüze kaydederek gerçekleştirmektir. Yine, yazılım gerçek zamanlı korumaya ayarlanmıştır. Hızlı bir tarama yapana kadar dosya bulunamadı. Daha önce de söylediğimiz gibi, taktığınız harici sürücüleri de taramak isteyeceksiniz. Virüs programları oldukça standart olduğundan, Macintosh sürümü aynı şekilde çalışır.

Android için McAfee Güvenlik Yenilikleri

McAfee Security Innovations ile ilgili güzel özelliklerden biri, tüm cihazlarınızı aynı hesaba bağlayabilme yeteneğidir. Nasıl kurulacağına bakalım. Google Play Store’a gittikten sonra McAfee Security Innovations için bir arama yapın. Ardından, yükle düğmesine ve ardından bittiğinde aç düğmesine dokunun.

McAfee Android Yükleme ekranları

Orta ekrandan EULA’yı okuyun ve Kabul ediyorum’a dokunun (herkes bunları okur, değil mi?). Bir sonraki ekranda, birçok farklı gizlilik ve koruma aracı indirebilirsiniz. Hedeflerinize göre ayrılırlar.

mcafee-robot-second1

Farklı uygulamalara bölünmek yerine tüm bu çözümleri tek bir yerde görmek güzel olurdu. Kötü amaçlı yazılım taraması için kullanılan uygulama yukarıdaki resimde yer alan Light Mobile Anti-Malware. Ailenizin cihazlarını izlemek istiyorsanız, McAfee Family Protection’ı kurmak istersiniz. Bunu yaparak, web siteleri ekleyebilir, web sitelerini engelleyebilir veya bir siteye gitmeden önce ne kadar güvenilir olduğunu görebilirsiniz. Windows ve Mac sürümüne çok benzer şekilde, iOS sürümü Android’e benzer.

Son düşünceler

Bu incelemeyi tamamlamak için McAfee AntiVirus tamam. Bazı iyi seçenekleri var, ancak testlerimizde ve bağımsız laboratuvarlardan daha iyi performans göstermesini diliyoruz. True Key şifre saklayıcısını seviyoruz. Yazılım tarama sırasında kaynak ağır olabilir ve şirketin bir oyun modu eklediğini görmek istiyoruz. Herhangi bir harici sürücü eklerseniz, virüslere karşı tam sistem taraması yaptığınızdan emin olun.

McAfee’nin sunduğu özellikleri arıyorsanız, McAfee Total Protection paketi ilk yıl için iyi bir değerdir. Piyasada daha iyi kapsama alanı sağlayabilecek başka virüsten koruma programları vardır. Farklı seçenekler istiyorsanız, lütfen en iyi antivirüs yazılımı sayfa.

McAfee AntiVirus düğmesi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map